Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik okuyanlar yardımınız gerek :)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
DetectiveFusco

Informatik okuyanlar yardımınız gerek :)

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzr Eki 15, 2017 8:27 pm

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım almanya'da informatik bölümü okumak istiyor. Ancak matematiği kötü. Üniversite sonrası IT sektöründe çalışmak istiyormuş. Matematiği kötü olan biri için Informatik çok zor olur mu? Ne tavsiye edersiniz çünkü boşa masraf yapmak istemiyor şayet ki başarsız olacaksa.

avarose

Re: Informatik okuyanlar yardımınız gerek :)

Mesaj gönderen avarose » Pzt Eki 16, 2017 12:33 am

selam. almanya'da informatik okumak isteyen birisi olarak birkaç birşey söylemek istiyorum.
ben lisede sözelciydim. işim gereği kurduğum web sitesini kendim tasarladım. bunu yaparken işin ucundan tanışmış oldum. daha sonra kariyer olarak bu işi yapmak istedim ve araştırdım yazılım mühendisleri ile iletişime geçtim.
söyledikleri matematik-fen okuyan birisinin daha kolay öğreneceği ama meslekte çok başarılı hukuk,ekonomi eğitimi almış insanların olduğunu söyledi.
matematik hyatın her alanında gerekli olduğu gibi informatik alanında da gerekli. bu işi seven birisinin yapamayacağı bir şey değildir.
ben html, css ve javascript ile temelden başladım. almanyada üniversiteye gitmeden altyapımı hazırlamak ve açıklarımı kapatmak için.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eki 16, 2017 10:32 pm

informatigin babasi matematik zaten ama isin icine girince dersleri gectikten sonra cok da matematikle alakasi yok. programlama mantigini cözdükten sonra gerisi corap sökügü gibi geliyo.

bunun icin sayisal okuma zorunlulugu diye bisey yok. ama sayisal okuyan kisinin analitik kavramasi daha iyidir. bu sözel okuyan birinde de iyi olabilir. yani tamamen kisinin kendisiyle alakali. informatik kolay dersin zor gelir, zor dersin kolay gelir.

html ve css programlama dili diye gecmez. javascript programlama dilidir ama cok daginik. biraz programlama mantigini anladiktan sonra daha ileri seviye bir dile gecmek daha mantikli.

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzt Eki 16, 2017 10:51 pm

welly275 yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:32 pm informatigin babasi matematik zaten ama isin icine girince dersleri gectikten sonra cok da matematikle alakasi yok. programlama mantigini cözdükten sonra gerisi corap sökügü gibi geliyo.

bunun icin sayisal okuma zorunlulugu diye bisey yok. ama sayisal okuyan kisinin analitik kavramasi daha iyidir. bu sözel okuyan birinde de iyi olabilir. yani tamamen kisinin kendisiyle alakali. informatik kolay dersin zor gelir, zor dersin kolay gelir.

html ve css programlama dili diye gecmez. javascript programlama dilidir ama cok daginik. biraz programlama mantigini anladiktan sonra daha ileri seviye bir dile gecmek daha mantikli.
teşekkür ederim cevap için hocam sanırım siz informatik okudunuz. Özetle; kişi isterse okuyabilir, illa ki sayısal çıkışlı olan biri okuyacak diye bir şey yok sözel çıkışlı olsa bile okuyabilir dediniz anladığım kadarıyla :)

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzt Eki 16, 2017 10:52 pm

avarose yazdı: Pzt Eki 16, 2017 12:33 am selam. almanya'da informatik okumak isteyen birisi olarak birkaç birşey söylemek istiyorum.
ben lisede sözelciydim. işim gereği kurduğum web sitesini kendim tasarladım. bunu yaparken işin ucundan tanışmış oldum. daha sonra kariyer olarak bu işi yapmak istedim ve araştırdım yazılım mühendisleri ile iletişime geçtim.
söyledikleri matematik-fen okuyan birisinin daha kolay öğreneceği ama meslekte çok başarılı hukuk,ekonomi eğitimi almış insanların olduğunu söyledi.
matematik hyatın her alanında gerekli olduğu gibi informatik alanında da gerekli. bu işi seven birisinin yapamayacağı bir şey değildir.
ben html, css ve javascript ile temelden başladım. almanyada üniversiteye gitmeden altyapımı hazırlamak ve açıklarımı kapatmak için.
teşekkür ederim cevabınız için.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Sal Eki 17, 2017 12:22 pm

