Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hangi Bölümü Seçmeliyim

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
h-c-d

Hangi Bölümü Seçmeliyim

Mesaj gönderen h-c-d » Pzr Mar 04, 2018 1:36 pm

İyi günler ben üniversite sınavlarına hazırlanan bi öğrenciyim.
Yurt dışına gitme fikri 10.-11. Sınıftan beridir var bende . Ve lise son sınıftada üni bitince Almanya da yaşamaya karar verdim.
Elektrik ve elektronik mühendisliği düşünüyorum
Size sorum şu ki
Almanya da hangi mühendislik dalına daha çok ihtiyaç var?
Bitirdiğimiz Üniversitesinin ismi ne denli önemli?
Üniversiteyi bitirmeden (son sınıfta) bi Alman şirketinde işimi hazırlamak için orda staj yapmam ne kadar önem arz ediyor?
Son olarak Türk Alman Üniversitesi hakkında bilginiz varmı?

kiss25

Re: Hangi Bölümü Seçmeliyim

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Mar 04, 2018 2:03 pm

Merhaba , diger sorulara daha tecrübeli arkadaslar yanit verirse daha güzel olur o yüzden ben sadece nacizhane bir tavsite vermek istiyorum , ihtiyac olan meslegi okuma , neyi seviyorsan neyi istiyorsan onu oku , bugün ihtiyac vardir yarin kalmaz , sen daha cok sevebilecegin bir meslegi yapacakken yerine bir zamanlar ihtiyac olan diye girdigin ama sen mezun olana kadar o alanda mühendis fazlasi olan bir meslegi yaparsan hayatin boyunca calisirsin , eger sevdigin icinden gelen seyi yaparsan hem basarili olursun acik olacak diye beklemez , kapilari , odalari her seyi sen acarsin hem de hayatin boyunca tatil yaparsin :)
Arkadaslar ben erkegim =)

h-c-d

Mesaj gönderen h-c-d » Pzr Mar 04, 2018 3:42 pm

Hocam cevap yazdınız için teşekkür ederim.
Almanya da ki mühendis biriyle yazışmıştım. O bana kesinlikle bilgisayar mühendisliğini seç gibisinden yazmıştı. Başka bir Almanya da yaşayan biride makine mühendisliği burda daha çok lazım gibi bir kelime kullanmıştı. Bunun üzerine kafam karıştı

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Mar 04, 2018 3:49 pm

h-c-d yazdı: Pzr Mar 04, 2018 3:42 pm Hocam cevap yazdınız için teşekkür ederim.
Almanya da ki mühendis biriyle yazışmıştım. O bana kesinlikle bilgisayar mühendisliğini seç gibisinden yazmıştı. Başka bir Almanya da yaşayan biride makine mühendisliği burda daha çok lazım gibi bir kelime kullanmıştı. Bunun üzerine kafam karıştı
Hocam, arkadasinda dedigi gibi, sevdigin seyi okdu. Sonucta yasamin boyunca o isi yapacaksin, sevmedigin bir is olursa dusunsene hergun sevmedigin biriyle konusmak zorunda oldugunu.
Onun disinda dusunceme gore ekonomisi guclu olan ulkelerde kolay kolay kimse issiz kalmaz diye dusunuyorum, bildigim kadariylada universiteden mezun olduktan sonra 18 ay is arama vizesi veriyorlar.

Edit: Birde ben anlayamadim, suan liseden mezun konumda misiniz ? Yoksa universite bittide tekarmi lisans okuyacaksiniz Almanya’da ?

h-c-d

Mesaj gönderen h-c-d » Pzr Mar 04, 2018 4:31 pm

Hocam geçen sene liseyi bitirdim şu an mezun olarak üniversite sınavlarına hazırlanıyorum.
Ve elektrik elektronik mühendisliği yazarım büyük ihtimalle.