Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin'de yüksek lisans yapsam iş bulmak zor olur mu?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Seliny

Berlin'de yüksek lisans yapsam iş bulmak zor olur mu?

Mesaj gönderen Seliny » Çrş Eyl 13, 2017 5:11 pm

Merhabalar,

Ben Ocak 2017'de Berlin'e yuksek lisans için gelmeyi planlıyorum, GISMA business school'dan onay aldım fakat hala düşünme aşamasındayım.

Masterı Digital Marketing üzerine yapacağım, okul haftada 3 gün bu yüzden çalışma için çokça vaktim olacak. Berlin'de part-time iş bulmam ne kadar mümkün? (Almanca bilmiyorum, Otelcilik üzerine MBA eğitimim var).

bu arada kolay iş bulmak için bölüm ve şehir tavsiyeleriniz nelerdir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

DetectiveFusco

Re: Berlin'de yüksek lisans yapsam iş bulmak zor olur mu?

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Çrş Eyl 13, 2017 5:57 pm

Seliny yazdı: Çrş Eyl 13, 2017 5:11 pm Merhabalar,

Ben Ocak 2017'de Berlin'e yuksek lisans için gelmeyi planlıyorum, GISMA business school'dan onay aldım fakat hala düşünme aşamasındayım.

Masterı Digital Marketing üzerine yapacağım, okul haftada 3 gün bu yüzden çalışma için çokça vaktim olacak. Berlin'de part-time iş bulmam ne kadar mümkün? (Almanca bilmiyorum, Otelcilik üzerine MBA eğitimim var).

merhaba, ingilizce programa mı başvurdunuz? ielts kaç kabul ediyorlar? eğer almanca bilmezseniz iş bulmanız çok zor maalesef.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Eyl 13, 2017 9:45 pm

Seliny, ben sana kendi gördüklerimden söyleyeyim yalnızca ingilizce bilgisi ile part-time Berlin'de iş bulmak mümkündür. Yalnız beklentin yüksek olmasın, basit depoculuk bulaşıkçılık gibi işler yaptırırlar. Maaşı da asgari maaşın çalıştığın saati kadarıdır. Eğer fotoğraf çekebiliyorsan, grafik tasarım web tasarım gibi becerilerin varsa freelancer olarak çok güzel gelir kazanacağın işler yapabilirsin. Berlin yalnızca Almanlara değil bir sürü etnik kökenden insana ev sahipliği yapar, uluslararası bir şehir denebilir ve iş imkanı çoktur. Benim bir sürü pakistanlı, hindistanlı, afrikalı arkadaşım sıfır almanca bilgisi ile 1 hafta içerisinde iş bulabildiler. Onun için gönlün rahat olsun. Berlin'de ev kiraları makul düzeydedir, ev oda rahatlıkla bulunabilir. Otelcilik üzerine yoğunlaşmak istiyorsan Almanca öğrenmen gerekir. Kolay gelsin.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş Eyl 13, 2017 11:50 pm

John yazdı: Çrş Eyl 13, 2017 9:45 pm Seliny, ben sana kendi gördüklerimden söyleyeyim yalnızca ingilizce bilgisi ile part-time Berlin'de iş bulmak mümkündür. Yalnız beklentin yüksek olmasın, basit depoculuk bulaşıkçılık gibi işler yaptırırlar. Maaşı da asgari maaşın çalıştığın saati kadarıdır. Eğer fotoğraf çekebiliyorsan, grafik tasarım web tasarım gibi becerilerin varsa freelancer olarak çok güzel gelir kazanacağın işler yapabilirsin. Berlin yalnızca Almanlara değil bir sürü etnik kökenden insana ev sahipliği yapar, uluslararası bir şehir denebilir ve iş imkanı çoktur. Benim bir sürü pakistanlı, hindistanlı, afrikalı arkadaşım sıfır almanca bilgisi ile 1 hafta içerisinde iş bulabildiler. Onun için gönlün rahat olsun. Berlin'de ev kiraları makul düzeydedir, ev oda rahatlıkla bulunabilir. Otelcilik üzerine yoğunlaşmak istiyorsan Almanca öğrenmen gerekir. Kolay gelsin.
John hocam selamlar arkadaslariniz Berlinde mi yasiyorlardi yoksa Sachsen-Anhalt civarinda oturup gel git mi yaptilar ? Eger Sachsen-Anhalt eyaletinde yasiyorlarsa Berline *** ulasimi ve calisma saatlerini nasil ayarliyorlar.Kusura bakmayin siz arkadaslarinizdan bahsedince bende sorayim dedim gorusmek uzere..

