Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans için Lise diploması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Emr35

Yüksek Lisans için Lise diploması

Mesaj gönderen Emr35 » Çrş Şub 14, 2018 12:11 am

Arkadaşlar Merhaba,

Yüksek lisans başvurusu için gerekli olan lise diplomasını e-devletten alsam uygun olur mu? Daha sonra bunu tercüme ettirip onaylatmam gerekicek heralde. Orjinalini nasıl temin edebilirim bilmiyorum açıkçası. Daha önce orjinalini almış veya e-devletin uygulamasını kullanıp sonuç alan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler.

Bilu1

Re: Yüksek Lisans için Lise diploması

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Şub 14, 2018 3:40 am

Emr35 yazdı: Çrş Şub 14, 2018 12:11 am Arkadaşlar Merhaba,

Yüksek lisans başvurusu için gerekli olan lise diplomasını e-devletten alsam uygun olur mu? Daha sonra bunu tercüme ettirip onaylatmam gerekicek heralde. Orjinalini nasıl temin edebilirim bilmiyorum açıkçası. Daha önce orjinalini almış veya e-devletin uygulamasını kullanıp sonuç alan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler.
Orjinalini lisans kayidi yaptırırken üniversiteye verdiysen üniversiteden tekrar isteyebilirsin diye biliyorum. Ya da mezun olduğun liseye bi sor derim. Orijinalini tekrar veremeseler bile verdikleri belgeyi okul müdürü vs imzalar orijinalinin aynısıdır damgası falan yaparlar sen de üstünde islak imzalı bir belge götürürsün.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Çrş Şub 14, 2018 6:53 am

Bilu1 yazdı: Çrş Şub 14, 2018 3:40 am Orjinalini lisans kayidi yaptırırken üniversiteye verdiysen üniversiteden tekrar isteyebilirsin diye biliyorum. Ya da mezun olduğun liseye bi sor derim. Orijinalini tekrar veremeseler bile verdikleri belgeyi okul müdürü vs imzalar orijinalinin aynısıdır damgası falan yaparlar sen de üstünde islak imzalı bir belge götürürsün.
Mezun olunan lise bidaha veremiyor diye biliyorum.

manasız

Mesaj gönderen manasız » Çrş Şub 14, 2018 11:24 am

Merhabalar , Mezun olduğun üniversiteden geri almadıysanız diplomanız oradadır okulu arayip bilgi alabilirsiniz .Bir iki gün içinde gelip alabilirsiniz derler büyük ihtimalle.

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Çrş Şub 14, 2018 12:44 pm

Çok saolun. Okulun öğrenci işleriyle iletişime geçiceğim.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Şub 14, 2018 2:55 pm

Makineci yazdı: Çrş Şub 14, 2018 6:53 am Mezun olunan lise bidaha veremiyor diye biliyorum.
Zaten benim dediğim eğer mezun olunan lise asıl diplomayı vermese bile belki mezun olduğuna dair üstünde mezuniyet notu yazan yazan başka bir kağıt verebilir onunda okul müdürü falan imzalar, mühür basılır üstüne "diploma gibidir" ya da "diploma yerine kullanilabilir" diye yapılabilir diye düşünüyorum. Mesela ben liseden mezun olurken 1 tane diploma almıştım sonra diplomanın 4-5 tane siyah beyaz fotokopisini çektirip okula götürmüştüm kaşe basip "asli gibidir" diye damgalamislardi. Sonra okul müdürü ve mudur yardımcı falan imzalamıştı. Hatta Almanya'ya da o fotokopiyi ve çevirisinin yollamıştım. Yani bi şansını deneyebilir arkadaş

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Şub 14, 2018 3:25 pm

lisans kayıtta üniversite alıyor lise diplomasını, dolayısı ile dediğiniz gibi öğrenci işlerini arayın mümkünse uğrayın. Ben teslim aldığıma dair imza atarak alabilmiştim orjinal lise diplomamı. Kolay gelsin.