Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Dis Hekimligi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Preacher

Mesaj gönderen Preacher » Cum Kas 20, 2009 7:43 pm

Oncelikle merhaba..
Lise 4. Siniftayim Suan.. Burda Oss yi Kazanip Almanyada Okumayi Dusunuyorum. Acaba Ozel Universiteye Yerlessem, kayit yaptirmadan Oss Sonuc Belgemle Almanyada Bir Universiteye Kayit Olabilir miyim? Ilk Sorum Buydu..
2. Olarak ; Berlinde Dis Hekimligi Icin Hangi Universiteleri Secebilirm ?
Ve Son olarak:) Turkiyede 5 yil Olan Dis Hekimligi Egitimi Orda Kac Yil ve Ingilizce Egitim Alma Sansim var mi yoksa mutlaka almanca mi egitim almaliyim?
Sorularimi Yanitlayabilirseniz Sevinirm..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 21, 2009 12:17 am

disci olmak icin 5 yil okuyorsun ayrica giris biraz zor not ortalamasina bakiyorlar.. tip bolumlerinde ing. bolum diye bisey yok almanya da..

Preacher

Mesaj gönderen Preacher » Cmt Kas 21, 2009 10:19 pm

Oncelikle Tesekkur ederm de bu not Ortalamasi Derken Lisenin mi Yoksa Ayri Bir Sinav vs Tabi Tutuluyor musunz Acaba ?
Bunun Standardi Tam Olarak Nedir Nasil Ogrenebilirim..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 1:50 am

Transkrip\'e bakiyorlar lise mezunuysan lise transkripine,universite mezunu isen universiteninkine bakiyorlar..
Sayisal derslerini mercek altina aliyorlar.Ayri bir sinav yok..

Preacher

Mesaj gönderen Preacher » Pzr Kas 22, 2009 6:19 pm

Ilgilendiginiz Icin Cok Tesekkurler..
Bu Uygulama Her Universitede Sabit mi ?
Anadolu Lisesi Sayisal Bolum Ogrencisiym,Ossde Ozel Unv. Dis Hekimligi Kazansam Bile Diploma Notum Tahmnen 3.5 fln gelicek 5 uzerinden.. Pek Sansli Oldugumu Dusunmuyorum acikcasi..
Bunun disinda orda 1 sene hazirlik okumak gibi bir sans da varmis sanirim.. Bunun Hakkinda Bilginiz var mi Acaba ?

Forumu Arastirdikca Yeni Seylere Rastliyorum, Sorularima Bunu da Ekliyim dedim; Turkiyede 4 yillik bir herhangi bi bolumbitirirsem, orda istedigim bolumu yani dis hekimligini okuyabiliyor muyum ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 9:27 pm

Dis hekimligi icin evet,hemen hemen her universitede bu uygulama sabit..
Diploma notun hakkinda bir yorum yapamayacagim.1 sene hazirlik okumak dedigin "Studienkolleg" olsa gerek..Makaleler kisminda detayli bilgiye ulasabilirsin..
Son soruna gelince, evet yapabilirsin ancak pekte kolay olmaz.Almanya\'da dis hekimligi veya tip okumak gercekten zor.Bu konu ve prosedurler hakkinda pek bir bilgim yok diger arkadaslar mesajini gorunce cevap yazarlar..

Preacher

Mesaj gönderen Preacher » Pzr Kas 22, 2009 11:04 pm

Anliyorum...
Aslina Bakarsanz Bu Benim Hayalim.. Turkiyede Gerceklestirmemin imkansza yakin oldugunu dusunuyorum.. Bu yuzden Almanyada en kolay nasil dis hekimi fakultesine yerlesebilicegim hakkinda fikir belirtebilirseniz cok sevnirm :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 24, 2009 12:28 am

1 - 2 yil bekleyebilirsin burda.. illaki dis hekimligi okumak istiyorum diyorsan oss de biyoloji veya kimya bolumlerini kazan 1 yil oku dondur kaydini burda o bolumlerin birinden sartli kabul al buraya gelip almanca dil sinavini verince dis hekimligi icin basvur.. NC dedigimiz olay cok yogun dis hekimliginde ve ortalamasi da oldukca yuksek.

NC icin ayrintili bilgi :

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Preacher

Mesaj gönderen Preacher » Sal Kas 24, 2009 12:40 am

Ilgilendiginiz icn cok tesekkurler oncelikle :)
1-2 yil beklemek sorun degil, ama sonuc garanti mi bu onemli benim icn .. Yani kesn yerlesir miyim..
Cunku lise ortalamam pek parlak degil, burda dis hekmligi kazanip gitmek mi mantikli yoksa biyoloji kazanip, ortalamayi yuksek tutp gitmek mi sizce?

Bir de bu NC sisteminne gore not ortalamimizi nasil hesaplayabiliyoruz acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 27, 2009 10:06 pm

NC not sistemi diye bisey yok sanirim tam o baslikta yazilanlari okumamisin.. buranin not sistemine gore su anda en dusuk discilik bolumu 1,6 ile basliyor. ayrica dis hekimligi okuyabilmen icin belli bi sure ( en az 6 ay ) bir discinin yaninda praxis yapmis oldugunu da gostermen gerekiyor.. yani oss de puani cok yuksek gidip almanya da disci oluyum diye pek dusunme daha zor burda dis hekimligine girmek :)

apotheker

Mesaj gönderen apotheker » Cmt Kas 28, 2009 4:09 pm

selam arkadaslar herkesin kurban bayramini kutlarim... ben simdi bu yazdiklarinizi okudum bisey merak ettim bu nc sistemi ile ilgili

1.mesela dis hekimligi yada eczacilik icin turkiyede biyoloji kazanip orda studionkollge gidip ondan sonra bu mesleklere gitmek istersek nc sistemi ayni mi...yani yine sinirli sekildemi alirlar...
2. eczacilikta nc sistemi var mi...
3. birisi oyle yapmak isterse sansi ne kadar vardir bu mesleklerden birisi icin...

cok tesekkurler... hayirli bayramlar

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Kas 28, 2009 4:50 pm

Arkadasim sorularin coguna cevap verilmis aslinda.