John

Mesaj gönderen John » Çrş Eyl 13, 2017 11:57 pm

Berlin'e taşındılar. Okulda sınavları verdikten sonra oldu bu dediğim olay. Senin durumunda Köthen'den Berlin'e gitmek çok zor olur. Ancak Halle'de ya da Leipzig'te çalışma imkanın olabilir. Halle'ye ben geçen gün yolculuk ettim köthen üstünden, 40 dakika sürüyor. Halleden Leipzig de 15-30 dakika arasında değişiyor trene göre. Ona göre kendini ayarlayabilirsen çalışma imkanın olabilir. Kolay gelsin.

Bu arada köthen'de Türkmen dönerci bir abimiz var Hbf'ye yakın, Kazım ismi, görünce selam söyle Bernburg'tan Türk öğrenci seni ziyaret etmiş Istanbul'dan gelmiş de o anlar.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Eyl 14, 2017 1:02 am

John yazdı: Çrş Eyl 13, 2017 11:57 pm Berlin'e taşındılar. Okulda sınavları verdikten sonra oldu bu dediğim olay. Senin durumunda Köthen'den Berlin'e gitmek çok zor olur. Ancak Halle'de ya da Leipzig'te çalışma imkanın olabilir. Halle'ye ben geçen gün yolculuk ettim köthen üstünden, 40 dakika sürüyor. Halleden Leipzig de 15-30 dakika arasında değişiyor trene göre. Ona göre kendini ayarlayabilirsen çalışma imkanın olabilir. Kolay gelsin.

Bu arada köthen'de Türkmen dönerci bir abimiz var Hbf'ye yakın, Kazım ismi, görünce selam söyle Bernburg'tan Türk öğrenci seni ziyaret etmiş Istanbul'dan gelmiş de o anlar.
John hocam Allah razi olsun tesekkur ederim bilgileriniz icin.Dediginiz gibi Berlin uzak kaliyor DB pek ucuz degil ama flixbus seferleri varmis sabah aksam,Magdeburg ve Halle yakin kaliyor 4.90 euro bilet ucreti semesterticket konusununda kararsizim cunku sehir icinde pek ulasim yok sadece sehirden sehire ulasim icin avantajli olabailir.Eger vizem olumlu sonuclanirsa selaminizi ileticem daha onceki konularda faydali bilgiler vermistiniz cok sagolun,arastirdigim kadariyla pek Türk ogrenci yok bolgede bu yuzden tavsiyelerinize sürekli acigim selamlar..

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Eyl 30, 2017 11:44 pm

John yazdı: Çrş Eyl 13, 2017 11:57 pm
Johm hocam kusura bakmayin rahatsiz ediyorum okul ile ilgili bir sorum vardi genel bir baslik bulamadigim icin buradan yazayim dedim.
HS Anhalt herhangi bir semesterticket'dan yararlanabiliyor mu RE ve RB trenler icin ? MDV Vollticket var Studentenwerk Halle'nin verdigi rotasi baya kapsamli bizde yararlanabiliyor muyuz ondan ? En basitinden Koethen-Leipzig 1 saat civari suruyor Dessau uzerinden aktarmali ben hep indirim karti olur rahat seyehat ederim diye dusunmustum yoksa buyuk dert.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Eyl 30, 2017 11:54 pm

