Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Casa dil kursu hakkında

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Jack3

Bremen Casa dil kursu hakkında

Mesaj gönderen Jack3 » Pzr Ara 10, 2017 10:34 am

Arkadaşlar 3-4 hafta sonra Bremen’de olacağım.Bir arkadaşım Casa dil kursunu çok methetti.Ben sizlerinde bilgisini almak istedim.

Şuan da Bremen Casa dil kursunda eğitim gören veya önceden bu kursta eğitim görmüş kişiler varsa tecrübelerini aktarabilir mi?(Öğretmenler nasıl,imkanlar nasıl,ders işleniş tarzı,vb...)

Ayrıca c1 kuru alacağım.Şuana kadar tüm kurları türkiyede aldım bir sorun yaşar mıyım?Kendimi pek yeterli hissetmiyorum açıkçası.

Jack3

Re: Bremen Casa dil kursu hakkında

Mesaj gönderen Jack3 » Pzr Ara 10, 2017 1:53 pm

Bilgisi olan hiç kimse mi yok?

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Pzr Ara 10, 2017 10:01 pm

B2 kurusunu Casa'da tamamladim.Kurs hakkinda genel bir yargidabulunmak cok zor dersine giren ögretmene göre degisir ama aynizamanda ögrencileri fazla diye ukala davranan calisanlar da dikkatimi cekmedi degil.
Bremendeki Tüm kurslara gitmis biri olarak en cok goetheden ve aristotalesten menun kaldim.
Hic önermeyecegim kurs ise daa.
B2 kursunu turkiyede aldin diye zorluk yasamazsin zira gidince görüceksin c1 sinifinda olmasina ragmen a2 seviyesinde konusanlar var tüm kurslarda.
Ders isleyiside genelde kitaba göre gidiyor.

Jack3

Mesaj gönderen Jack3 » Pzt Ara 11, 2017 11:58 am

Fastlane621 yazdı: Pzr Ara 10, 2017 10:01 pm B2 kurusunu Casa'da tamamladim.Kurs hakkinda genel bir yargidabulunmak cok zor dersine giren ögretmene göre degisir ama aynizamanda ögrencileri fazla diye ukala davranan calisanlar da dikkatimi cekmedi degil.
Bremendeki Tüm kurslara gitmis biri olarak en cok goetheden ve aristotalesten menun kaldim.
Hic önermeyecegim kurs ise daa.
B2 kursunu turkiyede aldin diye zorluk yasamazsin zira gidince görüceksin c1 sinifinda olmasina ragmen a2 seviyesinde konusanlar var tüm kurslarda.
Ders isleyiside genelde kitaba göre gidiyor.
Teşekkürler.Goethe’nin fiyatı beni aşacağı için Aristoteles’te karar kıldım.Cevabınız için teşekkür ederim.

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Pzt Ara 11, 2017 5:05 pm

B1 kursunu Aristo'da tamamlamak üzereyim. Pek memnun kalmadım, bu yüzden b2 için Casa'ya kaydoldum. 15 kişilik denilen sınıfa 25 kişiyi doldurmaları, bir öğretmenin sadece okuyarak ders işlemesi gibi nedenlerden dolayı Aristo'yu önermem. Casa hakkında ise neredeyse hiç kötü yorum duymadım kimseden. İşlerini daha fazla ciddiye aldıklarını düşünüyorum. Yine de iş öğrencide bitiyor. Başarılar..

Jack3

Mesaj gönderen Jack3 » Pzt Ara 11, 2017 9:21 pm

öyküzeynep yazdı: Pzt Ara 11, 2017 5:05 pm B1 kursunu Aristo'da tamamlamak üzereyim. Pek memnun kalmadım, bu yüzden b2 için Casa'ya kaydoldum. 15 kişilik denilen sınıfa 25 kişiyi doldurmaları, bir öğretmenin sadece okuyarak ders işlemesi gibi nedenlerden dolayı Aristo'yu önermem. Casa hakkında ise neredeyse hiç kötü yorum duymadım kimseden. İşlerini daha fazla ciddiye aldıklarını düşünüyorum. Yine de iş öğrencide bitiyor. Başarılar..
Bu kötü oldu işte😀o zaman casa’ya kaydolayım.Bende casa hakkında çok az kötü yorum duydum.Yorumların %90’ı olumlu yönde.Ayrıca cevabın için teşekkürler.

