Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yolcu mevzusu

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
alp22

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Kas 09, 2009 6:41 pm

arkadaslar baslik kapandigi icin buraya yazmak durumunda kaldim.simdiden arkadaslardan ozur dilerim.
1-yolcu nickli arkadasin ne anlatmak istedigi anlasilmadan cok buyuk haksizlik yapildiini gordum.site yoneticilerinin bu arkadasa ole cirkefmis, kiskancmis, iftira atiormus, sacmaliormus gibi ifadeler kullanmamalari kullananlara da izin vermemeleri gerekirdi.
2-bu site acildiginda herkes elestiri yapabilir bunda bir sorun yok denmisti.dusuncesi dogru veya yanlis olsun onemli degil danismanlik konusunda elestiri yapti die bu arkadas neden ole cabuk harcandi anlamadim.
3-yolcu daha once site yoneticileri tarafindan da sitede ovulmus yazdigi cevaplar actigi basliklar icin kendisine tesekkur edilmis,kotu niyet gostergesi olarak hicbirsey yapmamis biri.bu sitenin siradan bir uyesi degildi kanimca.hakaret boyutuna varan sozlere izin verilmemeliydi.
4-maniaturk un uslubunu acayip sert buldum.yolcu bi konuda yanlis olabilir de olmayabilir de.boyle cevap mi yazilir.bu sitedeki yoneticiler danisman sirketlere karsiydi.yolcu sitenin sirketlesmeye gittigini dusundugunden olabilir bir elestiri yapmis kendisine yazilan cevaplara bakiorum cok anlamsiz ve vefasizca.
5-ozellikle arkadasa cirkef dien zat i mustesna ;birinin yuzune soyleyemeyecegin seyi firsat bulur bulmaz sanal alemlerde ifade etme.almanyaya bir ara gelirsin zaten.. arkadasa gicik olmus hakaret etme dusuncesindesen cagirir yuzune solersin ne diceksen.

maniaturk

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 09, 2009 7:36 pm

Arkadasim oncelikle burasi Yolcu\' nun ahiri mi yolcu icin on tane baslik aciliyor? Diger baslik gayet acik ve mesaj yazmaya uygun. Niye yeni konu aciyoruz hem de uygun olmayan baslik altina? Sorularina burada cevap veriyorum fakat eger bu konuda bir daha bir baslik acilacak olursa acan da banlanir konu da silinir.

1-) Oncelikle yolcu ya haksizlik yapildigini dusunuyorsun ama isin ic yuzunu ne kadar biliyorsun? Ozel mesajlar ile devam eden bir diyaologumuzda kendisi tutup da bizi insanlara sikayet eder gibi baslik acip ortadan kaybolmustur.

Ne yapalim? Herkes bize laf soylesin biz agzimizi kapatip oturalim mi burada?

Konuyu kapatmadik. Ne diye? Varsa yolcunun cevabi gelsin yazsin. Boyle is olmaz. Biz ne diyorsak arkasindayiz. Varsa baska lafinin arkasinda olan gelsin, konu acik, kilitli filan da degil...

2-)Elestiri yapici oldugu zaman elestiridir. Yolcu\'nun yaptigi sey elestiri degil gomup gitmektir. Kendisi tabiri caiz ise bize cakmaya calismistir.

Bu konuda tek sikayetci insan Yolcu\'dur. Ve ben zamaninda tek de olsa sikayetci olmasindan dolayi Danismanlik sayfasini siteden ayirdim. Yalan mi soyluyorum burada ben arkadasim? Ayirmadik mi siteleri?

3-) Yolcu bu sitenin kalbur ustu uyelerindendir evet. Yalniz en iyisi degildir. Onun ayarinda kac tane uye var yine bu sitede. Biz ona laf soyleyemeyecegiz ama o bize laf soyleyecek. Peki onun laf soyledigi bizler yani en ozele inersek GUrkan ve ben ozur diliyorum ama bizim yaptigimizin ne kadarini yapmis yolcu?

Durust olalim burada. Biz danismanlik ile 5-6 kisi getirdik ise yuzlerce kisiye de ucretsiz faydamiz dokunmustur. En azindan boyle bir platform kurmak ile ve boyle bir yukun altina girmek ile az bucuk saygiyi hakettigimizi dusunuyorum. Sinav donemlerimde site ile ugrastigim az olmamistir.

Zamani gelmistir GUrkan beni aramistir. Deniz cevapsiz sorular var ben ise gitmek zorundayim sen bakarmisin diye. Bizim ne mecburiyetimiz var bu konuda? Arkadaslar anlamiyorsunuz biz bu isteyi kapatsak ve burasi olmasa da danismanlik isini yapariz. Hatta daha rahat yapariz. Ama ben su an en yogun donemimde, Gurkan ise universiteyi bitirecek bir insan bu islere vaktimizi harciyoruz. Ne yapalim? Biz gomulunce susuo oturalim mi?

4-) Arkadasim sen hic bir sey bilmiyorumsun. Bunu yazdiklarindan anliyorum. Biz hala danismanlik sirketlerine karsiyiz. Bizim bunu yapis amacimizi demek ki ya biz anlatamimisiz size ya da siz anlamak istememissiniz.

