Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul aldığım okulun dil sınavına vize yetişmemesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bilu1

Şartlı kabul aldığım okulun dil sınavına vize yetişmemesi

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Ağu 30, 2017 7:08 am

Arkadaşlar şimdi ben bir okuldan şartlı kabul aldım. Ve okul kendi bünyesinde dil kursu veriyor ancak bu kursa katılım için B2 düzeyi Almanca bilgisi istiyor. Ve yine bu kursa katılım için sınav yapıyor. Sınava davetliyim ancak vizem sınav tarihine kadar çıkmayacak muhtemelen. Şuanda da konsolosluk tatilde olduğun tatil süresince vizemi alamayacağımı düşünüyorum. Ben bu durumda ne yapabileceğimi bilmiyorum. Okuldan bana kabul veren yetkili kişiye e-mail yazdım ancak o sınava katılamamam durumunda ne yapmam gerektiği ile ilgili henüz bir dönüş yapmadı. Okulun kursu sınırlı sayıda öğrenciyi alacakmış. Okulun kursuna katılamayanlar kendine özel bir kurs ayarlasın tarzı bişiler yazmışlar kendi sitelerine ancak sınavına dahi girmezsem okula yine de kayıt yaptırabilir miyim bilmiyorum. Daha büyük sorun okul üzerinden aldığım bu vizeyi kullanarak başka bir kursa gidersem okuldan tamamen bağımsız o zaman bu yasal olarak sorun çıkarır mı? Ve diğer bir konu da Fintiba hesabı. Ben Fintib'dan bloke hesap açtırmıştım öğrenim vizesi başvurusu için. Ancak Almanya'ya gidip okuldan bağımsız dil kursuna katılırsam bu Fintiba'yı aktive edebilir miyim?