Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi master başvurusu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
b.akgn

Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi master başvurusu

Mesaj gönderen b.akgn » Pzr Ara 17, 2017 12:37 am

Merhabalar. Bu dönem Universität der Künste Berlin (Udk) için mimarlık yüksek lisans başvurusu yapmaya hazırlanıyorum. Birkaç hafta önce Berlin' e gitme şansım oldu ve üniversiteyi de ziyaret ettim, ilgili kişi ile tek tek belgelerimin üzerinden geçtik. Burada danışmak istediğim bana Studienbewerbervisum yani öğrenci başvuru vizesi almamı tavsiye ettiler. Çünkü başvuru yapınca haziran ayında yeterlilik sınavına çağırıyorlar ve sınavın ertesi günü kabul alıp almadığınız belli oluyor. Eğer kabul alırsam turistik vizemi çevirmek için Türkiye'ye geri dönmek zorunda kalmamı istemediklerini söylediler. Eğer ülkenize vize işlemleri için dönerseniz dönem başını kaçıracaksınız muhtemelen bunu istemiyoruz diyorlar. Öğrenci başvuru vizesini kabul alırsanız burada öğrenci vizesine çevirebiliyorsunuz dediler. Bu durum ile ilgili yorum ve ya deneyimleriniz varsa öğrenmek isterim.
Bir diğer merak ettiğimde Udk'ya başvuru yapıp bahsettiğim sınava girenler var mı acaba?

Everstone

Re: Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi master başvurusu

Mesaj gönderen Everstone » Pzr Ara 24, 2017 4:08 pm

Ben de takip ediyorum konuyu.

iremc.

Re: Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi master başvurusu

Mesaj gönderen iremc. » Cum Ağu 10, 2018 6:59 pm

Bu başlıkla ilgili ne sonuca ulaşıldı acaba? Ben de takip ediyorum bayadır aynı programa başvuracağım. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.