Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
iyanas

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen iyanas » Pzt Eki 18, 2021 5:22 pm

Arkadaslr merhaba bugun sponsor kagidim geldi, ustunde gecerlilik tarihi yeri bos birakilmis ve nachgewiesen isaretli degil bu sekilde vizeye basvurdugum zaman kesin ret yer miyim yoksa nachgewiesen isaretli olmadan alan arkadaslar var mi ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 18, 2021 5:34 pm

Nachgewiesen işaretli olmazsa sorun oluyor maalesef :(

Bende hem glaubhaft gemacht hem nachgewiesen işaretli idi onda bile sorun çıkardılar ikisinden birini isaretleyip belgeyi yeniden alın demişlerdi gönderdim bende nachgewiesen işaretli şekilde.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Pzt Eki 18, 2021 6:13 pm

Anladim, peki belgeyi geri mi gonderdiniz yoksa yeni belge mi cikardilar ? Ben de dedim garantore olmuyor diye anlatamadim yarin belgeyi gondericek onla beraber basvurucaz artik belki olur 😐

ddrownout

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2018

Mesaj gönderen ddrownout » Pzt Eki 18, 2021 6:25 pm

feylosof yazdı: Çrş Mar 14, 2018 3:09 am merhaba ben almanyada master için gideceğim bir aile dostumuz var bana garantörlük yapayı kabul etti fakat türkiyee görüştüğü bir danışman bana sadece birinci dereceden akrabanın garantör olabileceğini söyledi. bunun hakkında gercek bilgi sahibi olmak istiyorum. bir de ilk başta 3 aylık dil eğitimine gidip a2 seviyesinde sertifike alacagım. garantörlük belgesini bunun içinde kullanabilir miyim bir de ayrıca eger dil eğitimi için kullanırsam bu belgeyi master başvursu yaptıgımda da kullanma şansım olacak mı

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 18, 2021 11:45 pm

iyanas yazdı: Pzt Eki 18, 2021 6:13 pm Anladim, peki belgeyi geri mi gonderdiniz yoksa yeni belge mi cikardilar ? Ben de dedim garantore olmuyor diye anlatamadim yarin belgeyi gondericek onla beraber basvurucaz artik belki olur 😐
Yok yeni belge aldık. Yabancılar daireside anlam veremedi zaten biz herkese boyle veriyoz bizlik sorun yok kabul etmisiz neden sorun cikariyorlar ki diye de soylemis memur hatta :) Çünkü ikisi işaretli daha garanti aslında normalde ama sorun olmuş işte anlayamadım 🤷

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Sal Eki 19, 2021 12:08 am

Anladim, ben bi sansimi deniyeyim yine acaba izmir, istanbul konsoloslugu fark ediyor mu :) . Bir de son bir sey sorucaktim belgeyi ilk verdiginizde mi kabul etmiyorlar yoksa kabul edip sonradan mi soyluyorlar konsoloslukta ? Cunku randevu zor buluyorlar Almanya da, belli bir sure taniyorlar mi belgenin duzeltilmesi icin ? Tesekkur ederim cevaplar icin

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eki 19, 2021 9:22 am

iyanas yazdı: Sal Eki 19, 2021 12:08 am Anladim, ben bi sansimi deniyeyim yine acaba izmir, istanbul konsoloslugu fark ediyor mu :) . Bir de son bir sey sorucaktim belgeyi ilk verdiginizde mi kabul etmiyorlar yoksa kabul edip sonradan mi soyluyorlar konsoloslukta ? Cunku randevu zor buluyorlar Almanya da, belli bir sure taniyorlar mi belgenin duzeltilmesi icin ? Tesekkur ederim cevaplar icin
Mail attılar yabancilar dairesinden degistirtin diye. Bir süre yazmıyordu yabancılar dairesinden garantorum 17 gun sonrasina anca randevu alabildi zaten. Aynı gün belgeyi verdiler bende gönderdim hemen maille taratarak.

