Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eksik evraklar ile ilgili yardim Lutfen

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Çrş Kas 25, 2009 10:08 pm

Merhaba arkadaslar oncelikle durumumu ozetlemek istiyorum, ben uluslarasi kibris universitesinde 2 yil egitim gordukten sonra okuldan kendi istegimle ayrilmistim, sonra tekrar ossye girdim ve Hacettepe universitesi biyoloji ogretmenligi(almanca) bolumunu kazandim burda hazirlik okudum ancak devamsizliktan kalmistim

18 agustos 2009 da istanbul konsolosluguna basvurumu yaptim ancak hacettepe universitesinden bahsetmemistim 3 ay gibi bir zaman gecti ve tekrar konsolosluga cagrildim ve burda hacettepeden bahsettim ve sonucunda azar isittim, bundan daha once bahsetmedim diye, sonra is tatliya baglandi ve bu eksik evraklarin gonderilmesini istediler benden istenen eksik belgeler soyle

1, 2008 de ki Hacettepe universitesi kazandi belgesi
2- Hacettepe universitesinde egitim gordugume dair belge

bu asamada 2 tane sorum olacak
birinci sorum kazandi belgesi eskisi gibi gonderilmiyor, internette tc kimlik no girilerek gorunuyor simdi ben bunu print etsem gecerli olurmu?

ikincisi universite bana evraklari fax olarak gonderirse ve ben bunlar konsolosluga verirsem konsolosluk kabul edermi?

yardimlarinizi bekliyorum :(

Halosteel

Mesaj gönderen Halosteel » Çrş Kas 25, 2009 10:33 pm

evet print etsen yeterli olur.. bende o sekilde yaptim cikti aldim.. faks kabul etmeyebilirler.. o iki aldigin begeyi tercume ettirmen gerekli.. yani orjinallerini de istiyorlar..

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Prş Kas 26, 2009 10:04 am

Tesekkurler Halosteel

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş Kas 26, 2009 12:56 pm

madem eksik evrak var neden bunu aylar sonra bildirirler anlamam....neyse umarim baska sorun cikmaz zeitgeist bir an once alirsin vizeni insallah, ankarada arkadasin varsa orjinal ogrenci belgesini sana kargolasin, ama oss belgesinin orjinaline gerek oldugunu dusunmuyorum cunku bende universiteden fotokopisini alabildim ve asli gibidir damgasi vurdular gecerli oldu...

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzt Ara 07, 2009 5:09 pm

Arkadaslar osymnin kendi sitesinden alacagim kazandi belgesine nerden "Asli gibidir" kasesi vurdurcam bu konuda yardim edermisiniz :help

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Ara 07, 2009 6:32 pm

su anda ogrencisi oldugun yada mezun oldugun universiteden vurdurman gerekiyor kaseyi....noterdende yaptirabilirsin ama pahali olur okulda ucretsizdir...

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzt Ara 07, 2009 6:56 pm

sagol Ali

duffie

Mesaj gönderen duffie » Pzt Ara 07, 2009 7:53 pm

Merhaba
Referans mektubunun Turkce olmasinda bir sakinca var mi? Bir de hocadan mektubu alinca tercume ettirmeden once onay gerekiyor mu? Yani imzanin hocaya ait oldugunu nasil belgeleyecegim?

Tesekkurler

MELEK

Mesaj gönderen MELEK » Çrş Nis 07, 2010 2:40 pm

bu eksik evrak nasil bildiriliyor ben vize gorusmesine gittim fakat kargoyla ertesi gun bana bi kagit geldi.kagitta aynen soyle yaziyor.vizeniz ile ilgili olarak bazi hususlarin acikliga kavusmasi gerekmektedir bu sebeple su tarihte gelin dedi ben anlayamadim eksik evraklari bildirmemis fakat konusmaya cagiriyor galiba aklim karisti

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Nis 08, 2010 1:33 am

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
Merhaba
Referans mektubunun Turkce olmasinda bir sakinca var mi? Bir de hocadan mektubu alinca tercume ettirmeden once onay gerekiyor mu? Yani imzanin hocaya ait oldugunu nasil belgeleyecegim?

Tesekkurler[/quote]

referans mektubu turkce olabilri ama sonra tekrar tercume ettirceksin,ekstra masraf.hoca ingilizce yazsin,cogu uni kabul edio.ayrica hoca imza attiktan sonra yine onay yaptirmak istiosan unideki evrak-kayita git onlara muhurlettir,sonra da sanirim fakulte sekreterine.(onlara bilio.)noter yerine gecio.