Lakin eger isin icinde sadece danismanlik ve para kazanma hirsi olsaydi. Bu fiyatlar ile ve kendi basimiza ugrasmazdik. Gider bir danismanlik sirketi ile anlasirdik.

Lakin su an bir cok danismanlik sirketinden teklif de gelmektedir. Hem referanslarimizi almak hem de tecrubemizden faydalanmak istiyorlar. Arkadaslar Gurkan\'in altina araba cekmek isteyen bile var teklifi kabule ederse.

Ve buradaki vefasizlik bu sekilde devam ederse bu is de fazla surmez. Merak etmeyin biz de zarar etmeyiz... Olan yalniz kime olur siz daha iyi biliyorsunuz.

Uslubum sert evet. Ben eger bir seyde haksizliga ugradigima inaniyorsam bu konuda hakkkimi sonuna kadar savunurum. Her insana da bu ozgurluk verilmis. Yolcu arkadas ta burada kendini savunabilir.

Ben sahsen hakaret etmedim lakin bilmen lazim ki bu danismanlik konusunda Yolcu\'nun ilk vukuati degil. 700 tane adamdan sadece birisinin mi ilgisini cekiyor bu mesele? Ben o zaman bunun altinda bir bit yenigi ararim.

5-) Cirkef diyen arkadas yanilmiyorsam Onur\'dur. Aralarinda cok da mesafe yoktur Yolcu ile. Kendisi de Almanya\'dadir. Ben kendi adima insanlara birebir hakaret etme taraftari degilim ama zannetmiyorum Onur boyle bir seyden cekinsin.

Meselenin ozeti sudur. Bize haketmedigimiz bir ithamda bulunuyorsa birisi arkasinda duracak. Ya da boyle ulu orta camur atmayacak, ozelden derdini halletmeye calisacak.

Bir eksik bir fazla. Bu sitede insanlara yardimci olmaya calisan cok kisi var. Bunlarin hangisini engelledik? Bundan sonrada burada yardima devam edilecek.

Ben kendime dert etmiyorum.

Sende Alp kardes burada yolcu adina yazdim ama benim yazdiklarimi kendi ustune alinma. Sonucta seninle bir alakasi yok.

Yalniz eger bu konuda mevcut konularin harici yeni bir konu acilacak olursa o zaman hos olmaz.

Burasi Almanya\'da egitim sitesi, yolcunun seyir defteri degil...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 09, 2009 10:17 pm

cirkef diyen arkadas almanyadan ama yolcunun yaptiklarina bakarak hakettigini dusunuyorum o sozleri.. nasil o bizi dolandirici gammazci olarak iki yuzlu bi sekilde burda sikayet edip kactiysa bizi gercekten yuzyuze taniyan insanlar da bu yaptiklarina kayitsiz kalamaz.. ha gerekiyorsa gelir yuzune de soylerim beni bilen bilir yaparim :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 09, 2009 11:25 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar baslik kapandigi icin buraya yazmak durumunda kaldim.simdiden arkadaslardan ozur dilerim.
1-yolcu nickli arkadasin ne anlatmak istedigi anlasilmadan cok buyuk haksizlik yapildiini gordum.site yoneticilerinin bu arkadasa ole cirkefmis, kiskancmis, iftira atiormus, sacmaliormus gibi ifadeler kullanmamalari kullananlara da izin vermemeleri gerekirdi.
2-bu site acildiginda herkes elestiri yapabilir bunda bir sorun yok denmisti.dusuncesi dogru veya yanlis olsun onemli degil danismanlik konusunda elestiri yapti die bu arkadas neden ole cabuk harcandi anlamadim.
3-yolcu daha once site yoneticileri tarafindan da sitede ovulmus yazdigi cevaplar actigi basliklar icin kendisine tesekkur edilmis,kotu niyet gostergesi olarak hicbirsey yapmamis biri.bu sitenin siradan bir uyesi degildi kanimca.hakaret boyutuna varan sozlere izin verilmemeliydi.
4-maniaturk un uslubunu acayip sert buldum.yolcu bi konuda yanlis olabilir de olmayabilir de.boyle cevap mi yazilir.bu sitedeki yoneticiler danisman sirketlere karsiydi.yolcu sitenin sirketlesmeye gittigini dusundugunden olabilir bir elestiri yapmis kendisine yazilan cevaplara bakiorum cok anlamsiz ve vefasizca.
5-ozellikle arkadasa cirkef dien zat i mustesna ;birinin yuzune soyleyemeyecegin seyi firsat bulur bulmaz sanal alemlerde ifade etme.almanyaya bir ara gelirsin zaten.. arkadasa gicik olmus hakaret etme dusuncesindesen cagirir yuzune solersin ne diceksen.[/quote]

Alp hangi baslik kapanmis / kilitlenmis acaba soylersen sevinirim ???

