Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Computer_Berkay

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 22, 2023 3:06 pm

ren155 yazdı: Cum Ağu 18, 2023 7:44 pm vize görüşmem 1 ay sonra at 11 alırkan başlangıç ve bitişi ne yapmaliyim
Semester baslangic ve bitis tarihine göre at 11 verilir zaten sizin elinizde olan bir sey degil tarih.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Sal Ağu 22, 2023 5:04 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Ağu 22, 2023 3:06 pm Semester baslangic ve bitis tarihine göre at 11 verilir zaten sizin elinizde olan bir sey degil tarih.
benim şartlı kabul hocam 36f. İlk dil kursuna gideceğim sigortaya gittiğimde ne yapmam lazım? kendileri mi tarih belirliyor bazilari gidiş tarihinden 2 gün önceye falan aldık diyor

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Sal Ağu 22, 2023 7:47 pm

ren155 yazdı: Sal Ağu 22, 2023 5:04 pm benim şartlı kabul hocam 36f. İlk dil kursuna gideceğim sigortaya gittiğimde ne yapmam lazım? kendileri mi tarih belirliyor bazilari gidiş tarihinden 2 gün önceye falan aldık diyor
dil kursunuzun başlangıç tarihi yazar kabul aldığınız kağıtta yoksa da okulun sitesinde vesaire dönemin ne zaman başlayacağı yazar AT11 verirken dönemin başlama tarihine göre veriyorlar, eğer siz bu tarihten önce Almanya'ya gitmek istiyorsanız giriş yapmak istediğiniz tarihten AT11' in başlangıç tarihine kadar özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor.

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Sal Ağu 22, 2023 7:49 pm

isilwen yazdı: Sal Ağu 22, 2023 7:47 pm dil kursunuzun başlangıç tarihi yazar kabul aldığınız kağıtta yoksa da okulun sitesinde vesaire dönemin ne zaman başlayacağı yazar AT11 verirken dönemin başlama tarihine göre veriyorlar, eğer siz bu tarihten önce Almanya'ya gitmek istiyorsanız giriş yapmak istediğiniz tarihten AT11' in başlangıç tarihine kadar özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor.
teşekkürler sigortaya giderken dil kursu kabulünü mü gösteryim okul şartlı kabülünü mü?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 22, 2023 11:36 pm

ren155 yazdı: Sal Ağu 22, 2023 7:49 pm teşekkürler sigortaya giderken dil kursu kabulünü mü gösteryim okul şartlı kabülünü mü?
Sartli kabulü ama nolur nolmaz onu da yaniniza alabilirsiniz onlar görmek istemedikce göstermek zorunds degilsiniz. Normalde kabul e bakar verirler.

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Çrş Ağu 23, 2023 12:03 am

Computer_Berkay yazdı: Sal Ağu 22, 2023 11:36 pm Sartli kabulü ama nolur nolmaz onu da yaniniza alabilirsiniz onlar görmek istemedikce göstermek zorunds degilsiniz. Normalde kabul e bakar verirler.
tamamdir hocam cok sağolasın peki at 11 tarihini vizeye gidiş tarihimden itibaren mi veriyorlar yoksa okulun başlangıç tarihinden itibaren mi? benim vizeye giderken saglik sigortamın o günden itibaren geçerli olması lazım sanırım. O zaman vize randevu tarihinden itibaren 6 aylık mı yapın diyeceğim? çünkü okul başlangıç tarihine daha var ve ben başlangıç tarihinden 1 hafta önce gideceğim.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 23, 2023 2:58 am

ren155 yazdı: Çrş Ağu 23, 2023 12:03 am tamamdir hocam cok sağolasın peki at 11 tarihini vizeye gidiş tarihimden itibaren mi veriyorlar yoksa okulun başlangıç tarihinden itibaren mi? benim vizeye giderken saglik sigortamın o günden itibaren geçerli olması lazım sanırım. O zaman vize randevu tarihinden itibaren 6 aylık mı yapın diyeceğim? çünkü okul başlangıç tarihine daha var ve ben başlangıç tarihinden 1 hafta önce gideceğim.
AT-11'i almak için SGK Almanya'daki üniversiteden kabul aldığınıza dair belgenin türkçe halini istiyor. Benden yeminli tercüman çevirisi istemişlerdi, notere falan gerek yok çeviri yaptırıp götürebilirsiniz.

Hocam SGK nerden bilsin sizin vizeye gidiş tarihinizi falan belirttiğim gibi kabul aldığınız okulun eğitim dönemi ne zaman başlıyorsa o tarihten verirler AT-11' i. SGK sizin şu tarihten başlatın falan demenizi önemsemez, okul ne zaman başlıyorsa o zamandan başlatır. Okulun başlama tarihinden öncesi için evrak düzenlemez.

Ulusal vize formunda ne tarihte Almanya'ya giriş yapmak istiyorsunuz diye soru var. Bu soruya verdiğiniz cevaba kesin olarak dikkat etmiyor konsolosluk ancak okulunuzun başlama tarihinden 1 hafta öncesi için giriş yapmak istiyorum diye vize formunda doldurduysanız o tarihlere verebiliyorlar. ANCAK ulusal vize formuna yazdığınız tarihten itibaren size vize vermeleri için SİGORTALI olmanız gerekiyor. AT-11' iniz okulunuzun başlama tarihinden itibaren olacağı için bu tarihten önce Almanya'ya gitmek istediğiniz tarihle okulunuzun başlama tarihi arasına özel seyahat sigortası yaptırmanız gerekiyor.

bozcan457

Mesaj gönderen bozcan457 » Çrş Ağu 23, 2023 4:45 am

Merhaba, 41f master vizesi için sgk'dan AT-11 belgesi almıştım fakat okul sigortadan elektronik bir bildirim almak istediğini söyledi. SGK, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyleyince ben de TK'dan online olarak bir sigorta yaptırdım. Şimdi bu durumda vizeye giderken TK'nın sigorta dökümanını götüreceğim ama AT-11 belgesini iptal ettirmem gerekir mi? Ya da iptal ettirmem durumunda türkiyedeki sigorta haklarımı kaybeder miyim?

Vizede sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bilen birileri cevaplayabilirse çok sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ağu 23, 2023 8:27 am

ren155 yazdı: Çrş Ağu 23, 2023 12:03 am tamamdir hocam cok sağolasın peki at 11 tarihini vizeye gidiş tarihimden itibaren mi veriyorlar yoksa okulun başlangıç tarihinden itibaren mi? benim vizeye giderken saglik sigortamın o günden itibaren geçerli olması lazım sanırım. O zaman vize randevu tarihinden itibaren 6 aylık mı yapın diyeceğim? çünkü okul başlangıç tarihine daha var ve ben başlangıç tarihinden 1 hafta önce gideceğim.

Önceki cevabimda da dedigim gibi tarih size göre verilmiyor Semester baslangic ve bitis tarihlerine göre veriliyor. Siz vize tarihinden itiberen 6 aylik yapin diyemezseniz cünkü tarih size göre verilmiyor. Umarim bu sefer aciklayici olmustur :)

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 23, 2023 2:07 pm

bozcan457 yazdı: Çrş Ağu 23, 2023 4:45 am Merhaba, 41f master vizesi için sgk'dan AT-11 belgesi almıştım fakat okul sigortadan elektronik bir bildirim almak istediğini söyledi. SGK, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyleyince ben de TK'dan online olarak bir sigorta yaptırdım. Şimdi bu durumda vizeye giderken TK'nın sigorta dökümanını götüreceğim ama AT-11 belgesini iptal ettirmem gerekir mi? Ya da iptal ettirmem durumunda türkiyedeki sigorta haklarımı kaybeder miyim?

Vizede sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bilen birileri cevaplayabilirse çok sevinirim.
Vize görüşmesine sadece AT-11 belgenizi götürmeniz yeterliydi ama bu durumda TK sigorta belgelerinizi de götürmeniz yeterli olur diye düşünüyorum. Bunun dışında okulun istediği elektronik bildirimi SGK değil Almanya'daki TK, AOK ya da BARMER yapıyor. Bunlardan birine mail atıp AT-11 belgenizin olduğunu ve okula kayıt için okulun elektronik bir bildirim istediğini anlatmanız gerekiyor, onlar da bu mailiniz üzerine okula gerekli bildirimi yapıyor. Mümkünse TK sigortanızı iptal edin AT-11 ile kaydınıza devam edin boşuna sigortaya masraf yapmış olmayın.

Ama AT-11 sadece acil durumlarda işe yarıyor eğer ciddi bir sağlık sigortası istiyorsanız TK'daki sigortanızı devam ettirebilirsiniz.

ren155

Mesaj gönderen ren155 » Çrş Ağu 23, 2023 3:29 pm

AT-11 için bana Turistlik AT-11 verebiliriz dediler? Bunun bir farkı var mı? konsololsuk kabl eder mi bana bir sorun çıkarır mı?