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Pzt Ara 11, 2017 9:35 pm

Rica ederim, ben de henüz bilmiyorum ama dediğiniz gibi kimseden kötü yorum duymadım. Umarım denildiği gibi çıkar :)

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Sal Ara 12, 2017 3:11 pm

C1 kursunu Aristotaleste tamamladim sinifta 6 kisiydik gayet tam tersine b2 kurunu tamamladigim casa da 24 kisiydik.

cknmert

Mesaj gönderen cknmert » Sal Ara 12, 2017 4:21 pm

Ben de Casa'da B2'ye kaydoldum. Kayıt olmadan önce gramatik ağırlıklı bir test yapıyorlar. Eğer teste kaydolmak istediğin seviye çıkmazsan kayıt olamıyorsun. Sabah grubunda 15 kişilik yer dolduğu için ancak öğleden sonraki gruba kayıt olabildim. C1 kurunu da daha az kişinin alması gayet normal, tercih senin :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 13, 2017 2:13 pm

Bremen icin degil, genel olarak söylüyorum. Su dil kursu nasildi diye soracaginiz en son ögrenci türk ögrencisi olsun. Kurs arayislari yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus bu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cknmert

Mesaj gönderen cknmert » Çrş Ara 13, 2017 4:09 pm

Bence kurslar hakkında bilgi alırken soru sorduğun kişinin Türk olmasından çok hangi soruları sorduğun önemli. Mesela sınıfta kaç kişi var, hocalar nasıl(bence en önemli etkenlerden biri), sınıfta sınıf seviyesinin altında insanlar var mı, bir kur kaç ay sürüyor(vakit açısından problemin varsa tabii) gibi sorular sormalısın. Senin için iyi bir kursun nasıl olması gerektiğini en iyi sen bilirsin. Bunlar benim kendi deneyimlerim ve sınıfta konuştuğum yabancı arkadaşlarımla ortak paydada birleştiğimiz fikirlerdi. Başarılar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 14, 2017 6:02 am

Orasi da dogru elbette. Bremen de Aristoteles ve Aktiv de bir cok ögrenci arkadasimizi kayit ettirdik. Yukardaki yorumlari okuyunca aristoteles e mail attim ögrenciler kaliteden sikayetci artik diye ve söyle bir cevap geldi:

Was allerdings nicht stimmt, ist, dass unsere Klassen aus 25 bzw über 25 Personen bestehen. Dieses kann auf die Integrationskurse zutreffen, keinesfalls aber auf die Intensivkurse. Diese überschreiten niemals die Anzahl von 18 Teilnehmern.
Was wir auch erwähnen sollten, ist, dass Ihre Studenten zum Teil sehr unregelmäßig zum Unterricht erscheinen und teilweise so das Klassenziel nicht erreichen können. In letzter Zeit haben wir begonnen, die betreffenden Studenten darauf anzusprechen und Ihnen nahegelegt, die Stufe zu wiederholen. Unser Anliegen ist es, jeden Studenten zu unterstützen und zu begleiten, damit er am Ende auch ein erfolgreiches Ergebnis hat und zufrieden das Aristoteles Institut verlässt.

Ich möchte Sie auch informieren, dass die Rückmeldung der Lehrer zu den Studenten leider durchgehend sehr negativ ist. Die Studenten fehlen oft, kommen zu spät, sind unmotiviert und stören häufig den Unterricht. Wir finden es sehr unangenehm, dass diese Studenten anderen Studenten, die lernen möchten, die Plätze wegnehmen.

Es wäre schön, wenn in Zukunft Studenten kommen, die wirklich Deutsch lernen möchten.