1-) mumkun ama kesin degil. Yani bu studienkolleg denen hazirlik okulunun da giris sinavi var, talep yuksek. O yuzden adam seni biyoloji kazandin diye belki bu giris sinavina bile almayabilir, Ama aladabilir. Her iki ornegide gormus biriyim. Burada sana kesin bir sey soyleyemeyiz.

2-) Dis hekimligi, eczacilik bolumlerinin hepsinde NC vardir. Okumasi cok zordur. Ama mezun olduktan sonra en saglam ve rahat parayi disciler kazanir.

3-) Sansin var. Ama bu senin yeteneklerin, notlarin ve talihin ile ilgili bir sey. Kimse sana burada garanti vermek zorunda degi. Kendi tercihlerin...

devilmaycry

Mesaj gönderen devilmaycry » Çrş Oca 06, 2010 1:46 am

benim de dis hekimligi ile ilgili bir sorum olacakti, turkiyede su anda devlet universitesinde dis hekimligi okuyorum ama bitirince almanyada doktora yapmak istiyorum.( not ortalamam da 2.5 ustu )

bu konuda bilgisi olan var mi acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 07, 2010 6:30 pm

diger doktora basvurulari gibi ayni prosedur. sitede ayrintili bilgi edinebilirsin

RapunzeL

Mesaj gönderen RapunzeL » Pzr Ağu 15, 2010 3:42 am

Oncelikle mrblar bnm durumm farkli sitede bu durumla alakali bi bilgiye ulasamadim.
Ben bulgarstan da dis hekimligi okuyorum su an okudugum universiteye yazilrken bnden lise ortalamm istendi ve lisede fizk kmya biyoloji okumus olma sarti arandi esit agirlik okudugm icin bu dersleri gormustum.
Birde oss de baraji asmis olmam gerkiyodu bu seklde yerlestim okuluma su an 2 sinifi btrdim almanya ya yatay gecis yapmam mumkun mu?
Mesela bi sene almanca hazirlik okuduktan sonra 3 siniftan dewam etmek gbi bir sansim olabilr mi??

RapunzeL

Mesaj gönderen RapunzeL » Pzt Ağu 16, 2010 2:10 am

Bir bilen warsa cvp yazsin lutfen...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 16, 2010 9:54 am

[quote]RapunzeL tarafindan yazilan metin:
Oncelikle mrblar bnm durumm farkli sitede bu durumla alakali bi bilgiye ulasamadim.
Ben bulgarstan da dis hekimligi okuyorum su an okudugum universiteye yazilrken bnden lise ortalamm istendi ve lisede fizk kmya biyoloji okumus olma sarti arandi esit agirlik okudugm icin bu dersleri gormustum.
Birde oss de baraji asmis olmam gerkiyodu bu seklde yerlestim okuluma su an 2 sinifi btrdim almanya ya yatay gecis yapmam mumkun mu?
Mesela bi sene almanca hazirlik okuduktan sonra 3 siniftan dewam etmek gbi bir sansim olabilr mi??[/quote]

Oldukca karisik bir durum gibi gozukuyor ama degil.

dis hekimligi bolumunde NC var ( Nc ile ilgili sitede var ) Direk gecis yapma sansin dusuk 3. sinifa, ordan sizin uniye gecen birini veya bir kac kisi okulu biraktiysa veya baska uniye gectiyse yani platz bosaldiysa o sekilde gecebilirsin.

Oss den bg deki uniyi kazandigina dair bir belge gostermen gerekiyor tabiki. ve lise transkriptini de istemislerdir, cunku bolum esit agirlik ve sayisal dersleri verip vermedigine bakacaklar.

turkuaz

Mesaj gönderen turkuaz » Pzt Ağu 23, 2010 1:40 am

sorumu nerden sormam grktigini bilmiorum o yuzden kusura bakmayin sorum su; Almanyada tip yada dis okumak istiyorum bu sene sinava grdim elekrik ellektronik muhendisligi kazandim ama tip okumak istiorum ne yapmam gerekli ? :)tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 23, 2010 11:35 am

TIP okuyabilmek icin kimya, biyoloji veya genetik muh gibi tip alanlarina yakin bir bolum kazanman gerekiyordu. .maalesef almanya da TIP okuyamazsin

turkuaz

Mesaj gönderen turkuaz » Sal Ağu 24, 2010 6:42 pm

bir onceki soruma cevap verdiiniz icin cok tesekkur ederim :-) iyiki bu siteyi kurmussunuz bir sorum daha olcak ;eger ozel unide tip kazanirsam almanyada tip okuyabilirmiyim?suan almanyadayim beni uni assite yolladilar bazilarida ZVS vede studien kollege e alman vatandasiyim suan kazanmis olsam almanyada hangi unilere baslama hakkim var meslek lisesinden mezun oldum tesekkurler Allah sizden razi olsun :)