Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dortmun da ozel yurt!!!

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
fspeterden

Dortmun da ozel yurt!!!

Mesaj gönderen fspeterden » Prş Kas 19, 2009 10:09 pm

Merhaba arkadaslar...)
Dortmun da tek kisilik ozel yurtlar bulma sansimiz var midir(hazirlikta okurken ve herhangi bir basvuru belgesi yokken)
bir de sunu soruyim... alman ogrenciler ozel yurdu tercih ediyor mu..?
hani hic degilse komsun alman olur ...diline katki yaparsin)))....yoksa baska turlu ogrenilmicek bu dil kisa surede((

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dortmun da ozel yurt!!!

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 20, 2009 7:02 am

Ozel yurt derken ? Devlet yurtlarini demiyor musun yani Universite Yurtlarini ?
Tek kisilik ozel yurt degil ,%95 tum yurtlar tek kisilik..Cift kisilik olanlarda dahi odan her zaman ayri oluyor..Sadece mutfak ve tuvalet ortak kullanim alanlari.
Sansin var mi yok mu Studentenwerk\'e sorman lazim doluluk orani nedir diye..
Sayet Essen\'de onceden illa ki bos yer bulunuyordu ancak simdi tadilat var ve yurt bulmak cok zor..
Alman ogrencilerde bu uni yurdlarinda oturuyor,cogunlugu ev kiraliyor yada ailesiyle kaliyor.Alman bir komsu bulmak icin Almanlarin ikamet ettigi yurtlari arastir genelde her unide 1 yurt genellikle Alman agirliklidir.

fspeterden

Dortmun da ozel yurt!!!

Mesaj gönderen fspeterden » Cum Kas 20, 2009 6:34 pm

Birinci sene Dortmund Teknik Uni\' nin ozel dil kursun da olucam.Ama hic bi uni ye kabul belgem de yok..O yuzden beni uni nin yurduna kabul etmiyolar sanirim ya da herhangi bir devlet yurduna...
Ve onceden senin de soyledigin bir kac avantajdan yararlanamiyosun(ulasim icin kart vs....)
Uniden bagimsiz Ozel yurt,ev ve aile yaninda secenekleri kaliyo..Acikcasi ilk sene de aile yaninda kalmak istemiyorum.Onceden zaten tecrube etmistim.Biraz sikntili gecti acikcasi..Durum budur...o senin dedigin STUDENTENWERK e nasil ulasabilirim...?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dortmun da ozel yurt!!!

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 21, 2009 12:19 am

fspeterden

Dortmun da ozel yurt!!!

Mesaj gönderen fspeterden » Cmt Kas 21, 2009 1:36 am

tesekkurler:)