Stuttgart Deutschkolleg in sahibi bana özellikle telefon acip, size karsi kisisel bir sorunum yok ama lütfen ögrencilerinizi baska yere kaydedin artik katlanamiyoruz diye rica etti.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Prş Ara 14, 2017 12:06 pm

Bircok Turk ve yabanci arkadasima ayni zamanda da bana göre DAA(Deutsch aktiv) bremendeki en kötü kurstur.175 euroya kur gectigin Volholkschuleden bile cok daha memnun kaldim.
Bir ogretmen dusun habire insanlari geldigi yere göre genelliyor,soru sordugunda dalga geciyor,surati surekli asik ve gunaydin dediginde yuzune bile bakmiyor.
Kursta cok fazla suriyeli var bazilari da sıkıntı cıkariyor arada dolayisiyla ögretmenler de bıkmıs ama bunun faturasini ögrencilere kesmek nekadar dogru.Insanlari sürekli tersleyen kisilere bagimli olmak berbat bir duygu.
Almanyaya geldigimden beri hayatimin en kötü 4 haftasini gecirdim deutsch aktivde tesdaf hazirlik kursu alirken.

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Prş Ara 14, 2017 1:35 pm

Aristoteles'in cevabı oldukça komik geldi bana, daha dün sınıfa gelip "Bu kadar kişisiniz, daha kimse B2'ye kayıt yaptırmadı, neden?" diye hesap sordu görevli bir kadın. 19 kişi var 1-2 kişi geldi dedi. Sınıftaki öğretmen onu düzeltip "22 kişi var 19 değil" dedi. Ayrıca 22 de değil çünkü yoklama listesine ekli olmayan 1-2 kişi daha var, hatta daha 2 gün önce yeni bir öğrenci geldi, kurun bitmesine 1 hafta kala! Elbette her gün her öğrenci sınıfa gelmiyor, ancak ona rağmen küçücük sınıfta tıkış tıkış kaldığımız gerçeğini değiştirmiyor. Artık yeni 1 kişi daha gelince herhalde artık utançlarından bu haftanın başında daha geniş bir sınıfa koydular bizi :D Yani durum böyle olunca size yazdıkları yazı çok komik olmuş. Ayrıca 2 farklı öğretmen var, haftanın 3 günü gelen öğretmen inanılmaz motive ve başarılı gerçekten. Ancak haftanın 2 günü gelen öğretmenin ders boyu oturduğu yerden lise öğretmeni gibi kitap otutturması 20 küsür kişiyi rahatsız ediyor. Zaten 5 sene Türkiye'de lisede Almanca öğretmenliği yapmış, oradan kalma alışkanlık olabilir :D Amacım baltalamak değil ancak gerçekler konuşulmak zorunda. Onlar imajlarına ve kalitelerine önem vermiyorsa biz de eleştirmekte özgürüz. Sınıfla konuşulsa 3/4'ünün de böyle söyleyeceğine neredeyse eminim.

Unbegrenzt

Mesaj gönderen Unbegrenzt » Cum Ara 15, 2017 9:47 pm

Fastlane621 yazdı: Prş Ara 14, 2017 12:06 pm Bircok Turk ve yabanci arkadasima ayni zamanda da bana göre DAA(Deutsch aktiv) bremendeki en kötü kurstur.175 euroya kur gectigin Volholkschuleden bile cok daha memnun kaldim.
Bir ogretmen dusun habire insanlari geldigi yere göre genelliyor,soru sordugunda dalga geciyor,surati surekli asik ve gunaydin dediginde yuzune bile bakmiyor.
Kursta cok fazla suriyeli var bazilari da sıkıntı cıkariyor arada dolayisiyla ögretmenler de bıkmıs ama bunun faturasini ögrencilere kesmek nekadar dogru.Insanlari sürekli tersleyen kisilere bagimli olmak berbat bir duygu.
Almanyaya geldigimden beri hayatimin en kötü 4 haftasini gecirdim deutsch aktivde tesdaf hazirlik kursu alirken.
Ben tüm kurlarımı DAA’da aldım ama öğretmenlerden yana pek bir problemim olmadı.Evet suriyeliler,özellikle araplar,sıkıntı yaratıyor.Kadını erkeği farketmez,koridorlarda bağıra bağıra arapça konuşuyorlar ve tuvalete girdiklerinde pet şişeyle girip şişeyi orda bırakıyorlardı.Benim sınıflarıma pek arap yoktu.Sınıfımda olan 1-2 arapta okumuş,eğitimli insanlardı.Bu yüzden pek sorun yaşamadım.

