Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ONLISANS MEZUNU, DİL OKULU , BLOKE HESAP

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
KubilayAda

ONLISANS MEZUNU, DİL OKULU , BLOKE HESAP

Mesaj gönderen KubilayAda » Cum Kas 24, 2017 3:47 am

:mrgreen: Öncelikle herkese merhabalar Anadolu Üniversitesi Makine resim ve konstrüksiyon önlisans bölümünden bu yıl mezun olucam yıl kaybetmeden Almanya da lisas eğitimimi tamamlamak istiyorum. Piyasa da herşey bişey söylüyor “lise not ortalaman 75 üstü olmalı”
“Önlisans diploma puanın 2.70 olmalı” gibisinden.
DAAD’nin resmi web sitesinde bu tarz bir şeye rastlamadım ama.
Makine Mühendisliği bölümü istiyorum bu arada istediğim okul Münih Teknik Üniversitesi o yüzden bu hafta dil okuluna kaydolucam.
Anladığım kadarıyla münih b2 kabul ediyor
Herhangi bir başka şart aranıyor mu anlamadım?
5 adet youthpass 2 adet aiesec gönüllük sertifikam falan var. Goetheden de c1 sertifikası almam dışında?

Diğer bi sorum bloke hesapla ilgili 8.000€ yerine direkt alman vatandaşı bir garantör bulmam yeterli olur mu?

Diğer bir sorum anlayamadığım bişey Goethe ankaraya kayıt olucam eskişehirden gelip gidicem sürekli şimdi kurları örn: A.1.1 A.1.2 diye bölmüşler kur ücreti 1000₺ ben bu A.1.1 için ayrı 1000₺ A.1.2 ayrı 1000₺ mi ödemeliyim? :o :?

Çok uzattım çok özür dilerim ama aylardır artık aradığımı bulamamak çok yordu. Son sorum ise sizce tek başıma başvuru yapıyor olmam şansımı düşürür mü eğitim danışmanlık şirketlerine para kaptırmak istemiyorum :) GÜZEL CEVAPLARINIZ VE YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :))

dreas

Re: ONLISANS MEZUNU, DİL OKULU , BLOKE HESAP

Mesaj gönderen dreas » Cum Kas 24, 2017 9:23 am

KubilayAda yazdı: Cum Kas 24, 2017 3:47 am :mrgreen: Öncelikle herkese merhabalar Anadolu Üniversitesi Makine resim ve konstrüksiyon önlisans bölümünden bu yıl mezun olucam yıl kaybetmeden Almanya da lisas eğitimimi tamamlamak istiyorum. Piyasa da herşey bişey söylüyor “lise not ortalaman 75 üstü olmalı”
Makine Mühendisliği bölümü istiyorum bu arada istediğim okul Münih Teknik Üniversitesi o yüzden bu hafta dil okuluna kaydolucam.
5 adet youthpass 2 adet aiesec gönüllük sertifikam falan var. Goetheden de c1 sertifikası almam dışında?

Diğer bi sorum bloke hesapla ilgili 8.000€ yerine direkt alman vatandaşı bir garantör bulmam yeterli olur mu?

Diğer bir sorum anlayamadığım bişey Goethe ankaraya kayıt olucam eskişehirden gelip gidicem sürekli şimdi kurları örn: A.1.1 A.1.2 diye bölmüşler kur ücreti 1000₺ ben bu A.1.1 için ayrı 1000₺ A.1.2 ayrı 1000₺ mi ödemeliyim? :o :?

Çok uzattım çok özür dilerim ama aylardır artık aradığımı bulamamak çok yordu. Son sorum ise sizce tek başıma başvuru yapıyor olmam şansımı düşürür mü eğitim danışmanlık şirketlerine para kaptırmak istemiyorum :) GÜZEL CEVAPLARINIZ VE YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :))
Merhaba hocam, 2.70 şartını göremezsiniz resmi bir yazı olmasa da her yerde 2.70 altının konsoloslukta vize reddi ile sonuçlandığı yazıyor.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Kas 24, 2017 3:47 pm

Garantör bulursan bloke hesaba gerek kalmaz işini görür.Goethe de A1.1 için 1000 tl A1.2 için de 1000 tl ödemen gerekiyor.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Kas 24, 2017 5:18 pm

