Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Vizesi icin

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Gns47

Almanya Vizesi icin

Mesaj gönderen Gns47 » Cum Eyl 01, 2017 6:28 pm

Vize almak icin ilk basta direk okulami basvurmak gerek yoksa once birinin istegiyle gidip sonradanmi uzatmakmi gerek.yani yeni gidecek biri vize islemini nasil haledecek bilgi verirseniz sevinirim.

cssy

Re: Almanya Vizesi icin

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 01, 2017 7:54 pm

Öğrenim vizesi için, diplo 23 yazıp google a okuyabilirsin, burssuz olan bu, ordaki evrakları toparlıyorsun, tabiki onlardan biri kabul yada şartlı kabul gibi birşey yani bir okula başvurman lazım, orda yazmayan ek belgelerde koyabilirsin durumunu güçlendirecek, staj belgen olur, eskiden almanyaya girip çıktığını gösteren eski bir pasaport olur vb.

Gns47

Mesaj gönderen Gns47 » Cmt Eyl 02, 2017 2:03 pm

Tesekkurler.ama benim ilk once dil sertifikasi almam lazim yani dil sertifikasindan once okula basvurabilirmiyiz okula..

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 03, 2017 11:19 am

kendi tecrübemden örnek vereyim ingilizce olucaksa eğitim dili ve elinde toefl yada ielts gibi birşey yoksa sana şartlı kabul veriyorlar eylüle kadarda bu sınavdan geçtiğini göster diyorlar bize misal, almancada da belki şartlı kabul verirler ancak eğitim diline ayak uydurabileceğine dair sertifikayı göstermeden seni derslere başlatmazlar diye düşünüyorum
ha birde üniversitelerin bünyesinde olan sanırım dil kursları var ben orda 1 sene dil öğrenicem sonra 1. sınıfa başlıcam diyede başvurabiliyorsun vizeye ama bu başvurularda okuduğumm kadarıyla en azından bir a2 b1 istiyorlar senden yoksa red genelde, sen ne kadar zaten ben dil öğrenmeye gidiyorum ne a2 b1 i desende, vize memurları dinlemiyor sen burdada rahat rahat a2 b1 olursun hele bir o seviyeye gelde sonra almanyaya gel diyorlar.

(üniversiteler arası prosedürler farkedebilir tabi en sağlıklısı kafandaki üniversiteyler irtibate geçmen mail falan at onlara)

cmysv

Mesaj gönderen cmysv » Pzr Eyl 03, 2017 1:38 pm

cssy yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 11:19 am
ha birde üniversitelerin bünyesinde olan sanırım dil kursları var ben orda 1 sene dil öğrenicem sonra 1. sınıfa başlıcam diyede başvurabiliyorsun vizeye ama bu başvurularda okuduğumm kadarıyla en azından bir a2 b1 istiyorlar senden yoksa red genelde, sen ne kadar zaten ben dil öğrenmeye gidiyorum ne a2 b1 i desende, vize memurları dinlemiyor sen burdada rahat rahat a2 b1 olursun hele bir o seviyeye gelde sonra almanyaya gel diyorlar.

(üniversiteler arası prosedürler farkedebilir tabi en sağlıklısı kafandaki üniversiteyler irtibate geçmen mail falan at onlara)
Kim diyor? Neye dayanarak diyor? Nasıl bir algı yaratmaya çalışıyorsunuz burada insanların umutsuzluğa düşürmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Çok yakında 0 almanca bilgim ile almış olduğum öğrenci vizemi çat diye koyucam buraya ozaman merak ediyorum bu dil den dolayı vize alamadım diye geçinenler ne yapacaklar.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Pzr Eyl 03, 2017 2:56 pm

