Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Master İçin Belge Kontrolü

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
burak32

Uni-Assist Master İçin Belge Kontrolü

Mesaj gönderen burak32 » Cum Ağu 25, 2017 9:58 pm

Herkese merhaba,

Forumdaki uni-assistle ilgili çoğu konuyu okudum ve belgelerimi bu konulardaki arkadaşların verdikleri bilgilere göre hazırlayacağım, ancak yine de sizlere sorarak tekrar emin olmak istiyorum.

Ben Almanya'dan 3 üniversiteye yüksek lisans için başvurmayı düşünüyorum.

Öncelikle üniversiteden aldığım diploma, not dökümü(transcript), CV, motivasyon mektubu ve IELTS belgelerini 3 adet fotokopisini aldım ve orjinalleriyle birlikte Almanya İstanbul Konsolosluğuna 'beglaubigung' yaptıracağım. Burada kafamı kurcalayan tek nokta belgeler aynı 3 yerine 1 tane göndersem sıkıntı olur mu acaba?

Lise diploması ve ÖSYM sonuç belgesi Türkçe ve ıslak imzalı. Ben bu belgeleri sadece yeminli tercümana çevirttim ve tercüman mühürünü bastı. Türkçe belgelerinin fotokopisini konsolosluk olaylıyor sanırım ama yeminli tercümeyi de onaylatmak gerekiyor mu ?

Bu arada benim gözden kaçırdığım herhangi bir belge varmı?

maploping

Re: Uni-Assist Master İçin Belge Kontrolü

Mesaj gönderen maploping » Cmt Ağu 26, 2017 12:54 pm

Merhaba, çevirttiğin belgeleri onaylattırmıyorsun, sadece orijinal belgelerin fotokopilerini onaylattırman gerekiyor.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Ağu 26, 2017 2:14 pm

ben üni başvurularında tercüme edilen belgelerin fotokopilerinide onaylatmıştım. sen zaten orjinal belge göndermeyeceksin hepsi fotokopi olacak, fotokopininde uni-assist veya herhangi bir Alman üniversitesinde geçerli olması için onaylı olması lazım. yok ben çevirilerin orjinalini gönderecem diyosanda sen bilirsin, onun yerine onaylı fotokopi göndermek daha mantıklı benim fikrim.

Ayrıca evet 1 tane göndermen yeterli oluyor farklı başvurular için, uni-assist in sitesinde yazıyordu bu bilgi. kendim uni-assist üzerinden başvurmadım.

Gereki belgeler için başvuracağın her üninin sayfasına bakman daha sağlıklı olur.

juunee4

Mesaj gönderen juunee4 » Çrş Şub 21, 2018 5:31 pm

maploping yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 12:54 pm Merhaba, çevirttiğin belgeleri onaylattırmıyorsun, sadece orijinal belgelerin fotokopilerini onaylattırman gerekiyor.
Merhabalar,
Ben ösyme belgemin türkçe çıktısını aldım —> notere götürdüm —> konsolosluk fotokopisini onayladı

Benim şimdi konsolosluktan onayını aldığım belgenin fotokopisini çektirip mi yeminli tercümana onaylatmaö gerekiyor? Yoksa düz çıktısını aldığım ösym sonuc belgesini direk yeminli tercümana çevirttirsem de olur mu?