Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
simyaaak

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen simyaaak » Çrş Haz 21, 2023 4:29 am

arkadaslar selam ben berlinde bir okulda master’a baslayacagim. okulun resmi olarak acilma tarihi eylul 4 bende bu nedenle at 11 belgemin baslangic tarihini agustos 20 olarak aldim (daha dogrusu okulun semester baslangic tarihi 4 eylul oldugu icin sgk yalvar yakar en erken bu tarihi yazdi) ama ders secimi agustos 1 imis ve ders secebilmem icin bu sigortanin 1 agustostan itibaren baslamasi gerekiyormus. o 19 gunluk ara icin ozel saglik sigortasi yaptirayim dedim ama bazi formlarda bir kez ozel saglik sigortasi yaptirinca artik public sigorta yapilamiyor diye okudum. bu dogru mu? basina daha once boyle bir sey gelmis olan var mi? ne yapmami tavsiye edersiniz? sgk ya gitsem belgenin tarihleri uzerinde bir degisiklik yapabilirler mi diye soracagim ama ben suanda yurtdisindayim nasil gidebilirim onu da bilmiyorum. simdiden tesekkur ederim

Burkicemki

Mesaj gönderen Burkicemki » Cmt Tem 08, 2023 12:58 pm

melis87 yazdı: Sal Nis 23, 2019 1:35 pm Umarım inş. ya. Bi gidip geleyim yazarım tekrar👍🏻
Selamlar, ben de Türkiye’ye gidip döneceğim, bir problem olmadı sizde değil mi?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Tem 21, 2023 12:03 am

Merhabalar benim bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Okulum kayıt için dijital health insurance confirmation istiyor ve kabul mektubumda da diyorki ya alman sigortası ya özel sigorta ya da muaf olduğunuza dair bildirim gerekli.

TK'dan bildirim gönderilmesini isteyince AT11 imi gönderip bildirimi gönderdiğini söyledi ve belgeyi bana da gönderdi.Belgede 'Es liegt keine Versicherung vor' yazıyor nedenini sorduğumda(çünkü AT11 im var) benim işim okulu alman sigortanın olup olmadığı hakkında bildirmek dedi.Okulum da gelen bildirimi kabul etmedi çünkü sağlık sigortan yok görünüyor dediler.
Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?Kaydımda sorun yaşıyorum. Ne yapmalıyım?

acelyas

Mesaj gönderen acelyas » Pzt Tem 24, 2023 4:43 pm

herkes en fazla 6 aylık alabilmişken bana 1 yıllık at11 belgesi verdiler. bu normal mi acaba? belgem geçerli olur değil mi? bir sorun çıkabilir mi bu yüzden

Piest

Mesaj gönderen Piest » Sal Tem 25, 2023 7:52 pm

Merhabalar,

Gelecek dönem için TUM'dan yüksek lisansa kabul aldım ve kayıt olmam için okul "Digital Health Insurance Confirmation" istiyor. 25 yaşında bir erkek olduğum için AT11 belgesi almam söz konusu değil. Onun için anladığım kadarıyla AOK, TK gibi kurumlardan öğrenci sağlık sigortası yaptırmam gerekiyor. Bu işlemi online olarak yapabiliyor muyum acaba çünkü biraz araştırdım ama işin içinden çıkamadım gibi. Benim durumumda olan başkası varsa nasıl yaptığı hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.

cinar02

Mesaj gönderen cinar02 » Sal Ağu 01, 2023 7:00 pm

Merhaba arkadaşlar haftaya terapi için randevu aldım. (Psikoterapi) Anladığım kadarıyla AT11 bunu karşılamıyor doğru mudur? Eğer AOKdan aylık 100 euro olan normal öğrenci sigortası yaptırsam o terapiyi kapsar mı?
Şimdiden teşekkürler.

