Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Köln Üniversitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
demetp

Köln Üniversitesi

Mesaj gönderen demetp » Sal Ara 12, 2017 9:09 pm

Arkadaslar forumda yazildigi gibi Köln uni ön kabul icin c1 sertifikasi mi istiyor? c1 varsa zaten kesin kabul alinmasi icin yeterli degil mi? Birkac ogrenci tanidim baska ulkelerden kabul almis c1 sertifikasi olmadan,Bu konu hakkinda bilginiz var mi? bir de bazi bölumlerin yaninda zulassungfrei yaziyor bunun anlami ön kabul veriyor mu vermiyor mu demek tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Köln Üniversitesi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 13, 2017 10:37 am

C1 sertifikasi herhangi bir kurstan. Üniversite kaydi icin DSH-2 veya Testdaf 16 gibi sertifikalar gerekiyor. Zulassungsfrei olayinin dil sertifikasi ile bir alakasi yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nepharyl_

Re: Köln Üniversitesi

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cum Ara 15, 2017 5:07 am

Köln'e başvuru da uni assist üzerinden değil mi? Bu konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum biraz alakasız olacak ama : uni - assistin belge incelemesi için Türkiye'den giden başvurulara 4-8 hafta diyordu. Almanya'da yaşayan öğrenciler için belge incelenmesi ne gibi bir süreye tekabül ediyor? Şimdiden teşekkürler.