Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

oturum izni uzatma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emrkrn123

oturum izni uzatma

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzr Mar 04, 2018 3:16 pm

Herkese merhaba
Ben su an almanyada almanca kursu yapiyorum.Oturum iznini gecen sene sartli kabulle üniversitede kayit olmadan almistim.Hic sorun olmamisti.Oturum iznini temmuzda tekrar uzatmam gerekicek fakat sartli kabulumun suresi bu ayin 21inde bitiyor.Okula kayit olmadan temmuzda uzatmaya gitsem sorun yasarmiyim yoksa okula kayit belgesi gereklimidir.Aramizda tecrübesi olan ardadaslar var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: oturum izni uzatma

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 04, 2018 10:24 pm

Dil kursuna devam ettigin bir belgeyle gitmen yeterli olur ama statün hakkinda bilgimiz olmadigi icin tabiki kesin bilgi veremeyiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzt Mar 05, 2018 6:04 pm

cevabin icin tesekkürler.Durumum söyle su an b2 yapiyorum. 5. ay uzatmaya gitsem c1 yapiyoken uzatmaya gitmis oluyorum.O sirada ne gösterebilirim bilmiyorum c1 yaptigima dair belgemi yoksa sinav kayidimi hangisi daha dogru olur emin degilim.1 yil uzatlamlarina gerek yok zaten sinav sonucum kis basvurularina yetismezse diye yaz basvurularina kadar uzatsalar yeter benim icin(ortalama 6-7 ay).

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Mar 05, 2018 11:26 pm

teilnamebescheinigung ve sinav kayidini da götür bence ben olsam öyle yapardim zarar gelmez , genelde teilnamebescheinigung yetiyor ama kursun süresi az kalmistir mesela kurs 15 martta bitecektir sen de 5 nisandaki bir c1 sinavina kayit yaptirmissindir o zaman benim nacizhane önerim kesinlikle sinava kayit belgesini götürmen cünkü diger türlü senin kursun bitecek diyip sikinti cikarabilirler
Arkadaslar ben erkegim =)

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Sal Mar 06, 2018 12:20 am

bende sprachkurs studienvorbereitender vizesi ile geldim 6 aylık verildi ve C1 seviyesindeyim 2,5 sonra bitecek sanırım oturumum yok daha vizeyi tekrar kursa kayıt yapıp uzatabilir miyim sizce? tekrar C1 almak istiyorum desem veya başka bir dil kursu alsam (italyanca)?