tsmauzz

Mesaj gönderen tsmauzz » Çrş Ağu 02, 2023 9:55 am

Merhabalar,
At11 belgesini aldıktan sonra Almanya'ya gelirken bir daha işlem v.s yaptırmamiz gerekiyor mu? Yeni bir işlem v.s
Yoksa direkt aldığımız gibi mi Almanya'ya götürüyoruz.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 02, 2023 11:20 am

tsmauzz yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 9:55 am Merhabalar,
At11 belgesini aldıktan sonra Almanya'ya gelirken bir daha işlem v.s yaptırmamiz gerekiyor mu? Yeni bir işlem v.s
Yoksa direkt aldığımız gibi mi Almanya'ya götürüyoruz.
AT-11 belgesini direkt hastanelere vs sunamıyorsunuz, oradaki sigorta şirketleri (AOK-TK-BARMER) gidip evrakınızı tanıtmanız gerekiyor. Size bir evrak veriyorlar onunla hastanelere vs gidiyorsunuz. Üniversite kaydı yaptırıyorsanız genelde bu işlemi Almanya'ya gitmeden e-mail ile halletmeniz lazım. Çünkü bu şirketlerden bildirim gönderilmesini bekliyor üniversiteler kayıt için. Ama böyle bir durum yoksa Almanya'ya gidince yüz yüze bir şirkette de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında bildiğim kadarıyla bir işlem yapmanıza gerek yok. Daha iyi bilen bir arkadaş varsa beni de bilgilendirirse sevinirim.

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Çrş Ağu 02, 2023 12:07 pm

isilwen yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 11:20 am AT-11 belgesini direkt hastanelere vs sunamıyorsunuz, oradaki sigorta şirketleri (AOK-TK-BARMER) gidip evrakınızı tanıtmanız gerekiyor. Size bir evrak veriyorlar onunla hastanelere vs gidiyorsunuz. Üniversite kaydı yaptırıyorsanız genelde bu işlemi Almanya'ya gitmeden e-mail ile halletmeniz lazım. Çünkü bu şirketlerden bildirim gönderilmesini bekliyor üniversiteler kayıt için. Ama böyle bir durum yoksa Almanya'ya gidince yüz yüze bir şirkette de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında bildiğim kadarıyla bir işlem yapmanıza gerek yok. Daha iyi bilen bir arkadaş varsa beni de bilgilendirirse sevinirim.
sartli kabul ile gittigimizde okula kayit yaptirmamiz gerekiyor degil mi dil okulunda olsak da

tsmauzz

Mesaj gönderen tsmauzz » Çrş Ağu 02, 2023 12:36 pm

isilwen yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 11:20 am AT-11 belgesini direkt hastanelere vs sunamıyorsunuz, oradaki sigorta şirketleri (AOK-TK-BARMER) gidip evrakınızı tanıtmanız gerekiyor. Size bir evrak veriyorlar onunla hastanelere vs gidiyorsunuz. Üniversite kaydı yaptırıyorsanız genelde bu işlemi Almanya'ya gitmeden e-mail ile halletmeniz lazım. Çünkü bu şirketlerden bildirim gönderilmesini bekliyor üniversiteler kayıt için. Ama böyle bir durum yoksa Almanya'ya gidince yüz yüze bir şirkette de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 02, 2023 3:14 pm

ugurcnoztrk yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 12:07 pm sartli kabul ile gittigimizde okula kayit yaptirmamiz gerekiyor degil mi dil okulunda olsak da
Dil kursuna yazılırken de sigortanızı göstermenizi istiyorlar diye tahmin ediyorum. Ben okulun dil kursuna kayıt olacağım bunun için zaten üniversiteye kayıt yaptırmam gerekiyor. Şartlı kabul verip özel dil kursunu bitirdikten sonra okula kayıt alan üniversite var mıdır bilmiyorum, fikrim yok maalesef.

ecece

Mesaj gönderen ecece » Çrş Ağu 02, 2023 6:53 pm

Merhabalar,
41F vizesi için özel sağlık sigortası yaptıracağım. Türkiyede Sompo Anadolu sigorta gibi bir sigorta şirketinden sağlık sigortası yaptırıp bu sigorta ile Almanya'ya gittiğimde oradaki sigorta şirketlerine (AOK-TK-BARMER) gidip buradaki sigortamı onaylatabilir miyim?
Üniversite kaydı sırasında Alman şirketler tarafından onaylı bir sigorta sunmak zorundayım, sorun olur mu?
Oradaki şirketler Türkiye'de yapılan özel sağlık sigortalarını geçerli sayıyor mu? AOK 110 EUR gibi bir fiyat verdiğini duydum, buradaki sigorta şirketleri çok daha uygun teklif veriyor, oyüzden bu şekilde yapmayı düşündüm.
Bu konuda tecrübesi bilgisi olan var mı acaba?
Teşekkürler