1-Yolcu nickli arkadas birsey anlatmaya calismamistir tam tersi birseyler ima etmeye calismistir..Ayrica ozelden mesajlastigi bir konuyu sanki dedektif misali ARENA misali aciga dokmus,gizli dosyalari aciklarmis gibi bir tutum sergilemistir..

2-Sitede de herkes elbette gorusunu bildirebilir ancak gorus bildirmekle insanlara bir ithamda bulunmak arasinda daglar kadar fark var..
Ben kendi gorusumu soylerim ama senin hakkinda herhangi bir asli astari olmayan bir ithamda bulunursam sence bu dusunce ozgurlugu mu olur ?
Elbette hayir ve aninda cevabinida alir,almalidir..

3-Yolcu hakkinda yapilan yorumlarin hic birinde hakaret yoktur..Bize lutfettigi ithamlar veya senin deyiminle soyledigi "kendi gorusu " gibi herkes kendine ozgu yorumunu dile getirmistir..

4-Ben maniaturk\'un yerinde olsaydim, onca ozel mesajdan sonra birisi kendisini tutamayip sanki tum kirli camasirlari halka aciklarmis gibi benim ve ekibim hakkinda boyle bir yazi yazsa cok daha sert davranirdim..

" Bu sitede ki yoneticiler danisman sirketlere karsiydi...... " diye noktalanmamis bir cumle kurmussun.Demek istedigini aciksa soyler misin ??
Yani onceden karsiydik,simdi paranin tadini alinca bizde mi danisman sirketlere sicak bakmaya basladik ? Bunu mu ima ediyorsun ?

5- Bende kendisine CIRKEF ve KISKANC diyorum...Ortaya bir laf atip kendisine cevap hakki verildigi halde kacanlara denilebilecek en uygun sozlerden biri bunlar..

Kendisine daha once bir cok kez aciklama yapilmistir ama hala durupda ari kovanina cubuk sokarsa bir insan,elbette arilar tarafindan sokulur..!

alp22

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Kas 11, 2009 6:27 pm

" Bu sitede ki yoneticiler danisman sirketlere karsiydi...... " diye noktalanmamis bir cumle kurmussun.Demek istedigini aciksa soyler misin ??
Yani onceden karsiydik,simdi paranin tadini alinca bizde mi danisman sirketlere sicak bakmaya basladik ? Bunu mu ima ediyorsun

valla benim acimdan danismanligin bir sakincasi yok.yani paranin tadina bakinca danisman sirketlere karsi olmama durumu ayip degil.sonucta bu da bir sektor(ama benim demek istedigim bu degil).benim demek istedigim yolcu bundan yola cikarak birseleri farkli anlamis olabilir.o yuzden daha sakin olunsadi daha ii olunurdu gibime geliyor.hepinizin zamani kiymetli.hepiniz yolcu dahi sitede cevap verme disinda bir cok ise sahipsiniz.kiymetli zamaninizi ayirip burda cevap yazmaniz,sitenin kurulup birilerine yardimi dokunmus olmasi(ozelikle bana) takdire sayan seyler ve saygi duyulmasi gereken durumlar.bunun hatirina hakaret edilmesedi daha ii olurdu.
gurkan hocam ben yuzune soyleyemezsin demedim.ya da yuzune de solemek lazim tarzinda birse de solemedim.burda yapmamak gerekirdi dedim sadece.rahat olalim.o kadar sinire gerk yok.
maniaturk hocaya gelince;ben acilan basliga yazi yazamiordum.daha dogrusu bircok basligi tikladim yorum yazamiordum.o yuzden baslik kapanmis ya da ben mi banlandim acaba die dusundum.
kalin saglicakla.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 11, 2009 6:36 pm

Alp kardesim biz adama 100 kere anlattik guzel dille.. ozelde olsun burda olsun tartistik ama sanirim actigi basligi gormemisin.. iftiralarla doluydu.. elestiri yaptigi anlarda biz hep cevap verdik hakli buldugumuz yerlerde denizin dedigi gibi sirf o arkadasin elestrisi sonucu degisimler yaptik.. Ama arkadas denizle mesajlasirken birden girip burda ihbar eder tarzda baslik acip iftiralar atinca tepki gorer elbette.. Yolcu arkadasimiz maalesef cok samimi davranmadi.. Daha bi hafta once konustuk uyelerden dert yandik.. Buraya gelene kadar 24 saat online bekleyen uyeler birden ortadan kaybolunca bu yolcuya da dokunmustu... ozellikle bulusma icin bi kac arkadastan dert yandi.. ben yine de ikinizin gelmesini istedim, hatta bize o iftiralari atan adama gel benim evimde kal dedim :) yani anliycan evimi actigim adam bana iftiralar atmistir..

danismanliga da gelince , nasil is yaptigimi ne hizmetler verdigimiz ortada , o baslikta sagolsun arkadaslar geregini yazmislar.. biz zaten gizli veya yasak bi is yapmiyoruz..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

yolcu mevzusu

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 15, 2009 12:43 pm

ya bu konu beni baydi artik..

Gereksiz konularla siteyi mesgul etmeyelim lutfen..

Kilit..

Kilitli