Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lise notu ve lys puanı önemi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xxpln

lise notu ve lys puanı önemi?

Mesaj gönderen xxpln » Prş Oca 11, 2018 7:32 pm

Şu an 11.sınıfım.Almanca eğitim alıyorum ve yazın Almanya’ya gidiyorum hep.12’ye kadar muhtemelen goetheden b2 sertifikami alirim.Goethe Frankfurt universitesinde psikoloji bolumu okumak istiyorum ama lise notlarim hep 71-72 civarlarinda ve gecen senelerde kaldigim 1-2 ders vardi bu benim icin sorun olur mu? yoksa dilin olursa alinman yeterli mi? birde lys ye bakiyorlar mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: lise notu ve lys puanı önemi?

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 12, 2018 6:51 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

xxpln

Mesaj gönderen xxpln » Pzr Oca 14, 2018 11:22 pm

Yazıda ilk diploma puanı esas alınıyor demiş sonra lise bitirip lisans egitimi göreceklerin lys puanına bakılıyor denmiş.Hangisi ilk esas alınır? diploma puani mi yoksa lys puanı mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 15, 2018 11:08 am

xxpln yazdı: Pzr Oca 14, 2018 11:22 pm Yazıda ilk diploma puanı esas alınıyor demiş sonra lise bitirip lisans egitimi göreceklerin lys puanına bakılıyor denmiş.Hangisi ilk esas alınır? diploma puani mi yoksa lys puanı mı?
Neresinde yaziyor mesela? Lise ögrencilerinin diploma puanina bakilir diye?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

xxpln

Mesaj gönderen xxpln » Pzt Oca 15, 2018 5:42 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 15, 2018 11:08 am Neresinde yaziyor mesela? Lise ögrencilerinin diploma puanina bakilir diye?
ya gercekten cok ozur dilerim anlamadigim icin.ama ilk “Sayet basvuru yapan ögrenci sayisi , ayirilan kontenjana göre cok fazlaysa ögrencilerin lise notlari göz önüne alinarak bekleme listesi olusturulur.. ” biraz altinda “Lise bitirip direk olarak lisans basvurusu yapacak ögrencilerin sadece LYS yerlesme puanlari dikkate alinir.” yaziyor

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Oca 16, 2018 12:16 am

xxpln yazdı: Pzt Oca 15, 2018 5:42 pm ya gercekten cok ozur dilerim anlamadigim icin.ama ilk “Sayet basvuru yapan ögrenci sayisi , ayirilan kontenjana göre cok fazlaysa ögrencilerin lise notlari göz önüne alinarak bekleme listesi olusturulur.. ” biraz altinda “Lise bitirip direk olarak lisans basvurusu yapacak ögrencilerin sadece LYS yerlesme puanlari dikkate alinir.” yaziyor
sadece lise notları değil üniversite giriş puanınla lise notlarının birlikte hesaplandığı bir alman not sistemi var NC oluyor o NC puanına göre sıraya giriyorsun en iyi olanları alıyorlar