Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Essen Ausländerbehörde

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
dgumus

Essen Ausländerbehörde

Mesaj gönderen dgumus » Çrş Şub 28, 2018 6:51 pm

Merhaba,

Essen'a Kasım'da taşındım ve Anmeldung için termin istedim ancak hala randevu alamadım. Bloke hesabımı açamıyorum. 3 hafta önce bir mail geldi ve Aufenthaltserlaubnis'imin olup olmadığını sordular, olmadığını söyleyince 1 hafta sonra vizemin fotoğrafını istediler yolladım ve ondan beri otomatik gelen ”çok meşgulüz bekleyiniz” maili dışında yeni mail atmadılar.

Her gün arayıp sormam işe yarar mı? Essen'dan termin almak her zaman böyle uzun sürüyor mu? Anmeldung'umu yaptıktan sonra oturum işlemlerim için tahmini olarak ne zamana randevu verirler?

Bochum'da dil kursu öğrencisiyim, 3 ay Almanya'da kaldıktan sonra 2 aylığına Türkiye'ye döndüm ve 20 Şubat'ta Almanya'ya tekrar geldim. 6 aylık vizem var ancak çalışma iznine ihtiyacım var.