Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Göttingen'de WG, Yurt, Ev Arkadaşı

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
lepassants

Göttingen'de WG, Yurt, Ev Arkadaşı

Mesaj gönderen lepassants » Prş Ağu 24, 2017 10:00 pm

Merhabalar,

Göttingen'de Yüksek Lisans'a başlayacağım ama kalacak yer konusu bu şehirde biraz sıkıntılı. Yurt başvurusu yaptım ama bekleme süresi çok uzun olduğu için başka bir alternatif üretmeye çalışıyorum. Ekim itibarıyle kalacak yere ihtiyacım var, bilgisi tanıdığı eşi dostu olan veya kendi gidecek olan varsa yazarsa sevinirim.

Gül

melissa1

Re: Göttingen'de WG, Yurt, Ev Arkadaşı

Mesaj gönderen melissa1 » Sal Ağu 29, 2017 1:42 pm

http://www.studenten-wg.de/partner/stud ... tingen.php buradan bakabilirsiniz.

Burada oldukça yeniyim o yüzden yeni bir soru başlığı açmayı bilmiyorum. Konuda Göttingen ile alakalıyken buraya yazmak istedim. Bu yıl lise son öğrencisiyim. 9.sınıftan bu yıl hazirana kadar yaz tatillerinde Goethe'ye gittim seviyem b1.1. Bu yıl da son senem olduğu için ygs/lys sebebiyle kursa devam edemeyeceğim. Önümüzde ki yıl lys'den sonra a2 sertifikası alıp vizeye başvurmayı düşünüyorum. Vize çıkana kadarda b1'i bitiriceğimi düşünüyorum. Göttingen ile ilgili konuya gelecek olursak ben Göttingen üniversitesi'nde BWL okumak istiyorum. Fakat lys sonuçları ağustos gibi açıklanıyor ve Göttingen Üniversitesi'nde NC olan bölümler kış dönemi için 30 nisanda başvurular bitmiş oluyor. Bu yüzden yaz dönemi için şartlı kabul alarak başvurucam büyük ihtimalle. Sormak istediğim konu yaz dönemi için başvurup daha sonra kış dönemine geçiş yapabilir miyiz? Birde üniversiteler kısmında Göttingen'in bünyesinde olan kurslar için her kur 6-7 hafta deniyor. Bu Goethe'de ki gibi b1.1 diye mi ayrılıyor yoksa direk b1 kursu mu 6-7 hafta?

Cevaplarsanız çok sevinirim...

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ağu 29, 2017 6:03 pm

melissa1 yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:42 pm http://www.studenten-wg.de/partner/stud ... tingen.php buradan bakabilirsiniz.

Burada oldukça yeniyim o yüzden yeni bir soru başlığı açmayı bilmiyorum. Konuda Göttingen ile alakalıyken buraya yazmak istedim. Bu yıl lise son öğrencisiyim. 9.sınıftan bu yıl hazirana kadar yaz tatillerinde Goethe'ye gittim seviyem b1.1. Bu yıl da son senem olduğu için ygs/lys sebebiyle kursa devam edemeyeceğim. Önümüzde ki yıl lys'den sonra a2 sertifikası alıp vizeye başvurmayı düşünüyorum. Vize çıkana kadarda b1'i bitiriceğimi düşünüyorum. Göttingen ile ilgili konuya gelecek olursak ben Göttingen üniversitesi'nde BWL okumak istiyorum. Fakat lys sonuçları ağustos gibi açıklanıyor ve Göttingen Üniversitesi'nde NC olan bölümler kış dönemi için 30 nisanda başvurular bitmiş oluyor. Bu yüzden yaz dönemi için şartlı kabul alarak başvurucam büyük ihtimalle. Sormak istediğim konu yaz dönemi için başvurup daha sonra kış dönemine geçiş yapabilir miyiz? Birde üniversiteler kısmında Göttingen'in bünyesinde olan kurslar için her kur 6-7 hafta deniyor. Bu Goethe'de ki gibi b1.1 diye mi ayrılıyor yoksa direk b1 kursu mu 6-7 hafta?

