Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ankara Konsolosluğu ve Oluşabilecek Sıkıntılar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
benmisafirim

Ankara Konsolosluğu ve Oluşabilecek Sıkıntılar

Mesaj gönderen benmisafirim » Cum Oca 19, 2018 1:22 am

Merhaba,
konuyu doğru yere açtığımı umuyorum. Yakın zamanda Ankara'da vize mülakatına gideceğim fakat, forumda yazılanlardan dolayı biraz gözüm korktu, ben de sizlere danışmak istedim.

2016'nın haziran ayında 84 ortalamayla bir anadolu lisesinden mezun oldum, LYS'de eşit ağırlık bölümünde 380.000 olup, dil bölümünde 7000 sıralamaya yerleştim, sonuç olarak 280.000 ile bir uluslararası ilişkiler bölümüne yerleştim Türkiye'de fakat hiç okumadım, kaydım duruyor. Geçtiğimiz günlerde Regensburg'dan kabul (Zulassungbescheid) geldi yaz dönemi Politikwissenschaft ve Anglistik için, dual olarak. DSDII C1 Almanca dil belgesine, Toefl iBT 101/120 puanlı bir İngilizce dil belgesine sahibim. Açıkçası burada yazılanları görene kadar vize açısından bir çekincem yoktu fakat biraz okuduktan sonra çekinmeye başladım. Sizce ne tarz sıkıntılarla karşılaşabilirim, nasıl bir sonuç beklemeliyim?

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

hunterqb

Re: Ankara Konsolosluğu ve Oluşabilecek Sıkıntılar

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Oca 19, 2018 2:02 am

Kabul var dil belgesi burada alınmış Ingilizcede var ben bir sorun olacağını düşünmüyorum vursa vursa neden hiç okumadın diyebilir veya sıralamana yorum getirebilir. Almanyada okuma hevesi olduğun için sınav dönemi hem sınav çalışıp hem Ing/Alm yeterlilik sınavlarına çalıştığından bahsedebilirsin bence böyle bir soru gelirse.Ben bir problem olacağını düşünmüyorum en büyük sorun dil oda sende halledilmiş.

benmisafirim

Re: Ankara Konsolosluğu ve Oluşabilecek Sıkıntılar

Mesaj gönderen benmisafirim » Cum Oca 19, 2018 2:10 am

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Almanca dil belgemi 2015 yılında almıştım, Toefl iBT'yi geçtiğimiz yıl aldım. Geçtiğimiz eylül ayında NC yüzünden başvurduğum başka bir üniversiteye yerleşememiştim, şimdiye kadar boş kalma sebebim aslında bu :)

Anladığım kadarıyla daha çok şartlı kabullerde sıkıntı çıkıyor?