Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolostan vizemle ilgili 5 onemli soru.

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
SamirMammadov23

Konsolostan vizemle ilgili 5 onemli soru.

Mesaj gönderen SamirMammadov23 » Pzt Eyl 25, 2017 11:40 am

Merhaba arkadaslar. Cuma gunu Bakü de alman konsolosu bana Master egitimi icin vize basvurumla ilgili Email adresime 5 soru gonderdi: Oncelikle uzun yazip vaktinizi aldigim icin özür dilerim.

Benim hanim Almanyada hospitasyon yapiyor. Cok yakinda insallah FSP sinavindan gecib Berufserlaubnis alacaktir. 2016 nin ocak ayinda hanimimla birlikde Deutschkurs icin Milli vizeye basvuru yaptik. Hanimim vize aldi bana ise henuz yanit yoktu. Hanimim benim vizeyi son ana kadar beklese de sonucda kursla ve vizeyle ilgili olarak Almanyaya gitdi, benden de on kabul istiyorlardi. Son gun ola bile ön kabulu yetişdirdim konsolosluga ama red cevabi aldim ertesi gun. 3 ay gecikmis belgeye gore sanirim. Ama sebep olarak geri donmenizde subheler oldugu idi. Evlilik cuzdanimizdaki tarihden sadece 14 gun sonra basvurmustuk. Hanimim Almanyada dil kursuna basladi, ben ise gidemedim. Ama Almanyada egitim almak icin bu zor sartlar altinda hep calistim almanca ogrenmek icin. Daha iyi ogrenmek icin calistigim isden ayrildim 2016nin haziraninda. Ve sonra Macaristan ve Italyadan 6 aylik Sengen Turistik vize de aldim. Ben almanyaya gidemedigim icin hesabimizda ek olarak 8000 euro vardi bunun bir kismini turistik olarak harcadik. Bir kac kez Almanyada da bulundum. Visumantrag da almanyada bulundugumu belirttim. Adres olarak hanimimin kayit oldugu evi gosterdim. Ama almancami aksatmadim ve Skype uzerinden ozel hocamla Almanca da ogrendim. Nisan ayinda Testdaf sinavindan Testdaf 15 yani Testdaf 4344 aldim. Universitelere basvuru yaptim. Iktisadiyyat bolumu uzre kendi meslegim uzere 5 universiteden direk kabul aldim. Ve Würzburg Hochschule yi secdim sonucta. 15 eylulde Bakude vize basvurumu yaptim. Yukarida da belirtdigim uzere 22 eylulde konsul bana Email uzerinden bu sorulari sordu:

1. Hanimizin Aufenthaltserlaubnisini bana gonderin. (Fiktionbescheinigungunu gonderdim ve Anmeldung zur ärztlichen FSP belgesini, sinavi verip Berufserlaubnis alacagini yazdim)

2. Neden aile birlesmesi degil de ogrenci vizesine basvuru yapiyorsunuz. ( Gecen yil red cevabi aldim. Ama bu sartlara ragmen , maksatima- Master egitimine ulasmak icin calistim. Alman sertifikasi ve uniye direk kabul aldim, onun icin Studentenvisuma basvuru yaptim)

3. Pirmasensde (Kaiserslautern) yasayacaksiniz yoksa Würzburgda? (Elbette Wurzburgda, ama hafta sonlari Pirmasense gidebilirim diye yazdim. Ayrica artik Studierendenausweis im oldugu icin onu da Pdf biciminde yolladim)

4. Almanyada uniler Testdaf 4×4 ile kabul ediyorlar. Sizin sertifikaniz tanindimi? Bana bununla ilgili olarak Universite ile aranizda olan yazi gondere bilirmisiniz? ( Ben de, dogru cok uni Testdaf 4x4 ile kabul ediyor, ama ben cok arasdirdim ve Testdaf 15 Punkte ile de kabul veren uniler buldum, bunlardan 5 tanesinden direk kabul aldim diye soyledim. Ve diger unilerin de Zulassung belgelerini konsolosa gonderdim. + Testdaf 15 ile universitenin direk kabul vermesine iliskin Linki kendisine atdim)

5. 2016 yilindan issizsiniz. İşsiz oldugunuzdan sonra ne yaptiniz. (Ben de yukarda belirtdigim gibi isden almancayi daha iyi ogrenmek icin ayrildigimi soyledim)

Benim vize durumum soyle. Benim sponsorum da Almanyada sirket sahibi, Unternehmer bir Türk. Sirketi yillik 25 30 milyon € luk Umsatz yapiyor.

Bu sartlar altinda bana vize verilmesinde bir problem var midir sizce? Tamamen gercekleri yazdim. Hic bir yanlis malumat yok.

Cok Tesekkurler.

Galileo

Re: Konsolostan vizemle ilgili 5 onemli soru.

Mesaj gönderen Galileo » Sal Eyl 26, 2017 3:04 am

Dostum Merhaba,
Yazını baştan sona okudum ve cidden çok iyi şeyler başarmışsın, azmin ve güvenini takdir ediyorum. Çünkü testdaf gibi zor bir sınavdan bence gayet güzel bir not almışsın. Sana yardımcı olacak tecrübem yok ama sadece yazmak istedim. Bence işler senin hanımın orada olmasından dolayı biraz karışıyor. Ama dediğim gibi sadece hissiyatlarıma göre söylüyorum. Umarım alırsın vizeyii.

SamirMammadov23

Mesaj gönderen SamirMammadov23 » Sal Eyl 26, 2017 11:49 am

Cok tesekkur ederim. Insallah.

davutmico97

Mesaj gönderen davutmico97 » Prş Ara 28, 2017 9:50 pm

Merhaba , bende bugun elime gecen sonuclarla testdaftan 3 4 4 4 almisim .Bu puanlarla direkt basvuru yapabilecegin 5 universite oldugunu belirtmissin.Bu universitelerin isimlerini yazarmisin.Bende direkt basvuru yapmak istiyorum.Simdiden tesekkurler dostum