Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada dil okulu vize

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
mertergin

Almanyada dil okulu vize

Mesaj gönderen mertergin » Pzt Kas 06, 2017 6:50 pm

Turkiyede b2 seviyesine kadar almanca okudum.Dsh-2 belgem var.Seneye almanyadaki okullara başvuracagim.Bu sene almanyaya gidip almancami dahada iletletmek istiyorum şartlı kabul almadan vize alabilirmiyim?(yaklasik 8 9 ay kalacagim)

dreas

Re: Almanyada dil okulu vize

Mesaj gönderen dreas » Pzt Kas 06, 2017 11:16 pm

mertergin yazdı: Pzt Kas 06, 2017 6:50 pm Turkiyede b2 seviyesine kadar almanca okudum.Dsh-2 belgem var.Seneye almanyadaki okullara başvuracagim.Bu sene almanyaya gidip almancami dahada iletletmek istiyorum şartlı kabul almadan vize alabilirmiyim?(yaklasik 8 9 ay kalacagim)
Alırsın tabi ben A1 Almanca ile dil kursu vizesi aldım.

mertergin

Mesaj gönderen mertergin » Sal Kas 07, 2017 11:51 pm

Cevabınız için teşekkürler. Siz vize ye başvururken bloke hesap açtınız mı? ve ne kadar sürelik bir vize aldınız?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Çrş Kas 08, 2017 9:07 am

mertergin yazdı: Sal Kas 07, 2017 11:51 pm Cevabınız için teşekkürler. Siz vize ye başvururken bloke hesap açtınız mı? ve ne kadar sürelik bir vize aldınız?
Evet bloke hesap açtım.Fintibayı kullandım.Gelince biraz uğraştırıyor parayı alabilmek o yüzden ilk ay için yanınızda para getirmelisiniz.Ben 5 aylık vize aldım

mertergin

Mesaj gönderen mertergin » Çrş Kas 08, 2017 6:04 pm

Ben almanyada dil okulu ayarlayan bir şirket ile konuştum. Bana 3 aydan fazla vize alınamadığını söylediler.3 aydan fazla almak için şartlı kabul gerekiyormuş.Bu konuda bir bilginiz varmı?Siz şartlı kabulle mi gittiniz?Şartlı kabul almadan gittiyseniz nasıl ayarladınız?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Çrş Kas 08, 2017 9:21 pm

mertergin yazdı: Çrş Kas 08, 2017 6:04 pm Ben almanyada dil okulu ayarlayan bir şirket ile konuştum. Bana 3 aydan fazla vize alınamadığını söylediler.3 aydan fazla almak için şartlı kabul gerekiyormuş.Bu konuda bir bilginiz varmı?Siz şartlı kabulle mi gittiniz?Şartlı kabul almadan gittiyseniz nasıl ayarladınız?
Hangi şirket söylediyse bilmiyormuş uzak dur o şirketten. Ben 5 ay istedim 5 ay dil kursu ayarladım 5 ayda vize aldım. Şartlı kabulum de yok ayrıca sadece dil kursu vizesi

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Pzt Kas 13, 2017 11:13 pm

dreas yazdı: Çrş Kas 08, 2017 9:21 pm Hangi şirket söylediyse bilmiyormuş uzak dur o şirketten. Ben 5 ay istedim 5 ay dil kursu ayarladım 5 ayda vize aldım. Şartlı kabulum de yok ayrıca sadece dil kursu vizesi
merhaba. ben daha herhangi bir dil belgesi almadım ama a1 düzeyinde biliyorum şu an Almancayı. şimdi bir dil okulu ayarlarsam vizeden red yeme şansım sizce yüksek mi? orada daha iyi öğrenirim diye böyle bir şey düşündüm. garantör olacak kişi de var, dayım. faydası olur mu bilmiyorum ama alman vatandaşı. çünkü dil kursundan sonra üniversiteye başvurmayı düşünüyorum. ve şimdiden red yersem daha sonrası için kötü olabilir diye korkuyorum.

judavidx

Mesaj gönderen judavidx » Sal Kas 14, 2017 12:27 am

Merhaba Benim 21 kasım salı günü dil kursu için vize randevum var bütün belgelerim eksiksiz hazır. şartlı kabulüm yok ,, ama A1 sertifikam var tek merak ettiğim davetiyemin arkasında glaubhaft gemacht işaretli , diğer 3 seçenek boş bu ne anlama geliyor. birde sponsorum gerekli belgeleri ordan yabancılar polisine verdi benimde götürmem gerekir mi? teşekkürler