Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Birden fazla üniversiteden onay almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
SAYGIN

Birden fazla üniversiteden onay almak

Mesaj gönderen SAYGIN » Çrş Oca 24, 2018 5:06 pm

Merhabalar,
Ben Siegen Üniversitesinden dil kursu için şartlı onayımı almış bulunmaktayım. En erken bu kabul geldiği için de vize işlemerlinde bu okuldan gelen kabul mektubunu kullandım. (Örneğin bloke hesap açarken ve sgk a/t 11 belgesini alırken). Benim sorum şu;
Ben öğrenci vizesini bu üniden gelen kabul mektubuyla alıp (çünkü başka işlemler için çoktan bu üniyi kullandım, belgelerde bu üni yazıyor olacak), öğrenci vizesini aldıktan sonra istediğim başka bir üniversiteye gidebilir miyim? Bir sorun olur mu? Öğrenci vizesinin başvurdugum okulla ilgili bir bağlayıcılığı var mı?
Teşekkürler.

Makineci

Re: Birden fazla üniversiteden onay almak

Mesaj gönderen Makineci » Çrş Oca 24, 2018 8:55 pm

Testdaf veya dsh verdikten sonra istedigin universiteye basvuru yapabilirsin.

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Çrş Oca 24, 2018 11:57 pm

Benim durumum söyle ben zaten basvurdugum tum unilere almanca kursu icin basvuru yaptim. Ilk kabul siegen den geldigi icin vize islemlerini bu uni adi ile yaptim ama bugun duisburg essen universitesin de onay geldi. Benim merak ettigim ogrenci vizesi ciktiktan sonra ben mesela duisburga gidebilir miyim?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Oca 25, 2018 1:22 am

SAYGIN yazdı: Çrş Oca 24, 2018 11:57 pm Benim durumum söyle ben zaten basvurdugum tum unilere almanca kursu icin basvuru yaptim. Ilk kabul siegen den geldigi icin vize islemlerini bu uni adi ile yaptim ama bugun duisburg essen universitesin de onay geldi. Benim merak ettigim ogrenci vizesi ciktiktan sonra ben mesela duisburga gidebilir miyim?
Evet hocam vizeniz çıktığı takdirde adres kaydınızı Duisburga'da yaparsınız.Fakat yabancılar dairesindeki evraklarınız Siegen'da olur oturum alma başvurunuz ile Duisburg'a aktarılır.

Edit:master için süreç böyle dil kursu içinde aynı mı bilemiyorum.

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Prş Oca 25, 2018 1:31 am

çok teşekkür ederim :) yarın idatayı arayıp gerekli bilgiyi edinmeye çalışırım :)

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt May 26, 2018 4:49 pm

SAYGIN yazdı: Çrş Oca 24, 2018 5:06 pm Merhabalar,
Ben Siegen Üniversitesinden dil kursu için şartlı onayımı almış bulunmaktayım. En erken bu kabul geldiği için de vize işlemerlinde bu okuldan gelen kabul mektubunu kullandım. (Örneğin bloke hesap açarken ve sgk a/t 11 belgesini alırken). Benim sorum şu;
Ben öğrenci vizesini bu üniden gelen kabul mektubuyla alıp (çünkü başka işlemler için çoktan bu üniyi kullandım, belgelerde bu üni yazıyor olacak), öğrenci vizesini aldıktan sonra istediğim başka bir üniversiteye gidebilir miyim? Bir sorun olur mu? Öğrenci vizesinin başvurdugum okulla ilgili bir bağlayıcılığı var mı?
Teşekkürler.
Son durum ne oldu acaba?

Ben de 1 yerden kabul aldım, diğerlerini bekliyorum ama vize işlerine ne olur ne olmaz erkenden başlamak istiyorum. Şimdi A üniversitesinden kabul alıp onun belgesiyle vize başvurusu yapsam ama B üniversitesine kayıt olsam sorun olmuyor değil mi?