Merhaba,
Ben de şuan dil kursuna gidiyorum. Sıkıntı çıkmazsa, seneye 'Informatik' okumaya başlayacağım. İçimde biraz korku var açıkçası, şu ana kadar kolay diyen çıkmadı. Özellikle Almanca çok zor vs. gidi tepkiler verdi.
Matematiğim öyle süper değil. Fizik desen "bilemiyorum Altan" derim. Ama öğretecekler, imkansız değil. Yeterli istek var mı yok mu önemli olan o.
Deneyeceğim bakalım. Burada Informatik okuyan arkadaşlar biraz tüyodur, bilgidir, konudur vs. çınlatırsa harika olur. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Sal Eki 17, 2017 1:11 pm

RtnCbk yazdı: Sal Eki 17, 2017 12:22 pm Merhaba,
Ben de şuan dil kursuna gidiyorum. Sıkıntı çıkmazsa, seneye 'Informatik' okumaya başlayacağım. İçimde biraz korku var açıkçası, şu ana kadar kolay diyen çıkmadı. Özellikle Almanca çok zor vs. gidi tepkiler verdi.
Matematiğim öyle süper değil. Fizik desen "bilemiyorum Altan" derim. Ama öğretecekler, imkansız değil. Yeterli istek var mı yok mu önemli olan o.
Deneyeceğim bakalım. Burada Informatik okuyan arkadaşlar biraz tüyodur, bilgidir, konudur vs. çınlatırsa harika olur. :)
İngilizce bilenler için okunabilecek en kolay bölüm diye duymuştum dil açısından. Tabi mühendislik-bilim bölümleri arasında.

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Sal Eki 17, 2017 1:25 pm

RtnCbk yazdı: Sal Eki 17, 2017 12:22 pm Merhaba,
Merhaba dil kursuna, hangi üniversitenin kursuna gidiyorsunuz yoksa özel kurs mu?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 17, 2017 10:20 pm

DetectiveFusco yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:51 pm teşekkür ederim cevap için hocam sanırım siz informatik okudunuz. Özetle; kişi isterse okuyabilir, illa ki sayısal çıkışlı olan biri okuyacak diye bir şey yok sözel çıkışlı olsa bile okuyabilir dediniz anladığım kadarıyla :)
onu ima ettim ama analitik düsünme yetisine sahip olma sartiyla. evet informatik okudum ama sayisal kökenliyim hatta ikinci lisansimdi, bei baz olarak alma hatta kimseyi baz alma. kendini kendin degerlendir.

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Çrş Eki 18, 2017 12:24 am

welly275 yazdı: Sal Eki 17, 2017 10:20 pm onu ima ettim ama analitik düsünme yetisine sahip olma sartiyla. evet informatik okudum ama sayisal kökenliyim hatta ikinci lisansimdi, bei baz olarak alma hatta kimseyi baz alma. kendini kendin degerlendir.
yok hocam kendim için değil arkadaşım için sormuştum soruyu. dediğiniz gibi aktardım arkadaşa zaten artık karar onundur teşekkür ederim cevaplarınız için.

gri_kurt3404

Mesaj gönderen gri_kurt3404 » Prş May 20, 2021 11:57 am

avarose yazdı: Pzt Eki 16, 2017 12:33 am selam. almanya'da informatik okumak isteyen birisi olarak birkaç birşey söylemek istiyorum.
ben informatik okuyarak yazılım mühendisi olabilir miyim

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş May 20, 2021 8:04 pm

Arkadaşlar konuyla alakasız ama ben makine mühendisliği okuyorum. It sektöründe çalışmak istiyorum. Almanya da IT master ı yapabilir miyim. Ya da şöyle sorayım hangi master ı seçebilirim bunun için. Çünkü bilgisayar ve elektrik mühendisliği okuyanlar IT yi seçebiliyorlar da galiba makineciler seçemiyor lisansta aldıkları derslerin uyuşmamasından dolayı