Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitee-studiekolleg-lise???

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Kas 12, 2009 7:01 pm

Slmm.Benim Aklim karisti.Simdi sitede yaziyoki 3 yil duz lise mezunlari Hzirlik sinifi okumak zorundalar.simdi belki bilirsiniz turkiyedeki duz liseler 4 yil oldu...Bende simdi 4 yillik bir duz lisede okuyorum.Ben bu durumda hazirlik sinifi okumak zorundamiyim...

Ayrica hazirlik sinifi okumama gerek yoksa eger dil kursunu almanyada yapacagim [yani A1 den baslayip]Benim bu ne kadar zamanimi alir yani kac ay surer.Kursu bitirdikten sonra ne olacak universite beni en sonunda bi sinava mi sokacak veya her kur arasinda sinava girip boylece kurlari bitirdikten sonra mi universiteye kayit olunAcak??????

Lutfen detayli sekilde aciklarsaniz sevinirim....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 12, 2009 7:19 pm

4 yillik okuyorsan direk baslarsin..

dil kursuna bagli 10 ayda surebilir 15 ayda surer..

dsh veya testdaf yazacaksin dil kursu sonrasi.. sitede gerekli bilgiler mevcut bu sinavlarla ilgili.. ayrica dil kurslarinin kur aralarinda da sinavlari var..

sorularin cok ama cok genel .. bi daha sorunu veya cevabini biraz arastirma yaparak sorarsan sevinirim...

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Kas 12, 2009 8:25 pm

Meslek liseleri icin 4 yil yada 3 yil farketmez illaki hazirlik yapicak kurali devam ediyor mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 16, 2009 8:47 pm

bir kac universitede etmiyor ama genel olarak meslek lisesi okuyanlar studienkollege yapmak zorunda..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Kas 16, 2009 9:42 pm

bu bikac universite hangileri oluyo?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Kas 17, 2009 4:53 pm

Ben duisburg essen e basvuru yapacagim...zaten baslikta belirttigim gibi 4 yillik duz lisede okuyorum meslek lisesi degil,benim bu durumda duisburg essende studienkollege yapmama gerek var mi????????