flensburg

Mesaj gönderen flensburg » Sal Eyl 05, 2023 3:32 pm

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. AT11 Çıkartamıyorum 25 üstü , erkek çalışanım. Erasmus Yüksek Lisans Öğrenim için konuşuyorum. Acilen bana en ucuz ve hızlı yollu nasıl sigorta yaptırırım söyler misiniz? CUMA GÜNÜ VİZE RANDEVUM VAR ANKARA İDATADA. YARDIMINIZI BEKLİYORUM , LÜTFEN TEK BURAYI BULABİLDİM KAYNAK OLARAK

ainanccigdem@gmail.com

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Sal Eyl 05, 2023 11:26 pm

flensburg yazdı: Sal Eyl 05, 2023 3:32 pm Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. AT11 Çıkartamıyorum 25 üstü , erkek çalışanım. Erasmus Yüksek Lisans Öğrenim için konuşuyorum. Acilen bana en ucuz ve hızlı yollu nasıl sigorta yaptırırım söyler misiniz? CUMA GÜNÜ VİZE RANDEVUM VAR ANKARA İDATADA. YARDIMINIZI BEKLİYORUM , LÜTFEN TEK BURAYI BULABİLDİM KAYNAK OLARAK

ainanccigdem@gmail.com
eğer erasmus yaparken de bir bloke hesap açmak gerekiyorsa ve bloke hesap açtıysanız oradaki sigortadan yaptırabilirsiniz. Geçerli olur mu bilmiyorum ama allianz vs bir sigorta şirketine gidip erasmus sırasında kendilerinden sigorta yaptırıp yaptıramayacağınızı sorabilirsiniz

dogu

Mesaj gönderen dogu » Pzt Eyl 25, 2023 5:24 pm

isilwen yazdı: Çrş Ağu 02, 2023 11:20 am AT-11 belgesini direkt hastanelere vs sunamıyorsunuz, oradaki sigorta şirketleri (AOK-TK-BARMER) gidip evrakınızı tanıtmanız gerekiyor. Size bir evrak veriyorlar onunla hastanelere vs gidiyorsunuz. Üniversite kaydı yaptırıyorsanız genelde bu işlemi Almanya'ya gitmeden e-mail ile halletmeniz lazım. Çünkü bu şirketlerden bildirim gönderilmesini bekliyor üniversiteler kayıt için. Ama böyle bir durum yoksa Almanya'ya gidince yüz yüze bir şirkette de bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında bildiğim kadarıyla bir işlem yapmanıza gerek yok. Daha iyi bilen bir arkadaş varsa beni de bilgilendirirse sevinirim.
Merhaba, Almanya’ya gelmeden önce AOK’dan mail ile okuluma bildirim yaptırdım ancak Almanya’ya geldiğimde AT11’i AOK almadı buna gerek olmadığını ve bir hastane durumum olduğunda her seferinde onlarla iletişime geçmemi ve mail ile Anspruchsnachweis edinebileceğimi söylediler. Bugün mail ile onlara ulaşamayacak kadar kötü bir durumda olduğumda ne yapacağımı sordum ve arkadaşlarımın AT11’i AOK’a teslim ettikten sonra doktor için başka bir evrak aldıklarını söyledim. Bakalım ne cevap verecekler. Konuyla alakalı bilgisi olan var mı ? TK’ya vesaire yazsam değişebilir miyim? Şehir Rostock, Mecklenburg-Vorpommern

Oty234

Mesaj gönderen Oty234 » Sal Eyl 26, 2023 5:39 pm

Merhaba herkese at-11 belgesini aok veya Tk ya götürürken öğrenci belgesi şart mu yoksa gerekli değil mi?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Sal Eyl 26, 2023 5:42 pm

Oty234 yazdı: Sal Eyl 26, 2023 5:39 pm Merhaba herkese at-11 belgesini aok veya Tk ya götürürken öğrenci belgesi şart mu yoksa gerekli değil mi?
merhaba,
yanınızda bulundurun çünkü her memur farklı , isterse çıkarıp gösterirsiniz bence mail atın

Oty234

Mesaj gönderen Oty234 » Sal Eyl 26, 2023 5:47 pm

pulshatks yazdı: Sal Eyl 26, 2023 5:42 pm merhaba,
yanınızda bulundurun çünkü her memur farklı , isterse çıkarıp gösterirsiniz bence mail atın
Attım bekliyorum. Şimdi benim kurs başlıyor kabul aldığım okulda dil kursu yok ve ben o şehirde yaşamıyorum boşu boşuna semester feeyi ödemiyim dedim ama galiba kayıt yapmak gerekiyor

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cum Eki 13, 2023 7:34 pm

Merhaba at11 için yök denklik belgesini nasıl çıkartacağımı anlamadım yardımcı olabilecek var mı?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Eki 13, 2023 8:07 pm

Liberalp yazdı: Cum Eki 13, 2023 7:34 pm Merhaba at11 için yök denklik belgesini nasıl çıkartacağımı anlamadım yardımcı olabilecek var mı?
googleya e-devlet yök denklik belgesi yazınca bulabilirsiniz

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cum Eki 13, 2023 9:33 pm

Bulamıyorum, bulduğum site yüksek lisans vs. bir şey için link paylaşabilir misin lütfen?