cmysv yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 1:38 pm Kim diyor? Neye dayanarak diyor? Nasıl bir algı yaratmaya çalışıyorsunuz burada insanların umutsuzluğa düşürmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Çok yakında 0 almanca bilgim ile almış olduğum öğrenci vizemi çat diye koyucam buraya ozaman merak ediyorum bu dil den dolayı vize alamadım diye geçinenler ne yapacaklar.
Bölümünüz İngilizce mi Almanca mı? Mesajı tam okumamışsınız sanırım, Almanca bölümlerde sertifika isteniyor, İngilizce bölümlerde bazen sormuyorlar bile.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 03, 2017 3:41 pm

cssy yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 11:19 am kendi tecrübemden örnek vereyim ingilizce olucaksa eğitim dili ve elinde toefl yada ielts gibi birşey yoksa sana şartlı kabul veriyorlar eylüle kadarda bu sınavdan geçtiğini göster diyorlar bize misal, almancada da belki şartlı kabul verirler ancak eğitim diline ayak uydurabileceğine dair sertifikayı göstermeden seni derslere başlatmazlar diye düşünüyorum

cssy, simdi biraz daha iyi anlayabiliyormusunuz bizi? :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 03, 2017 4:58 pm

ben kötü birşey söylemedim diye umuyorum ne okuduysam yada yaşadıysam onları söyledim, moykun dediği gibi ingilizce bölümlerde almanca takmıyorlar pek diye biliyorum şahsen bana yinede almanca biliyormusun diye soruldu ingilizce olduğu halde bölümüm, yani bence her halükarda almanca bilmek vize ihtimalini arttırıyor gibi, o arkadaşda anlatsın kendi yaşadıklarını 0 almanca ile almanca üniversite yolculuğunu bizde öğrenelim konuyu soran arkadaşda
En son cssy tarafından Pzr Eyl 03, 2017 5:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 03, 2017 5:01 pm

Physiker yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 3:41 pm cssy, simdi biraz daha iyi anlayabiliyormusunuz bizi? :)
tam olarak anlamadım demek istediğini :D ancak burda geçirdiğim zamanda bazı şeylerle alakalı bilgi sahibi oldum tabi, teşekkürler.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Eyl 03, 2017 7:04 pm

cssy yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 5:01 pm tam olarak anlamadım demek istediğini :D ancak burda geçirdiğim zamanda bazı şeylerle alakalı bilgi sahibi oldum tabi, teşekkürler.
hayır bizi anlıyor musun demiş :D yani sen o kadar gel burda vaktini geçir en doğru bilgiye ulaşabilmek için ve tecrübelerinden yararlanarak bi sonuca var yardımcı olmaya çalış, sonunda biri çıkıp senin mesajına sen ne bilirsin milleti umutsuzluğa düşürüyosun diye suçlamalarda bulunsun. inşallah sonucu yazmak içinde geri döner buraya bizde görürüz. birde kazandığı okulu veya not ortalamasını paylaşsa, merak ediyorum neye güveniyor.

Ben çok iyi anladım hatta ilk cevap verecektim de sanırım biraz daha dayanabilirim.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 03, 2017 8:37 pm

Denizz yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 7:04 pm hayır bizi anlıyor musun demiş :D yani sen o kadar gel burda vaktini geçir en doğru bilgiye ulaşabilmek için ve tecrübelerinden yararlanarak bi sonuca var yardımcı olmaya çalış, sonunda biri çıkıp senin mesajına sen ne bilirsin milleti umutsuzluğa düşürüyosun diye suçlamalarda bulunsun. inşallah sonucu yazmak içinde geri döner buraya bizde görürüz. birde kazandığı okulu veya not ortalamasını paylaşsa, merak ediyorum neye güveniyor.