Sizin bahsettiğiniz öğretmen hangisi acaba yazar mısınız?

ezgi678

Mesaj gönderen ezgi678 » Sal May 03, 2022 12:26 am

Ben de Casa dil kursuna gittim arkadaslar. Çok memnun kaldim. Bir kurda birkac geçici öğretmen geldi, asıl öğretmen tatil hakkını kullandigi icin. Hepsi de motive ve derslerini oyunla vesayre işliyolar. Türk egitim sistemindeki gibi kitaptan işlenen klasik bir akış yok. (Tabi görmediğim öğretmenler hakkında yorum yapamam. Ama gördüklerim böyleydi.) Ayrıca hocaların hareketleri teatral ve eğlenceliydi. Ben memnun kaldım, tavsiye ederim.

lixewar

Mesaj gönderen lixewar » Pzt Eyl 04, 2023 4:19 pm

arkadaşlar bu soru açılalı uzun bir süre olmuş ancak ben yine de kendi fikrimi belirtmek istedim belki birilerine faydam dokunur. bu dil okulu ilk bakışta bremendeki en iyi dil okulu gibi görünyor ama asla öyle değil. kısa dönem (tek kur için vs) gelenlerin sorun yaşayacağını sanmıyorum ancak uzun dönem düşünenler yaşayacaklardır. Şartlı kabulle almanyaya geldiyseniz ve burada üniversite okumak istiyorsanız genelde bu dil okuluna gidiyorsunuz ve okul için de c1 Telc testdaf Goethe vb dil sertifikası gerek. B1+ kuru da dahil olmak üzere A1-C1 arası 6 kur seçeneği var. b1+ zorunlu değil diyorlar ama almaya zorunlu bırakılıyorsunuz. öğretmenler fena değil fakat sınıf ortamlarında büyük bir ayrımcılık söz konusu. iki kelime türkçe konuştuğunuzda size demedikleri kalmaz ancak Arap ve ukraynalılara tek kelime etmezler. siz ne kadar çabalarsanız çabalayın sizi yeterli görmezler ve sürekli kurları tekrar etmenizi isterler. bürodaki çalışanlar kaba ve saygısızlar. bir probleminiz olduğunda size yardım etmezler ve aşırı ukalalar. herkes aynı parayı vermesine rağmen kimseye aynı şekilde davranılmaz. vormittags ve nahmittags kursları var intensive alıyorsanız. atıyorum 4 kur var toplam (b1 için). herkese kur geçme sınavı yapılır ama kimseye aynı geçme notu uygulanmaz. Bir sınıfınki %60 iken diğerinin %80 olur, bazı sınıflar ise hiç sınav olmaz. siz sınavdan yeterli notu alsanız bile sizi geçirmemek için ellerinden geleni yaparlar. hastalanırsınız, bir randevunuz olur (oturum, İkametgah vb.) öğretmeninize söylersiniz ve o size bunun bir sorun olmayacağını, senin yetişkin biri olduğunu ve gelip gelmemeni bildirmen gerekmediğini söyler. daha sonra size devamsızlık problemi yaratırlar. toplam 45 gün gittiğiniz kurdan 5 gün ders kaçırdığınız için sizi okula asla gelmemekle suçlar, diğer kura devam edemeyeceğinizi söyleyip sizden tekrar almanızı isterler. (her kur 950 euro bugünün fiyatlar ile). üzerine size "sınav hazırlık kursu" adı altında kur kitlemeye çalışırlar, alamazsan sertifika almanın imkansız olduğunu vb söylerler. bunun üzerine size söylemeden adınızı listeye yazarlar ve sizin istemediğiniz kursun iptal istediğinizi söylediğinizde 100 euro iptal ücreti talep ederler. resmi dil sertifikanızla geldiğiniz halde o sertifikanın geçerli olmadığını söyleyip "türkiyede sizi kandırıyorlar, sizin bildiğiniz almanca doğru değil" diyerek emeklerinizi hiçe sayıp anne babanız parayı ağaçtan topluyormuş gibi sizden iki kur parası isterler. toplu ödediyseniz ve daha fazla gitmek istemiyorsanız kurstan paranızı geri istersiniz ama size yalan söylediğinizi söyleyip polise vermekle tehdit ederler. daha buraya sayabileceğim binlerce şey var. siz siz olun paranızı burada boşa harcamayın. mental olarak da maddi olarak da aşırı yorucu bir ortamları var. bu kursta en az 100 türk öğrenci varken "sizin paranıza ihtiyacımız yok" tarzında saçma bir söylemde bulunmayı da ihmal etmezler. asla tavsiye etmem. buraya vereceğiniz 6000 euro ile çok daha başka şeyler yapabilirsiniz.