KubilayAda yazdı: Cum Kas 24, 2017 3:47 am :mrgreen: Öncelikle herkese merhabalar Anadolu Üniversitesi Makine resim ve konstrüksiyon önlisans bölümünden bu yıl mezun olucam yıl kaybetmeden Almanya da lisas eğitimimi tamamlamak istiyorum. Piyasa da herşey bişey söylüyor “lise not ortalaman 75 üstü olmalı”

Youthpass ve Aiesec sertifikaların hem vize başvurusunda hem okul başvurusunda büyük avantaj saglar. Mümkün mertebe o sertifikaları adamların gözüne sokmaya çalış. Benimde notlarım vs çok yüksek değildi ve benim sorduğum kişilerde o üniversiteden bu notlarla kabul alman zor diyorlardı ama farklı sertifikalarım vardi. Ben de onları kullanarak hem vizeden hem okuldan kabul aldim.

KubilayAda

Mesaj gönderen KubilayAda » Cum Kas 24, 2017 5:40 pm

dreas yazdı: Cum Kas 24, 2017 9:23 am Merhaba hocam, 2.70 şartını göremezsiniz resmi bir yazı olmasa da her yerde 2.70 altının konsoloslukta vize reddi ile sonuçlandığı yazıyor.
Hocam dediğiniz şey hakkın da oldukça araştırma yapmama rağmen kaynak bulamadım Yüksek lisans için dediğiniz şey doğru ama bunu bir çok forum da gördüm

KubilayAda

Mesaj gönderen KubilayAda » Cum Kas 24, 2017 5:44 pm

Bilu1 yazdı: Cum Kas 24, 2017 5:18 pm Youthpass ve Aiesec sertifikaların hem vize başvurusunda hem okul başvurusunda büyük avantaj saglar. Mümkün mertebe o sertifikaları adamların gözüne sokmaya çalış. Benimde notlarım vs çok yüksek değildi ve benim sorduğum kişilerde o üniversiteden bu notlarla kabul alman zor diyorlardı ama farklı sertifikalarım vardi. Ben de onları kullanarak hem vizeden hem okuldan kabul aldim.
Hocam 2,70 altı mıydın acaba? Başvuruya kadar 6 youthpass 2 aiesec sertifikam olucak. Sence b2 goethe sertifikam ile ve diğer organizasyon sertifikalarım ile şartı veya direkt kabul alma olanağım nedir? Garantörüm de var

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Kas 25, 2017 7:14 pm

KubilayAda yazdı: Cum Kas 24, 2017 5:44 pm Hocam 2,70 altı mıydın acaba? Başvuruya kadar 6 youthpass 2 aiesec sertifikam olucak. Sence b2 goethe sertifikam ile ve diğer organizasyon sertifikalarım ile şartı veya direkt kabul alma olanağım nedir? Garantörüm de var
Ben lisans için başvurdum ama Ösym sonuç belgemde yazan puan ile internette söylenen puanlar arasında nerden baksan 100 puan fark vardı. Ona rağmen kabul aldım ki bir çok kişi ösym sonucundan ötürü zor olduğunu söylemişti. Sıralama olarakda 6 haneli rakamlar vardı. Goethe B2 sertikifasina gelince şartlı kabul veren ünlülerin %90'i için B2 gayet yüksek bir düzey ve şartlı kabul alırsın. Ancak direk kabul olayına gelince Goethe C2, DSH ya da TestDaF sınavları olmadan benim bildigim direk kabul eden pek üniversite yok ancak B2 dil bilgisi DSH sınavını vermek için yeterli

KubilayAda

Mesaj gönderen KubilayAda » Pzr Kas 26, 2017 9:47 pm

Bilu1 yazdı: Cmt Kas 25, 2017 7:14 pm Ben lisans için başvurdum ama Ösym sonuç belgemde yazan puan ile internette söylenen puanlar arasında nerden baksan 100 puan fark vardı. Ona rağmen kabul aldım ki bir çok kişi ösym sonucundan ötürü zor olduğunu söylemişti. Sıralama olarakda 6 haneli rakamlar vardı. Goethe B2 sertikifasina gelince şartlı kabul veren ünlülerin %90'i için B2 gayet yüksek bir düzey ve şartlı kabul alırsın. Ancak direk kabul olayına gelince Goethe C2, DSH ya da TestDaF sınavları olmadan benim bildigim direk kabul eden pek üniversite yok ancak B2 dil bilgisi DSH sınavını vermek için yeterli
Hocam bende lisans için başvurucam ama önlisans mezunu olarak NC PUANInın sıkıntı olmayacağı bi çok okul var sanırım onlara girebilirim diye algıladım ben :?: :?: :?: