Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arabayla Almanya'ya giderken vize

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
MoYk_

Arabayla Almanya'ya giderken vize

Mesaj gönderen MoYk_ » Pzr Ağu 27, 2017 3:23 pm

D tipi 3 aylık ulusal vizem var Almanya'ya hiç giriş yapmadım. Eniştem bayram sonrası arabayla gideceği için ben de onunla gideceğim büyük ihtimalle. Bi sorun oluşturur mu ilk farklı ülkelere giriş yapmak, transit vize vs anlamadım açıkçası. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Arabayla Almanya'ya giderken vize

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ağu 27, 2017 3:41 pm

kanaatimce olusturmaz.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ağu 27, 2017 4:43 pm

Schengen'den ornek vermek gerekirse vizeyi hangi ulkeden aldiysaniz oraya ilk giris yaptiktan sonra serbest dolasim oluyor bu durum kanunen kesin mevcut mu bilmiyorum eger boyle bir durum mevcutsa Almanya'ya girmeden Bulgaristan veya Yunanistan'dan gumruk gecisi yapacaksaniz burada problem cikabilir.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Pzr Ağu 27, 2017 5:27 pm

Eğer tek girişliyse oturum alındıktan sonra dolaşma hakkı bulunuyor yazıyor internette benimki multi, d tipinde transit geçiş hakkı vs yazıyor ama yine de tereddütte kaldım.