Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tarikakat1

Almanya da Lisans

Mesaj gönderen tarikakat1 » Sal Ağu 29, 2017 2:32 pm

Arkadaslar merhaba ben onumuzdeki sene Almanya da lisans egitimi almak istiyorum. Iki sorum var
1. Burada 4 yillik ingilizce isletme kazandim fakat Almanya da Informatik. computer science okumak istiyorum bu mumkun mu yoksa lysye tekrar girip turkiye de yazilim muhendisligi mi kazanmak zorundayim
2. RWTH Aachen, KIT, TUM, TU Berlin gibi iyi universitelere kabul almak ne kadar zor, ne gibi kriterler onemli
yani lysde 10k gibi bi derece mi yapmaliyiz, tam olarak kabul etme olcutu ne bu universitelerin

melissa1

Re: Almanya da Lisans

Mesaj gönderen melissa1 » Sal Ağu 29, 2017 2:40 pm

Böyle bir durum mümkün değil diye biliyorum. Kazandığınız bölüm Tm alanından istediğiniz bölüm ise Mf'den bu yüzden tekrar lys'ye girmeniz gerekiyor. 2.soru hakkında pek bir bilgim yok fakat NC ile ilgili bi makale vardı oradan okulların istedikleri nc puanlarına bakarak lys'den almanız gereken puanı hesaplayabilirsiniz.
Başarılar diliyorum..

tarikakat1

Mesaj gönderen tarikakat1 » Sal Ağu 29, 2017 2:50 pm

Peki bu nc olayi genel olarak bircok unide var mi
yoksa iyi denilebilecek unilerde mi var

http://www.rwth-aachen.de/go/id/dqnc/li ... aaaaaaauno
soyle bir istatistik var ama tam olarak ne anlatmaya calisiyor tam olarak anlamadim

tarikakat1

Mesaj gönderen tarikakat1 » Pzr Eyl 03, 2017 11:26 am

Up up

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 03, 2017 3:38 pm

Isletme kazandiysan Almanya da informatik okuyamazsin. Tekrar lys ye girmen gerekiyor. Bahsettigin üniversiteler icin alman sistemine göre en az 2,5 ortalama olmasi lazim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tarikakat1

Mesaj gönderen tarikakat1 » Çrş Eyl 06, 2017 12:03 am

Peki tum nasıl bir sistemle alıyor öğrenci yine lys iyi not mu lazım?
Tu darmstadt var bi de gitmek istediğim

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Çrş Eyl 06, 2017 1:06 am

Physiker yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 3:38 pm Isletme kazandiysan Almanya da informatik okuyamazsin. Tekrar lys ye girmen gerekiyor. Bahsettigin üniversiteler icin alman sistemine göre en az 2,5 ortalama olmasi lazim.
2,6 ortalamayla girebileceğimiz yerlere 1 tane bile olsa aklınıza gelenlerden birini örnek verebilir misiniz?(informatik için)

Conquer

Mesaj gönderen Conquer » Çrş Oca 03, 2018 9:07 pm

Physiker yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 3:38 pm Isletme kazandiysan Almanya da informatik okuyamazsin. Tekrar lys ye girmen gerekiyor. Bahsettigin üniversiteler icin alman sistemine göre en az 2,5 ortalama olmasi lazim.
Merhaba, peki yönetim bilişim sistemleri bölümünde okuyan birisi informatik için(wirtschaftsinformatik dışında)lisans tamamlama yapabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 04, 2018 11:21 am

Evet tamamlayabilir.
www.deutschstudent.com

kadirkoc

Mesaj gönderen kadirkoc » Prş Oca 18, 2018 2:20 am

Physiker yazdı: Prş Oca 04, 2018 11:21 am Evet tamamlayabilir.
Merhaba Türkiye'de Yönetim Bilişim Sistemleri kazanan biri Almanya'daki Wirtschaftsinformatik bölümlerine başvurabilir mi? Ya da Almanya'da Wirtschaftsinformatik bölümünü okumak için Türkiye'de hangi bölümü kazanmak gerekli, sorma sebebim iki bölümünde ders içerikleri çok benzer görünüyor, o yüzden merak ettim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 18, 2018 10:43 am

kadirkoc yazdı: Prş Oca 18, 2018 2:20 am Merhaba Türkiye'de Yönetim Bilişim Sistemleri kazanan biri Almanya'daki Wirtschaftsinformatik bölümlerine başvurabilir mi? Ya da Almanya'da Wirtschaftsinformatik bölümünü okumak için Türkiye'de hangi bölümü kazanmak gerekli, sorma sebebim iki bölümünde ders içerikleri çok benzer görünüyor, o yüzden merak ettim?
Evet basvuru yapabilir.
www.deutschstudent.com