Beryesa

Mesaj gönderen Beryesa » Cmt Eyl 09, 2023 2:55 pm

lixewar yazdı: Pzt Eyl 04, 2023 4:19 pm arkadaşlar bu soru açılalı uzun bir süre olmuş ancak ben yine de kendi fikrimi belirtmek istedim belki birilerine faydam dokunur. bu dil okulu ilk bakışta bremendeki en iyi dil okulu gibi görünyor ama asla öyle değil. kısa dönem (tek kur için vs) gelenlerin sorun yaşayacağını sanmıyorum ancak uzun dönem düşünenler yaşayacaklardır.
Merhaba, ben B1 için intensiv alacağım (aldım, gideceğim) ama, sonrasında devam etmememi mi tavsiye edersiniz? Yazdıklarınız gözümü korkutmadı değil. :shock: Artistoteles için sürekli kötü yorum gördüğüm için bunu seçmiştim. Şüphe düşürdünüz :(

lixewar

Mesaj gönderen lixewar » Pzt Eyl 25, 2023 9:04 pm

Geç gördüm kusra bakma devam edip etmemek sana kalmış tabii ama genel benim gördüğüm durum bu şekildeydi çoğu insanın şikayet ettiği şeyler bunlar. B1+ kesin kitlerler sana b1in 4 aya uzar b2 eh işte geçer c1de de hiçbir şey anlatmıyorlar sana. C1 telc için 350 kelime schreiben yazmak gerekiyor ama sana bunun için eğitim vermiyorlar. Koskoca kur boyu sadece 3 tane yaptırdılar (b1de bile 9 10 tane vardı). Neden sınava yönelik alıştırma yapmadıklarını sorunca da hazırlık kursu alın orda öğrenirsiniz diyorlar. C1 bomboş geçiyor b1+da aynı şekilde her gün okula boş muhabbete gidiyosun iki kurda da gramer yok. Bildiğin şeyleri ısıtıp ısıtıp koyuyorlar aynı alıştırmaları 80 kere falan yapıyorsun. B1den sonra devam etmeyi düşünüyorsan parasını ödeme hemen. Kursa bir git bak kendine göre bir fikrin oluşur beğenirsen devam edersin. Aristo da casanın ucuzu. Öğrenci bırakma kur tekrarlatma konularında casa kadar acımasız değiller sadece.

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzt Eyl 25, 2023 10:10 pm

Arkadaslar bremende casa aristoteles daa birde sprachschule aktiv var kimse ondan bahsetmemis

Sprachschule aktiv hakkinda bilgisi olan var midir