Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize uzatma?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
argesh

vize uzatma?

Mesaj gönderen argesh » Prş Oca 25, 2018 4:47 pm

arkadaslar merhaba. dogru yere yaziyorumdur umarim. gecen donem icin master sartli kabul almistim. b2 kursundayim. subatin sonunda bitiyor, ve c1 martin basinda basliyor. buraya kadar sorun yok.
sorularim su sekilde;

vize uzatirken dil kursu belgesi istiyorlar mi?
istiyorlarsa, ben c1 kursunu vizem bitmeden vermis olacagim ve vizeye nasil dil kursu belgesi goturebilirim?

sartli kabul belgesi istiyorlar mi?
istiyorlarsa, sartli kabulum gecen donem icindi, napmaliyim?

tecrubeli arkadaslar beni aydinlatirsa sevinirim :) tesekkurler, saygilar

zombiebat

Re: vize uzatma?

Mesaj gönderen zombiebat » Prş Oca 25, 2018 9:01 pm

benzer durumdyım c1 kursununu tekrar yspmayı düşünüyorum birdaha dönmemek için :D

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Oca 25, 2018 9:42 pm

argesh yazdı: Prş Oca 25, 2018 4:47 pm arkadaslar merhaba. dogru yere yaziyorumdur umarim. gecen donem icin master sartli kabul almistim. b2 kursundayim. subatin sonunda bitiyor, ve c1 martin basinda basliyor. buraya kadar sorun yok.
sorularim su sekilde;

vize uzatirken dil kursu belgesi istiyorlar mi?
istiyorlarsa, ben c1 kursunu vizem bitmeden vermis olacagim ve vizeye nasil dil kursu belgesi goturebilirim?

sartli kabul belgesi istiyorlar mi?
istiyorlarsa, sartli kabulum gecen donem icindi, napmaliyim?

tecrubeli arkadaslar beni aydinlatirsa sevinirim :) tesekkurler, saygilar
Sen C1 kursundan aldigin kayit belgeni ve bitirme sertifikani gotur. Sonra uniden aldigin kabul belgenle TestDaF ya da DSH artık hangi sınava gireceksen o sınava kayıt belgeni götür sorun olmaz. Yani sonuçta dil kursunu bitirmişsin üni öğretime başlamak için somestrin başlamasını bekliyorsun. Yalniz uniden aldigin kabul belgesi güncel olsun. Yani yetişirse 2018 kis sömestr yetişmezse 2018 yaz sömestr ı götürsün kış donemi için kabuller daha verilmedi dersin ama mümkün olduğu kadar yeni tarihli kabul olsun.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cmt Oca 27, 2018 2:51 pm

benden dil kursu belgemi ve sağlık sigortamı istediler. dshya şu tarihte giricem ama henüz kayıt başlamadı demiştim ki öyleydi gerçekten. bir de vesikalık pass foto istiyorlar. :)