Zaten şartlı kabule başvurmayı planladığın için fark etmez ki. Yani demek istediğim yaz dönemine başvuruyorsan yaz döneminde almanca kursuna başlarsın sonra kış dönemine kadar DSH ya da TestDaF hangi sınavı vereceksen verip kış döneminde normal eğitimine başlarsın.

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Sal Ağu 29, 2017 7:32 pm

Anladım çok teşekkürler

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eyl 16, 2017 8:24 pm

melissa1 yazdı: Sal Ağu 29, 2017 1:42 pm http://www.studenten-wg.de/partner/stud ... tingen.php buradan bakabilirsiniz.

Dil kursu sistemini şu an bilmiyorum ama gidince devam edeceğim ben de, o zaman öğrenip bilgilendiririm sizi de.

Ama Sprachzentrum bünyesinde verilen kurlar A 1.1, A 1.2, B 1.1, B 1.2 diye gidiyor. O yüzden sadece yarısı da olabilir o sure.

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Cmt Eyl 30, 2017 4:03 pm

lepassants yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 8:24 pm Dil kursu sistemini şu an bilmiyorum ama gidince devam edeceğim ben de, o zaman öğrenip bilgilendiririm sizi de.

Ama Sprachzentrum bünyesinde verilen kurlar A 1.1, A 1.2, B 1.1, B 1.2 diye gidiyor. O yüzden sadece yarısı da olabilir o sure.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Öğrendiğiniz zaman söylerseniz çok sevinirim.Bu arada Vize Anı Defterini incelerken vizenizin çıktığını okumuştum ilk olarak hayırlı olsun.Bir de bir sorum olacaktı.
Siz Göttingen Üniversite'sinden şartlı kabul mu aldınız? Eğer öyleyse dil seviyenizi söyler misiniz?

elcinzengin

Mesaj gönderen elcinzengin » Çrş Eki 04, 2017 1:55 pm

Merhaba Gül, ben ve erkek arkadasim Süleyman Göttingen'de ev ariyoruz. Biz de bu dönem yüksek lisansa başlayacağız.Gottingende 2 ya da 3 odali guzel ve kirayi paylastiginda gayet uygun olan evler var. Eger ilgileniyorsan iletisime gecebiliriz. İyi günler.
Elçin

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eki 07, 2017 10:31 am

elcinzengin yazdı: Çrş Eki 04, 2017 1:55 pm Merhaba Gül, ben ve erkek arkadasim Süleyman Göttingen'de ev ariyoruz. Biz de bu dönem yüksek lisansa başlayacağız.Gottingende 2 ya da 3 odali guzel ve kirayi paylastiginda gayet uygun olan evler var. Eger ilgileniyorsan iletisime gecebiliriz. İyi günler.
Elçin
Merhaba, şu an için ilk birkaç ay kalmak üzere bir WG ile anlaşmış durumdayım. Hatta gelip yerleştim bir süredir.

Teklif için teşekkür ederim, yapabileceğim bir şey olursa yazabilirsiniz yine de,
Sevgiler.

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eki 07, 2017 10:33 am

melissa1 yazdı: Cmt Eyl 30, 2017 4:03 pm Cevabınız için çok teşekkür ederim.Öğrendiğiniz zaman söylerseniz çok sevinirim.Bu arada Vize Anı Defterini incelerken vizenizin çıktığını okumuştum ilk olarak hayırlı olsun.Bir de bir sorum olacaktı.
Siz Göttingen Üniversite'sinden şartlı kabul mu aldınız? Eğer öyleyse dil seviyenizi söyler misiniz?
Merhaba, teşekkür ederim.
Hayır full kabul aldım Joint Honours MA programına. Bölümüm ingilizce o yüzden Almanca seviyem ile pek ilgilenmediler. A1 bitirmiştim Almanca'da.