Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Adayı Vizesi Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
echelon

Üniversite Adayı Vizesi Hakkında

Mesaj gönderen echelon » Pzt Ağu 21, 2017 11:14 pm

Merhaba arkadaşlar,

Almanya'da yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Ancak hiçbir Almanca bilgim yok. Almancayı Almanya'da öğrenmek ve Almanya'da kaldığım süre boyunca da üniversiteleri araştırıp ona göre başvuru yapmak istiyorum. Tabi her şey sınavlara (TESTDaf, DSH, telc) bağlı. Üniversite Adayı vizesiyle ilgili forumda pek bir bilgi bulamadım veya çok fazla konuşulmamış. Sormak istediklerim:

- Son zamanlarda Almanca bilgisi olup/olmayıp Üniversite Adayı vizesi alabilen var mı? (Bilgi notu 25 http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... werber.pdf)
- Vize alabilmek için illa Almanca şartsa (ki forumda gördüğüm kadarıyla Almanca eğitim için konsoloslukta şart gibi) Adana'da dil kursu önerebilecek arkadaşlarımız var mı? Dil kursundan memnun musunuz peki?
- Ya da hiç kasmayıp IELTS veya TOEFL'a hazırlanmamı mı önerirsiniz? (B1-B2 seviyesinde İngilizcem var.)

Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversite Adayı Vizesi Hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 22, 2017 9:40 am

Bayagi bir baslik var konuyla ilgili aslinda. Örnegin:

viewtopic.php?f=7&t=8705&start=20#p120683
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com