Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ruhr Uni Bochum Dil Kursu Hakkında

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kaolardo

Ruhr Uni Bochum Dil Kursu Hakkında

Mesaj gönderen Kaolardo » Pzt Eki 09, 2017 8:34 pm

Merhabalar , Burada ki okulun kendine ait kursulara başladım. Türkiye'deki Goethe 'den A2 sertifikam var ve B1'i de de katılım belgem var ,burda insanlarla yeterince anlaşabiliyorum Almanca olarak ama kurs beni A2 ye koydu . Burda her kur 10 hafta sürüyor ve arada tatilleri var Üniversite tanıtımlarında yazdığı gibi ancak A2 den başlayıp TestDaf'ı yetiştirip okula gelecek sene başlamak konusunda emin değilim yetişir mi diye.Okuldaki hocalara sorduğumda, dedilerki: evet öyle olması lazım. Yinede sanki biraz zor gibi , bu durum hakkında burda dil eğitimi görmüş birileri bana yardım edebilir mi acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ruhr Uni Bochum Dil Kursu Hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 10, 2017 12:17 am

Ocak da B1 e baslarsin, nisanda B2 ye ve temmuz da TestDaF-Vorbereitung.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kadiratik

Mesaj gönderen kadiratik » Çrş Eki 11, 2017 3:44 am

Dışarıdan universitenin dil kursuna girebilirmiyiz acaba ?

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Çrş Eki 11, 2017 8:52 pm

Bir sorum daha var , anmeldung yaptım yaklaşık bi hafta önce dediler ki size postayla bilgi gelcek sonra vize uzatma oturum kartı ile ilgili işlemlerinizi o bilgide belirtcez. Ne zaman gelir biliyo musunuz fikri olan var mı ?