Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çok kararsızım,sizce ne yapmalıyım?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Zebercet

Çok kararsızım,sizce ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Ağu 17, 2017 12:36 am

Arkadaşlar goethe A1 sertifikam var şuan elimde ve A2 nin yarısındayım,yeşil pasaportta 90 gün olayından dolayı almanyada almanca kursuna gitme fikrim sıkıntıya girdi çünkü okullardan ön kabul al,öğrenci vizesi çıkart(Kısa sürede sorunsuz şekilde çıktığını varsayıyorum) en minimum süreleri düşünsek bile 60 günden fazla sürer diye tahmin ediyorum(30 günümü temmuz ayında almanyada kullanmıştım dil kursu için),türkiyede goethe kursuna gitmek veya almanyaya 2 aylık kurs için gidip evrakların,öğrenci vizesinin vs. 2 ayda tamamlanmasını umut etmek arasında bir seçim yapmam lazım.Sizce nasıl bir yol izlersem daha mantıklı olur?Tekrar belirtmek istiyorum yeteri kadar anlatamamış olabilirim,kafamı en çok kurcalayan nokta ön kabulün çıkma süresinden ziyade öğrenci vizesinin çıkma süresinin çok uzun olma ihtimali veya çıkmama durumu,bu riskleri düşünüp öğrenci vizesi alana kadar türkiyede almanca öğrenmek mi daha mantıklı olur yoksa 2 ayda kesin çıkar diye düşünüp almanyaya kalan 2 aylık hakkım ile gitmek mi daha mantıklı bir seçim olur?

Gereksiz yere uzun olduysa kusura bakmayın :(

herr_sieben

Re: Çok kararsızım,sizce ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Ağu 17, 2017 8:13 am

türkiyede a2 belgeni al ondan sonraki sürecte lazım olur hocam o süre sana.a2 aldıktan sonra b1 kursuna git veya a2 ile kabul veren ünilere bak basvurunu yap bence vize hakkını yerinde kllan olumsuz bi durumda kullanman gerekecek ve söylede bi olumlu durum var senn pass yesşil işlemlerin kolay olacagına iananıyorum fazla kasma rahat ol

Zebercet

Re: Çok kararsızım,sizce ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Ağu 17, 2017 12:37 pm

herr_sieben yazdı: Prş Ağu 17, 2017 8:13 am türkiyede a2 belgeni al ondan sonraki sürecte lazım olur hocam o süre sana.a2 aldıktan sonra b1 kursuna git veya a2 ile kabul veren ünilere bak basvurunu yap bence vize hakkını yerinde kllan olumsuz bi durumda kullanman gerekecek ve söylede bi olumlu durum var senn pass yesşil işlemlerin kolay olacagına iananıyorum fazla kasma rahat ol
Cevap için çok teşekkürler hocam