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Pzt Kas 01, 2021 1:59 pm

Tanıdığım garantör belgesi çıkartmış ancak belgenin hatalı olduğunu düşünüyorum. Şartlı kabul belgelerimizi verip üniversite okuyacağımızı belirtmesine rağmen sol en alt köşede Zweck des Aufenthalts: Besuchsreise yazıyor. Yakın tarihli garantör belgesi ile vize alan varsa yardımcı olabilir mi ?

aslan123

Mesaj gönderen aslan123 » Cum Kas 26, 2021 5:36 pm

iyanas yazdı: Pzt Eki 18, 2021 5:22 pm Arkadaslr merhaba bugun sponsor kagidim geldi, ustunde gecerlilik tarihi yeri bos birakilmis ve nachgewiesen isaretli degil bu sekilde vizeye basvurdugum zaman kesin ret yer miyim yoksa nachgewiesen isaretli olmadan alan arkadaslar var mi ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
MERHABA BİLEN BIRISI CEVAPLAYABILIR MI? SPONSOR EVRAKINI BIZE KIM YOLLUYOR YABANCILAR SUBE KENDISIMI YOLLUYOR YOKSA ORADAKI BASVURAN KISIYE MI VERIYORLAR O MU POSTA ILE BIZE YOLLUYOR

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Cum Kas 26, 2021 7:41 pm

aslan123 yazdı: Cum Kas 26, 2021 5:36 pm MERHABA BİLEN BIRISI CEVAPLAYABILIR MI? SPONSOR EVRAKINI BIZE KIM YOLLUYOR YABANCILAR SUBE KENDISIMI YOLLUYOR YOKSA ORADAKI BASVURAN KISIYE MI VERIYORLAR O MU POSTA ILE BIZE YOLLUYOR
sponsor olacak kişi, yabancılar ofisinden randevu alıyor ve gerekli evrakları verdikten sonra kağıdı kendilerine veriyorlar , tabi eğer kriterlere uyuyorsa...sonra bu belgeyi sana postalaması gerekiyr

canersimsek977

Mesaj gönderen canersimsek977 » Cmt Kas 27, 2021 1:16 am

Arkadaşlar merhaba,ben summer dönemi için(Mart-Nisan) yüksek lisans başvurularında bulunacağım ve kabul alırsam vize işlemleri için çok uzun bir sürem olmayacağından garantör belgesini kabul almadan önce çıkarttırmak istiyorum,kabul almadan garantör belgesi alan olduysa yazabilir mi,ne isteniyor,sorun çıkartılıyor mu,istenen belgeler neler konusunda.Şimdiden teşekkürler.

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Cmt Kas 27, 2021 10:26 pm

canersimsek977 yazdı: Cmt Kas 27, 2021 1:16 am Arkadaşlar merhaba,ben summer dönemi için(Mart-Nisan) yüksek lisans başvurularında bulunacağım ve kabul alırsam vize işlemleri için çok uzun bir sürem olmayacağından garantör belgesini kabul almadan önce çıkarttırmak istiyorum,kabul almadan garantör belgesi alan olduysa yazabilir mi,ne isteniyor,sorun çıkartılıyor mu,istenen belgeler neler konusunda.Şimdiden teşekkürler.

Malesef alamazsınız. Eğitim için alınacağından dolayı istenilen belgeler arasında kabul belgesi de yer alıyor.

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Sal Ara 21, 2021 1:03 am

Merhabalar konsolosluk yüksek lisans görüşmesinde verdikleri formda sorulan soruları bilen yazabilir mi lütfen..

Ahmetmmm

Mesaj gönderen Ahmetmmm » Çrş Ara 22, 2021 10:58 am

Bir soru ben sormak istiyorum beyler. Türkiyeden artık garantör kabul ediliyor mu? Ediliyorsa şartlari nedir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 30, 2021 12:23 pm

Garantör belgesi ile ilgili bilgileri güncelledik. Basligi kapatiyoruz. Asagidaki linkten devam edebilirsiniz:

viewtopic.php?t=17910
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli