Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversitede sınıfta kalmak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
overlord35

Üniversitede sınıfta kalmak

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Ağu 18, 2017 5:31 pm

Merhabalar
Üniversite sonuçları açıklandıktan sonra bazi belgelerde ögrenci belgesi işe yarayacağı için üniversiteye kaydımı yaptırdım ama almanca dil kursuna gideceğim için okula gitmeyeceğim.Aralık ayına kadar dil kursuna gittikten sonra almanyadaki okullara lisans başvuru yapacağım bu süreçte universiteye devam edemiyeceğim için devamsızlıktan sınıfta kalıcam büyük ihtimalle.Vize başvurusunda veya okullara başvuruda devamsızlıktan sınıfta kalmam olumsuz bir etki yaratır mı ?
Diğer sorum ise burda 1 dönem okula gitsem alman okullarına lisans başvurusunda veya vizede o 1 döneme ait transkript filan isterlermi yoksa önemsizmi ?

Makineci

Re: Üniversitede sınıfta kalmak

Mesaj gönderen Makineci » Cum Ağu 18, 2017 5:37 pm

Kayit neden yaptırdın, vize alamama olasılığı için mi ?

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Ağu 18, 2017 5:42 pm

Öncelikle nickinizden anladığım kadarıyla makine mühendisligi okuyorsunuz bende makine kazandım :)
Hocam kayıt yapmamdaki amaç hem ögrenci belgesi almaktı hemde ne olur ne olmaz diye. Ögrenci belgesi ile harçsız ogrenci pasaportu ve at 11 belgesi alicam.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 18, 2017 6:00 pm

Selamlar yurt disindan gelen universite kabulu ile at11 ve harcsiz pasaport alabiliyorsunuz bilginiz olsun.Emniyet sadece apostil istiyor kabul mektubunda onuda ulkemizden noter imzasi ustune yapabilirsiniz egerki fotokopisi mevcut ise mevzuat bir tane olsada farkli sehirlerdeki kurumlarimizda degisiklik gosterebiliyor.Telefonla iletisime gecmenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Ağu 18, 2017 7:41 pm

hunterqb yazdı: Cum Ağu 18, 2017 6:00 pm Selamlar yurt disindan gelen universite kabulu ile at11 ve harcsiz pasaport alabiliyorsunuz bilginiz olsun.Emniyet sadece apostil istiyor kabul mektubunda onuda ulkemizden noter imzasi ustune yapabilirsiniz egerki fotokopisi mevcut ise mevzuat bir tane olsada farkli sehirlerdeki kurumlarimizda degisiklik gosterebiliyor.Telefonla iletisime gecmenizi tavsiye ederim.
Hocam bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim.Peki sınıfta kalma ve transkript ile ilgili sorduklarımla ilgili bir bilginiz var mı ?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 18, 2017 7:50 pm

overlord35 yazdı: Cum Ağu 18, 2017 7:41 pm Hocam bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim.Peki sınıfta kalma ve transkript ile ilgili sorduklarımla ilgili bir bilginiz var mı ?
O konuda tecrubesizim malesef forumdaki diger arkadaslar yardimci olabilirler

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cum Ağu 18, 2017 11:39 pm

overlord35 yazdı: Cum Ağu 18, 2017 5:42 pm Öncelikle nickinizden anladığım kadarıyla makine mühendisligi okuyorsunuz bende makine kazandım :)
Hocam kayıt yapmamdaki amaç hem ögrenci belgesi almaktı hemde ne olur ne olmaz diye. Ögrenci belgesi ile harçsız ogrenci pasaportu ve at 11 belgesi alicam.
Yanlış anladin bende makine kazandim :)
Ama bu sene kocaeli makine geldi bende mezuna bıraktım. Seneye ist da kazanip b1 alm ile basvuracagim.
Sorunda ise hatirladigim kadariyla 1 dönem icin transkript gostermiyorsun yüksek ihtimal aklimda oyle kalmış,forumda konusu geçmişti. Benim tavsiyem dil kursunu okul sonrasi falan götürmeye çaliş vize başvurusuna kadar ondan sonraki bekleme sürecinde gitmene gerek yok zaten. Hemde biraz bilgin olmuş olur oraya gittiginde.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 19, 2017 12:46 am

Transkript isterler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Ağu 19, 2017 2:28 pm

Physiker yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 12:46 am Transkript isterler.
Birde belirteyim burdaki bolumde ilk senem hazırlık sınıfı yani lisansa daha başlamamış oluyorum genede transkript isterlermi ?
Birde hazırlıkta devamsızlıktan kalmak olumsuz etki yaratırmı vize ve okul başvurularında ?

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Ağu 19, 2017 2:31 pm

Makineci yazdı: Cum Ağu 18, 2017 11:39 pm Yanlış anladin bende makine kazandim :)
Ama bu sene kocaeli makine geldi bende mezuna bıraktım. Seneye ist da kazanip b1 alm ile basvuracagim.
Sorunda ise hatirladigim kadariyla 1 dönem icin transkript gostermiyorsun yüksek ihtimal aklimda oyle kalmış,forumda konusu geçmişti. Benim tavsiyem dil kursunu okul sonrasi falan götürmeye çaliş vize başvurusuna kadar ondan sonraki bekleme sürecinde gitmene gerek yok zaten. Hemde biraz bilgin olmuş olur oraya gittiginde.
Hocam neden istanbulda kazanıp öyle başvurmayı düşünuyorsunuz ki ? Bildiğim kadarıyla kocaeli veya ist olması alman okullarına başvururken bir fark yaratmaz.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cmt Ağu 19, 2017 6:21 pm

overlord35 yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 2:31 pm Hocam neden istanbulda kazanıp öyle başvurmayı düşünuyorsunuz ki ? Bildiğim kadarıyla kocaeli veya ist olması alman okullarına başvururken bir fark yaratmaz.
Amac aslinda almanca ogrenmek ve de sıkışmadan rahatca işleri halletmek. Temmuzda sıkışıyordu çünkü. Ve daha yüksek puan alabilecegimi dusunuyorum. Ayrica lys puaninin vize de kesinlikle etkisi büyük...

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 19, 2017 9:44 pm

Makineci yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 6:21 pm Amac aslinda almanca ogrenmek ve de sıkışmadan rahatca işleri halletmek. Temmuzda sıkışıyordu çünkü. Ve daha yüksek puan alabilecegimi dusunuyorum. Ayrica lys puaninin vize de kesinlikle etkisi büyük...
sıralama olarak kaç olmalı misal onlarda iyi bir izlenim bıraktırmak için eski sınavlarla yeni sınavlar farklı olduğu için sıralama karşılaştırması yapayım bari

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cmt Ağu 19, 2017 10:53 pm

cssy yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 9:44 pm sıralama olarak kaç olmalı misal onlarda iyi bir izlenim bıraktırmak için eski sınavlarla yeni sınavlar farklı olduğu için sıralama karşılaştırması yapayım bari
Onu bilemem ama benim hedefim ilk 20 bin. Ne kadar yüksek o kadar iyi ..

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Ağu 19, 2017 11:39 pm

Makineci yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 10:53 pm Onu bilemem ama benim hedefim ilk 20 bin. Ne kadar yüksek o kadar iyi ..
Arkadaslar kendi kendinize icat bilgi cikarmayin..Senin hedefin 20 bin olabilir ama oyle vizede etkisi cok fazla gibi mevzu cikarma burda..Ortalama bi ogrenci olmaniz istenebilir enazindan .. Ama oyle bi siralama koymuyor kimse....Ben almanyada 200 bin olup gelenide gördüm...He tamam 200 bin olup gelen almanyada okul bitirebilirmi orasida belirsiz...

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Ağu 19, 2017 11:49 pm

Konu biraz sapmış gibi oldu :mrgreen:
Ben tekrar sorayım sorularımı ;
1) Burdaki bolumde ilk senem hazırlık sınıfı yani lisansa daha başlamamış oluyorum genede transkript isterlermi ?
2) Birde hazırlıkta devamsızlıktan kalmak olumsuz etki yaratırmı vize ve okul başvurularında ?
Yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Ağu 20, 2017 3:38 pm

Yolcu97 yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 11:39 pm Arkadaslar kendi kendinize icat bilgi cikarmayin..Senin hedefin 20 bin olabilir ama oyle vizede etkisi cok fazla gibi mevzu cikarma burda..Ortalama bi ogrenci olmaniz istenebilir enazindan .. Ama oyle bi siralama koymuyor kimse....Ben almanyada 200 bin olup gelenide gördüm...He tamam 200 bin olup gelen almanyada okul bitirebilirmi orasida belirsiz...
Sen egitim gecmisinden dolayi red yiyen görmedin galiba.
Ayrica belirli başli universiteler benim hedefimde. Oyuzden 20 bin ornegini verdim , nc onemli benim icin. Ama eger vize icin başari onemli degil diyorsan bir şey demiyorum. 350 binede makine var sen o siralamayla vizeye başvurursan ben bile kabul vermem inanmam yani o bölümü okuyabilecegine burada.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzr Ağu 20, 2017 7:15 pm

Makineci yazdı: Pzr Ağu 20, 2017 3:38 pm Sen egitim gecmisinden dolayi red yiyen görmedin galiba.
Ayrica belirli başli universiteler benim hedefimde. Oyuzden 20 bin ornegini verdim , nc onemli benim icin. Ama eger vize icin başari onemli degil diyorsan bir şey demiyorum. 350 binede makine var sen o siralamayla vizeye başvurursan ben bile kabul vermem inanmam yani o bölümü okuyabilecegine burada.
Benim sana söylemek istedigim çok önemli diye yazmaman gerektigi..Burda yeni olan kisiler onu okuyor kafalari karisiyor...Ben almanyadayim ve gorduklerim var tamam belki inandirici vize acisindan 250 k siralama ama böyle bi kural yok....Ama düzenli calisip yapanlarda var ..Okumak.istenilen bolume ve okula bagli..Tabiki senin hedefin cok yuksekse git cok iyi puan alip isini garantiye almis olursun..
Neyse konu sapti biraz ..Fikirlerimiz farkli olabilir bu konuda sonucta vize memuru degiliz..Basarilar

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Ağu 20, 2017 9:32 pm

Yolcu97 yazdı: Pzr Ağu 20, 2017 7:15 pm Benim sana söylemek istedigim çok önemli diye yazmaman gerektigi..Burda yeni olan kisiler onu okuyor kafalari karisiyor...Ben almanyadayim ve gorduklerim var tamam belki inandirici vize acisindan 250 k siralama ama böyle bi kural yok....Ama düzenli calisip yapanlarda var ..Okumak.istenilen bolume ve okula bagli..Tabiki senin hedefin cok yuksekse git cok iyi puan alip isini garantiye almis olursun..
Neyse konu sapti biraz ..Fikirlerimiz farkli olabilir bu konuda sonucta vize memuru degiliz..Basarilar
Sagol sanada

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Çrş Ağu 23, 2017 9:04 pm

overlord35 yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 11:49 pm Konu biraz sapmış gibi oldu :mrgreen:
Ben tekrar sorayım sorularımı ;
1) Burdaki bolumde ilk senem hazırlık sınıfı yani lisansa daha başlamamış oluyorum genede transkript isterlermi ?
2) Birde hazırlıkta devamsızlıktan kalmak olumsuz etki yaratırmı vize ve okul başvurularında ?
Yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler
Güncel
Bilen yokmu ?

lastalienbender

Mesaj gönderen lastalienbender » Cum Kas 26, 2021 9:16 pm

Merhaba, yanıt geldi mi bilgisi olan var mı?