lumos

Mesaj gönderen lumos » Prş Ağu 03, 2023 2:40 pm

Merhaba, son zamanlarda AT11 ile oturum uzatanlar cevaplayabilir mi lütfen?
Yabancilar ofisine direkt AT11'i mi verdiniz??
TK'ya gidip AT11'i gösterdim ve doktora gitmek icin belge verdiler (Nationaler Anspruchnachweis). Ama Versicherungsbescheinigung gibi bir belge artik veremiyoruz dediler (universite kaydi icin artik her sey elektronik bilgilendirme ile halledildigi icin). AT11'in de orijinalini aldilar. Kopyasini mi vericem simdi yabancilar ofisine? Yoksa illa orijinal mi isterler

Berogitmekistiyor

Mesaj gönderen Berogitmekistiyor » Cum Ağu 11, 2023 4:55 pm

Merhaba. AT11 belgesi ile psikiyatriste gidebiliyor muyuz? 14-15 senedir hiperaktivite için ilaç kullanıyorum (o bile zor yetiyor) ve orada birden ilaçsız kalırsam mahvolurum. Eğer psikiyatriste gidemiyorsak public insurance yaptıracağım. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.
Vize türü: 41F
İzmir iData
Randevu talebi: 10.07.2023
Randevu atama: 11.08.2023
Randevu tarihi: 12.09.2023
Dijital iletim: 19.10.2023

Berk13579

Mesaj gönderen Berk13579 » Pzr Ağu 13, 2023 5:49 pm

Merhaba. AT11 belgesini almak için gerekli olan okul tanıma belgesine nasıl ulaşabilirim veya elinde Duisburg Essen üniversitesinin denklik belgesi olan var mı? YÖK'ün okul tanıma sistemine giriş yapılamıyor maalesef, sizde de öyle mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Ağu 13, 2023 9:32 pm

Berk13579 yazdı: Pzr Ağu 13, 2023 5:49 pm Merhaba. AT11 belgesini almak için gerekli olan okul tanıma belgesine nasıl ulaşabilirim veya elinde Duisburg Essen üniversitesinin denklik belgesi olan var mı? YÖK'ün okul tanıma sistemine giriş yapılamıyor maalesef, sizde de öyle mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
E devletten yapılabiliyordu, YÖK'ün sistemine giriş yapılamıyordan kastının e-devlet üzerisinden giriş yapmak ise fikrim yok.

dudeinthehood

Mesaj gönderen dudeinthehood » Çrş Ağu 16, 2023 4:13 pm

Arkadaşlar selam. Kabul belgemizin yeminli tercümesini yaptırmadan at11 almamız mümkün mü. Biryerlerde yapabilen kişileri gördüm ama emin olamadım.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 16, 2023 5:15 pm

dudeinthehood yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 4:13 pm Arkadaşlar selam. Kabul belgemizin yeminli tercümesini yaptırmadan at11 almamız mümkün mü. Biryerlerde yapabilen kişileri gördüm ama emin olamadım.
Yeminli tercümana gitmeniz şart olursa okul eğer yollamadıysa kabul belgenizin ingilizce halini de talep edin. İngilizceden Türkçe'ye çeviri çok uygun oluyor

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Cum Ağu 18, 2023 7:44 pm

vize görüşmem 1 ay sonra at 11 alırkan başlangıç ve bitişi ne yapmaliyim

Berogitmekistiyor

Mesaj gönderen Berogitmekistiyor » Sal Ağu 22, 2023 12:07 pm

Merhaba. AT-11 alabiliyorum fakat almak istemiyorum. Kapsamı çok kötü çünkü. Onun yerine public insurance yaptırmak istiyorum. Benimle aynı durumu yaşamış olan var mı? Yaptırabiliyor muyuz? TK, DAK ve Barmer ile konuştum hepsi farklı bir şey diyor.
Vize türü: 41F
İzmir iData
Randevu talebi: 10.07.2023
Randevu atama: 11.08.2023
Randevu tarihi: 12.09.2023
Dijital iletim: 19.10.2023