Ben çok iyi anladım hatta ilk cevap verecektim de sanırım biraz daha dayanabilirim.
anladım demek istediğini :D sıkıntı yok ya, belki bir yanlış anlaşılma olmuştur

cmysv

Mesaj gönderen cmysv » Pzt Eyl 04, 2017 9:59 am

Denizz yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 7:04 pm hayır bizi anlıyor musun demiş :D yani sen o kadar gel burda vaktini geçir en doğru bilgiye ulaşabilmek için ve tecrübelerinden yararlanarak bi sonuca var yardımcı olmaya çalış, sonunda biri çıkıp senin mesajına sen ne bilirsin milleti umutsuzluğa düşürüyosun diye suçlamalarda bulunsun. inşallah sonucu yazmak içinde geri döner buraya bizde görürüz. birde kazandığı okulu veya not ortalamasını paylaşsa, merak ediyorum neye güveniyor.

Denizz arkadaşim güvendiğim tek şey elimdeki diplonun bilgi notu 23 dokümanı. Ve evet şimdilik toplamda 6 üniversiteden şartlı kabul belgem var. Öncelikle cssy arkadaşım kusura bakma sert çıkışım için. Ama gerçekten bu forumda beni tek hayal kırıklığına uğratan şey neredeyse her girdiğim başlıkta karşılaştığım almanca en az A2 B1 isteniyor yoksa vizeniz büyük ihtimalle red oluyor cümlesi. Daha önce başka bir başlık altında da benzer konuya serzenişim oldu ve böyle bir şey istemelerinin mantık dışı olduğunu itiraz dilekçelerinde tek bir ağız olmanın gerekli olduğunu belirttim. Bu forumu bir süredir kullanıyorum gerçekten birçoğunuzdan çok fazlaca ihtiyacım olan bilgiler edinebildim. Ve süreci atlattıktan sonra bende tüm yaşadıklarımı anlatmaya devam edeceğim aynı şekilde yardımcı olabilmek adına. Bu platformu oluşturan sanıyorum Physiker adlı kullanıcıya da ayrıca teşekkür ederim. Amacım kimseye bilmişlik üstünlük taslamak değil, hakkımız olanı çabamız doğrultusunda ve mantık çerçevesinde edinebilmek.
Benim almanyada yüksek lisans planlarım aslında ilk olarak bazı danışmanlık şirketleri ile irtibata geçmem ile başladı. Bana dedikleri tek şey senin için ihtimal çok düşük başarı yüzdemizi düşüremeyiz kusura bakmayın ve önerimiz almancayı türkiyede öğrenip sonrasında bireysel başvuru yapmanız olacaktır. Hepsine tek tek teşekkür ettim ve kendi yoluma devam ettim.
Şuan sürecim sonlanmak üzere ancak bahsi geçen konudaki gibi eğer almanca sertifika yetersizliği ile ilgili bir red alırsam yukarıda da bahsettiğim şekilde; ülkenizdeki okullar beni kabul ediyor bana kendi bünyelerindeki yoğunlaştırılmış dil kurslarında yer veriyorlar kalacak yer(yurt) sağlayabiliyorlar, bende üzerime düşen maddi ve manevi imkanları sağlayıp bu eğitimi almak istiyorum. Bunu da vize başvurum sırasında ibraz ettiğim tüm belgeler ve niyet mektubum ile kanıtlıyorum diyerek itiraz edeceğim. Ancak tabi red almayacağımı düşünüyorum.
Zaten B1 zorunluluğu var kelimesi vize başvuru bilgi notunda belirtilmiş olsa yani veya olarak bir seçenek olmasa ya bende B1 alır başvururdum ya ingilizce bölüm seçerdim ya da başka bir ülke seçerdim kendime yüksek lisans için. Ama yazılı ve sistem üzerinde var olan hiçbir belgede böyle bir talep yokken vize reddi olması kabul edilebilir değildir. Kaldı ki ben neden almancayı kendi ülkemde öğreneyim. Orada 6-9 ayda gelebileceğim seviye ile burdaki aynı olabilir mi? Kurs ücretleri ve harcanan zamanı da cabası.. Maltaya İngiltereye ve yahut başka ülkelere ingilizce öğrenmeye giden kişilere ülkende şu seviyeye kadar öğren gel deniyor mu. Diyeceksiniz ki o dil okulu bu eğitim. Almanyadaki eğitim sisteminde yer alan birçok üniversite hazırlık olarak dil kurslarını da barındırdığından ve şartlı kabul verdiğinden bu hakkı gelecek olan öğrencilere tanımak durumundalar ki böyle de oluyor. Çok fazla Non EU giriyor ve okumadan başka yollara sapıyor deniliyormuş, şartlı kabulü komple kaldırsınlar o zaman. Bizler de ya ingilizce bir bölüme yada uygun sertifikayla almanca bölüme başvuralım.
Ayrıca sen oraya turist olarak bile girerken orada harcayacağın parayı sorguluyorlar neden ülkesinde binlerce öğrencinin dil eğitimi almasına karşı çıksın bir düşünün. Dil eğitimi sırasında orada yaşarayak harcayacağın eurolar da cabası. Eğitim turizmi diye birşey var.
Birde gerçek amacı okumak olmayan kişiler var deniliyor ve bu da vize ihtimallerini düşürüyor. Bu kişilere da almanca öğren işi ciddiye aldığın belli olsun diyelim. Gerçekten amacı oraya bir şekilde girmek olan kişi B1 sertifikası mı alamayacak. Üniversite eğitim seviyesinde bir insan 1 yıl daha sabredip 3-5 bin lira daha harcayıp amacını gerçekleştiremeyecek mi? Yapmayın lütfen arkadaşlar ne istediğimizi bilelim dürüst olalım yeter..
Son olarak kimseye yalan konuşuyorsunuz demiyorum ancak eğer birilerine tavsiye verecek iseniz lütfen önce konu üzerinde araştırma yapıp mantık yürütün. B1 gerçekten red cevabı olarak birçok kişiye verilmiş olabilir. Ama bu durum hem yanlıştır hemde bizler tarafından desteklenirse haksızlığa uğrama durumumuz devam edecektir. Buradaki kişilerin umutlarını kaybetmelerine bile neden olabilecektir...

