Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master için işlemlere ne zaman başlanmalı

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
nergisoz

Master için işlemlere ne zaman başlanmalı

Mesaj gönderen nergisoz » Pzt Eyl 04, 2017 5:36 pm

Merhabalar
Siteyi bir süredir takip ediyorum ve işime yarayacak çok fazla bilgi edindim, bunun için herkese teşekkür ediyorum çok faydalı bir oluşum:)
Almanya'da şartlı kabul+dil kursu düşünüyorum ve bu siteden danışmanlık almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla master için danışmanlık alımı durdurulmuştu.
1-Öncelikle adminlere sormak istediğim; 2018 yılı ağustos-eylül gibi Almanya'da olmak isteyen biri için, zorluk yaşamamak adına hangi tarihlerde işlemlere başlamayı önerirsiniz ve danışmanlık için belli bir kontenjan sınırı var mıdır?
2-Almanca A2 sertifikası ile başvuracağım. Hazırlık sınıfına B1 den başlayacağımı varsayarsak TestDaf sınavını geçmek ortalama ne kadar sürer, mesela kesin kabul için 2019 yılı temmuz ayına yetişir mi? tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.
Saygılarımla,

DetectiveFusco

Re: Master için işlemlere ne zaman başlanmalı

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzt Eyl 04, 2017 7:15 pm

nergisoz yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 5:36 pm Merhabalar
Siteyi bir süredir takip ediyorum ve işime yarayacak çok fazla bilgi edindim, bunun için herkese teşekkür ediyorum çok faydalı bir oluşum:)
Almanya'da şartlı kabul+dil kursu düşünüyorum ve bu siteden danışmanlık almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla master için danışmanlık alımı durdurulmuştu.
1-Öncelikle adminlere sormak istediğim; 2018 yılı ağustos-eylül gibi Almanya'da olmak isteyen biri için, zorluk yaşamamak adına hangi tarihlerde işlemlere başlamayı önerirsiniz ve danışmanlık için belli bir kontenjan sınırı var mıdır?
2-Almanca A2 sertifikası ile başvuracağım. Hazırlık sınıfına B1 den başlayacağımı varsayarsak TestDaf sınavını geçmek ortalama ne kadar sürer, mesela kesin kabul için 2019 yılı temmuz ayına yetişir mi? tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.
Saygılarımla,
ben de merak ediyorum bu soruları... hocam hangi alan için başvuru yapacaksınız bölüm ne

delphi

Mesaj gönderen delphi » Pzt Eyl 04, 2017 7:23 pm

Ben de önümüzdeki akademik öğrenim yılı için mastera başvuracağım. Benzer sorular benim de aklımda. Bunlara ek olarak merak ettiğim bir husus daha var. Şu an B2 bitti, C1'i almaya çalışıyorum ama istediğim okul min C2 istiyor. TestDAF'a Türkiye'de gireceğim. Bazıları sonuçların açıklanması 3-4 ay sürer derken bazıları da 1 ayda açıklanıyor diyor. eğer erken açıklanıyorsa olabildiğince geç bir zamanda TestDAF'ı vereyim diye düşünüyorum. Bu konuyu aydınlatabilecek birileri varsa buralardan teşekkürler şimdiden.

nergisoz

Mesaj gönderen nergisoz » Pzt Eyl 04, 2017 7:41 pm

DetectiveFusco yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 7:15 pm ben de merak ediyorum bu soruları... hocam hangi alan için başvuru yapacaksınız bölüm ne
istanbul üni iktisat mezunuyum, ekonomi veya işletme düşünüyorum

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzt Eyl 04, 2017 7:46 pm

delphi yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 7:23 pm Ben de önümüzdeki akademik öğrenim yılı için mastera başvuracağım. Benzer sorular benim de aklımda. Bunlara ek olarak merak ettiğim bir husus daha var. Şu an B2 bitti, C1'i almaya çalışıyorum ama istediğim okul min C2 istiyor. TestDAF'a Türkiye'de gireceğim. Bazıları sonuçların açıklanması 3-4 ay sürer derken bazıları da 1 ayda açıklanıyor diyor. eğer erken açıklanıyorsa olabildiğince geç bir zamanda TestDAF'ı vereyim diye düşünüyorum. Bu konuyu aydınlatabilecek birileri varsa buralardan teşekkürler şimdiden.
hocam acaba hangi bölüme ve okula başvuruyorsunuz öyle c2 istemiş ? bir de hocam kaç ayda b2 oldunuz ?

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzt Eyl 04, 2017 7:46 pm

nergisoz yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 7:41 pm istanbul üni iktisat mezunuyum, ekonomi veya işletme düşünüyorum
ben de psikoloji için başvurucağım dilde belli bir seviyeye gelmeye çalışıyorum

ferdidmrsl

Mesaj gönderen ferdidmrsl » Pzt Eyl 11, 2017 12:43 pm

merhaba arkadaslar bende iktisat mezunuyum ekonomi alanindan master dusunuyorum fakat siz neden ingilizce dusunmuyorsunuz ?

delphi

Mesaj gönderen delphi » Cmt Eyl 16, 2017 2:48 pm

DetectiveFusco yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 7:46 pm hocam acaba hangi bölüme ve okula başvuruyorsunuz öyle c2 istemiş ? bir de hocam kaç ayda b2 oldunuz ?
köln üni.'de benim bölümüm için min c1 isteniyor. istediğim okul ise web sayfasında min c2 istendiğini yazmış. b2'yi yaklaşık 6 ayda oldum

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Eyl 16, 2017 11:30 pm

nergisoz yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 5:36 pm Merhabalar
Saygılarımla,
Basvuru yapacagin bölüme göre degisir, kontenjan sorunu olabilir.

Ikincisi de sana bagli yine, normalde 6-8 ay sürer

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Eki 29, 2017 4:56 pm

delphi yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 7:23 pm Ben de önümüzdeki akademik öğrenim yılı için mastera başvuracağım. Benzer sorular benim de aklımda. Bunlara ek olarak merak ettiğim bir husus daha var. Şu an B2 bitti, C1'i almaya çalışıyorum ama istediğim okul min C2 istiyor. TestDAF'a Türkiye'de gireceğim. Bazıları sonuçların açıklanması 3-4 ay sürer derken bazıları da 1 ayda açıklanıyor diyor. eğer erken açıklanıyorsa olabildiğince geç bir zamanda TestDAF'ı vereyim diye düşünüyorum. Bu konuyu aydınlatabilecek birileri varsa buralardan teşekkürler şimdiden.
Testdaf sonuclari 3-5 haftada geliyor.

timmy-tr

Mesaj gönderen timmy-tr » Pzr Eki 29, 2017 7:23 pm

Benimde buna ek olarak sorum olacak,
7. sömesterdeyım 28 kasımda goethe b2 sinavım var, halen üniversite öğrencisi olduğum için yüksek lisansa başvuruda bulunabılırmıyım? çünkü zaman kaybı yaşamak istemıyorum, eğtme devam ederken tüm işlemlerı bitirmek istiyorum.