John yazdı: Çrş Eyl 13, 2017 9:45 pm Seliny, ben sana kendi gördüklerimden söyleyeyim yalnızca ingilizce bilgisi ile part-time Berlin'de iş bulmak mümkündür. Yalnız beklentin yüksek olmasın, basit depoculuk bulaşıkçılık gibi işler yaptırırlar. Maaşı da asgari maaşın çalıştığın saati kadarıdır. Eğer fotoğraf çekebiliyorsan, grafik tasarım web tasarım gibi becerilerin varsa freelancer olarak çok güzel gelir kazanacağın işler yapabilirsin. Berlin yalnızca Almanlara değil bir sürü etnik kökenden insana ev sahipliği yapar, uluslararası bir şehir denebilir ve iş imkanı çoktur. Benim bir sürü pakistanlı, hindistanlı, afrikalı arkadaşım sıfır almanca bilgisi ile 1 hafta içerisinde iş bulabildiler. Onun için gönlün rahat olsun. Berlin'de ev kiraları makul düzeydedir, ev oda rahatlıkla bulunabilir. Otelcilik üzerine yoğunlaşmak istiyorsan Almanca öğrenmen gerekir. Kolay gelsin.
Merhabalar, fotoğrafçılıktan kastınız nedir ? Yani bir stüdyo ile anlaşıp öylemi oluyor ? bunun üzerine bilginiz varsa benimle paylaşırsanız inanılmaz memnun kalırım, iyi akşamlar.

John

Mesaj gönderen John » Pzr Eki 01, 2017 12:26 am

hunterqb, ne desem yalan olur hiç semester ticket almadım. Onu kendin araştıracaksın gelince mecburen kusura bakma.

John Steinbeck, freelance fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Fatura kestireceğiniz zaman bir stüdyo ile anlaşmanız gerekir ya da internetten bu hizmetleri yapan aracı websiteleri var freelancerlar için onlardan yararlanabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı vs. gibi black market style çalışan bildiğim insanlar da var. Grafik tasarımdan da anlıyorsanız çok iş var. Önce biraz network yapmak için ucuza çalışırsınız 6 ay sonra portfolionuzu, referanslarınızı sunarak iyi işler alabilirsiniz.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 01, 2017 2:00 pm

John yazdı: Pzr Eki 01, 2017 12:26 am hunterqb, ne desem yalan olur hiç semester ticket almadım. Onu kendin araştıracaksın gelince mecburen kusura bakma.

John Steinbeck, freelance fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Fatura kestireceğiniz zaman bir stüdyo ile anlaşmanız gerekir ya da internetten bu hizmetleri yapan aracı websiteleri var freelancerlar için onlardan yararlanabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı vs. gibi black market style çalışan bildiğim insanlar da var. Grafik tasarımdan da anlıyorsanız çok iş var. Önce biraz network yapmak için ucuza çalışırsınız 6 ay sonra portfolionuzu, referanslarınızı sunarak iyi işler alabilirsiniz.
Şu bir yılda o zaman bir iş alanımı geliştirmeye çalışayım mesela fotoğrafçılık. Çevirmenlik işleri nasıl ? mesela Rusça çevirmen arıyorlar mı fazla şekilde ?

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Eki 04, 2017 11:25 pm

Hocam bu web tasarim isinde, web tasarim yaptiracak kiaiyi nereden bulacagiz ki ?

John

Mesaj gönderen John » Prş Eki 05, 2017 11:01 pm

Web tasarım, fotoğrafçılık işleri için çevre edinerek ya da internetten bulabilirsin. Almanya'da bir sürü rus yaşadığı için rusça çeviri işi çok olur mu bilmiyorum.

onurasar

Mesaj gönderen onurasar » Prş May 19, 2022 2:31 pm

Seliny yazdı: Çrş Eyl 13, 2017 5:11 pm Merhabalar,

Merhabalar Seliny,
Biraz vakit geçmiş olsa da yazmak istedim, ben de kabul aldım fakat sonrasında orada iş bulabilme konusunu merak ediyorum. Mezun olduktan sonra iş bulmanıza yardımcı oldu mu Gisma ?