Bir de bu kabul belgesinin ıslak imzalı mı olması gerek? Bana okuldan mail yoluyla haber verildi ve ekte kabul mektubu var. Çıktı alsam yeterli olur mu onu?

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Cmt May 26, 2018 5:49 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt May 26, 2018 4:49 pm Son durum ne oldu acaba?

Ben de 1 yerden kabul aldım, diğerlerini bekliyorum ama vize işlerine ne olur ne olmaz erkenden başlamak istiyorum. Şimdi A üniversitesinden kabul alıp onun belgesiyle vize başvurusu yapsam ama B üniversitesine kayıt olsam sorun olmuyor değil mi?

Bir de bu kabul belgesinin ıslak imzalı mı olması gerek? Bana okuldan mail yoluyla haber verildi ve ekte kabul mektubu var. Çıktı alsam yeterli olur mu onu?
Vize basvurusunda gideceginiz sehirdeki üniversiteyi sectiginizde, almanyaya geldiginizde bazi eyaletlerde sorun oluyor.
Yani A sehrine gidecegim diyip vize alindiginda B sehri sizin oturumunuzu kabul etmeyip reddedebilir. O sehirde oturum uzatamayabilirsiniz.
Ilk oturumunuzu aldiktan sonra bir sansiniz olabilir.
Orjinali gerekmiyor, fotokopisini renkli cikti alarak sunabilirsiniz.

melci

Mesaj gönderen melci » Prş Haz 07, 2018 7:27 pm

SAYGIN yazdı: Prş Oca 25, 2018 1:31 am çok teşekkür ederim :) yarın idatayı arayıp gerekli bilgiyi edinmeye çalışırım :)
merhaba

vizenizi aldınız mı?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Haz 12, 2018 1:51 am

SAYGIN yazdı: Çrş Oca 24, 2018 11:57 pm Benim durumum söyle ben zaten basvurdugum tum unilere almanca kursu icin basvuru yaptim. Ilk kabul siegen den geldigi icin vize islemlerini bu uni adi ile yaptim ama bugun duisburg essen universitesin de onay geldi. Benim merak ettigim ogrenci vizesi ciktiktan sonra ben mesela duisburga gidebilir miyim?
Merhaba.Duisburg essen üniversitesinden kabulu nasıl aldınız? Hangi belgeleri yolladınız ve b1 sertifikası gerekiyor muydu?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Haz 30, 2018 1:31 am

TRueS yazdı: Cmt May 26, 2018 5:49 pm Vize basvurusunda gideceginiz sehirdeki üniversiteyi sectiginizde, almanyaya geldiginizde bazi eyaletlerde sorun oluyor.
Yani A sehrine gidecegim diyip vize alindiginda B sehri sizin oturumunuzu kabul etmeyip reddedebilir. O sehirde oturum uzatamayabilirsiniz.
Ilk oturumunuzu aldiktan sonra bir sansiniz olabilir.
Orjinali gerekmiyor, fotokopisini renkli cikti alarak sunabilirsiniz.
Bu direkt sizin mi başınıza geldi yoksa bir tanıdığın mı?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Tem 09, 2018 1:59 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Haz 30, 2018 1:31 am Bu direkt sizin mi başınıza geldi yoksa bir tanıdığın mı?
Bu tarz olay yaşayan varsa yazarsanız çok sevinirim.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Tem 11, 2018 1:57 pm

"Hangi üniversiteye gidecek iseniz, vize başvurunuzdan o şehrin yabancılar dairesi sorumludur." konsolosluktan mail geldi sonunda. denildiği gibi şehre göre değişen bir uygulama anladığım kadarıyla.

Cuba

Mesaj gönderen Cuba » Sal Ağu 14, 2018 4:33 pm

Merhabalar, benim de sorum aynı. Jena’dan kabul aldım ve hemen vize işlemlerine başladım, bu arada Berlinden de kabuş aldım. Kaydımı Berline yapmak istiyorum ama başvurum Jena üzerinde. Berlin için kayıt yaptırabilir miyim, böyle bir konuda tecrübesi olan bir arkadas var mıdır

ashley88

Mesaj gönderen ashley88 » Sal Ağu 14, 2018 4:53 pm

benzer bir durum icin konsolosluk ile iletişime geçtiğimde böyle bir uygulamanın mümkün olmadıgı, gideceğim üniversite üzerinden başvuru yapmam gerektiği ve vize basvurularinin sehirlere göre oldugunu söylediler. dolayisiyla hangi üniversiteye gidecekseniz o üniversiteden gelen kabul mektubu ile başvuru yapmanız gerekli.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ağu 14, 2018 7:52 pm

Cuba yazdı: Sal Ağu 14, 2018 4:33 pm Merhabalar, benim de sorum aynı. Jena’dan kabul aldım ve hemen vize işlemlerine başladım, bu arada Berlinden de kabuş aldım. Kaydımı Berline yapmak istiyorum ama başvurum Jena üzerinde. Berlin için kayıt yaptırabilir miyim, böyle bir konuda tecrübesi olan bir arkadas var mıdır
vize görüşmesine girip çıktıysan artık yapacak birşey yok. sorun olmaz. berlinde yabancılar şubeye dersin, vizemi aldıktan sonra berlinde okumaya karar verdim diye. onlarda Jena dan belgelerini getirtirler fazladan 2-3 hafta zaman alır işlemlerin. o kadar.

ben bu şekilde yaptım sorun olmadı.

Cuba

Mesaj gönderen Cuba » Cum Ağu 17, 2018 11:45 pm

Muriel yazdı: Sal Ağu 14, 2018 7:52 pm vize görüşmesine girip çıktıysan artık yapacak birşey yok. sorun olmaz. berlinde yabancılar şubeye dersin, vizemi aldıktan sonra berlinde okumaya karar verdim diye. onlarda Jena dan belgelerini getirtirler fazladan 2-3 hafta zaman alır işlemlerin. o kadar.

Evet, vize başvurumu Jena üzerinden yaptım. Herkes farklı bir fikir belirtiyor bu konu hakkında. Sanırım siz kendi tecrübenizi yazdınız, umarım bana da sorun çıkarmazlar Berlin için

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Prş Ağu 23, 2018 4:34 pm

Cuba yazdı: Cum Ağu 17, 2018 11:45 pm Evet, vize başvurumu Jena üzerinden yaptım. Herkes farklı bir fikir belirtiyor bu konu hakkında. Sanırım siz kendi tecrübenizi yazdınız, umarım bana da sorun çıkarmazlar Berlin için
evet kendi tecrübemdi. çıkartacaklarını sanmıyorum, umarım öyle olur.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Eyl 12, 2018 12:21 am

Muriel yazdı: Sal Ağu 14, 2018 7:52 pm vize görüşmesine girip çıktıysan artık yapacak birşey yok. sorun olmaz. berlinde yabancılar şubeye dersin, vizemi aldıktan sonra berlinde okumaya karar verdim diye. onlarda Jena dan belgelerini getirtirler fazladan 2-3 hafta zaman alır işlemlerin. o kadar.

Sanırım ben de bunu deneyimleyeceğim. Hildesheim olarak vizeye başvurdum sonra leuphana dan kabul aldım. Hangisini seçmeli tam emin değilim hala.

batman

Mesaj gönderen batman » Çrş Şub 06, 2019 1:29 pm

arkadaşlar bende bu konuyu merak ediyorum. Şimdi ben vize görüşmesine X üniversitesi için gidip, sonra da Y üniversitesinden kabul alırsam, Y üniversitesine kayıt olabilir miyim?
Yoksa illaki vize başvurusu yaparken belirttiğim üniversiteye mi kayıt olmam gerekiyor?