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzt Eyl 04, 2017 1:59 pm

cmysv, uzun bir yazı yazıcaktım söylediklerinle alakalı ama silip kısa birşey yazmaya karar verdim, ben kesinlikle almanyayı savunmuyorum ama sadece şu "bence" gerçekleri dile getirmek istiyorum

- Çoğu ülke, eu yada amerika kıtası bizi bilmem kaçıncı dünya ülkesi olarak görüyor ve bizi pek sallamıyor
- Almanya veya diğer ülkeler genel olarak dışardan gelen adama özellikle bize biçtikleri statüden gelen bir adama potansiyel göçmen gözüyle bakıyor, yani şöyle diyebilirmki ülkede geçimini sağlaman, ülkeyi işin bitince terketmen ve ülkedeki işinle alakalı dürüst olman ve bu 3 lüyü onlara ispatlaman başlıca etkenler.
- Genel olarak ülkeler vizeyi sana bir hak olarak değil sana verecekleri bir hediye, bir ayrıcalık olarak görüyor sen harfiyen prosedüre uysanda biz sana bu hediyeyi vermek istemiyoruz diyebilirler ve kılıfınıda bulurlar.

Bencede ortada yanlışlar var ve ben kimseyi umutsuzluğa düşürmek istemiyorum, olurda kişi benim yazdığım ile umutsuzluğa düşmesinde zaten, çünkü etrafta bir çok insan var yapamazsın, edemezsin diyen, bunlara aldırış etmemeli, doğru bilgiyi al ve elinden geleni yap, gerisi Allah'ın takdiri. Ben doğru bilgiyi vermek istedim, neticede hem maddi hem manevi bir emek konuluyor ortaya. O nedenle ilk seferde bütün açıkları kapatıp, yazılı yada değil, o şekilde vizeyi başvurmak en sağlıklısı gibi geliyor bana.

Gns47

Mesaj gönderen Gns47 » Pzt Eyl 04, 2017 6:13 pm

Tesekkurler arkadaslar :)