Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Master

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
SAYGIN

Almanyada Master

Mesaj gönderen SAYGIN » Prş Ağu 10, 2017 10:42 pm

Merhabalar,
Ben Saygın. 23 yaşındayım, Ankarada yaşıyorum. Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü 2.83/4 ortalama ile 3.5 yılda bitirdim. 2012 girişliyim, Ocak 2016 da mezun oldum. Elimde şu anda hazırda olan IELTS overall 6 skorum( 2018 Mart ayına kadar geçerli) ve Goethe B2 Zertifikat' ım var. 19 Temmuzda olan TestDaf sınavına da girdim ama sonucu hala açıklanmadı. Hepsinden 4 alabilir miyim emin de değilim. Bu yola gayet motive bir şekilde başlayıp, Ankara Goethe Institut' ta B2 ye kadar kurslara istikrarlı bir şekilde devam etmiştim ama bir noktada tıkandım ve motivasyonumu kaybettiğimi hissediyorum. Bu yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var. Aklımda olan soruları sormak istiyorum.
1. Almanyada Endüstri mühendisliğinin bir karşılığı var mı? Direk bir endüstri master programına başlayabilir miyim?
2. Sizce almanyada master mı daha mantıklı yoksa almanyada bir endüstri mühendisliği lisans programına kayıt olup, burada aldığım dersleri saydırarak Almanyadan bir lisans diploması almak mı
3. Üniversiteleri gerçekten araştıramıyorum. Kendimi nasıl bilgilendirebilirim ve sizin tavsiye ettiğiniz, benim alanım için yerleşme potansiyelimin fazla olduğu üniversiteler hangileridir?
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Cidden zor ve motivasyonumu kaybetmiş bir durumdayım. Hedefim bu ayın sonuna kadar başvurumu tamamlamak. Bu yüzden vereceğiniz en ufak cevap bile benim için çok değerli.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
SAYGIN

muris01

Re: Almanyada Master Acil yardım lütfen

Mesaj gönderen muris01 » Cum Ağu 11, 2017 1:34 am

1. Wirtschaftsingenieurwesen
2. Sen karar ver buna. Derslerin ne kadarını saydırabileceğine bağlı.
3. Kendi ünim TU Chemnitz'i öneririm

John

Mesaj gönderen John » Cum Ağu 11, 2017 3:17 am

Saygın kardeş foruma hoşgeldin. Öncelikle 3,5 yılda mühendislik bitirdiğin için seni tebrik ediyorum. Başarılarının devamının gelmesini dilerim.
Yalnız IELTS skorun biraz düşükmüş, 6.0 değil de keşke en azından 6.5 olsaydı 100% ingilizce olan bir çok bölüme başvurabilirdin. canın sağolsun. Goethe B2 sertifikan da varmış, bunun sayesinde belki bir şartlı kabul alarak 1 kur tamamlama ile DSH verebilirsin. Onun için de ayrıca tebrik ederim, güzel bir emek harcamışsın.

3.soruna cevap olarak daad.de 'den tek tek üniversite araştırması yapmanı öneririm. Onun dışında https://www.deutschstudent.com/universiteler/ bu linkte yer alan okulları da bir incelemelisin.

Bir eleştiride bulunayım, çoğu arkadaş alevlenip kızıyor biz eleştirince, onun için şimdiden yanlış anlaşılmalar olmasın diye kusura bakma diyeyim.
"Acil yardım lütfen" diye gereksiz bir başlık açmışsın. Burada herkese eşit derecede bilgisi olan arkadaşlar, adminler yardımcı oluyor. Acil yazılınca beklentimiz başvurunun son günü kala, bir evrağın son gün teslimi kala soru soran bir kardeşimizi bekliyoruz. Ağustos aynın sonuna kadar vaktin var ve madem endüstri mühendisisin kriz yönetimi diye bir konudan haberin vardır.
Gel gelelim sana çoğu okulun(hatta benim bildiğim kadarıyla senin işine yarayacakların hepsinin) kış dönemi başvuruları çoktan bittiği için yaz dönemi başvurusu yapmanı öneririm. Şimdiden Allah yolunu açık etsin.

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Cum Ağu 11, 2017 7:56 pm

Başlığa acil yazdığım için özür dilerim. biraz panik bir durumdayım. kriz yönetimini pek beceremiyorum sanırım :/. Kış dönemi bitti biliyorum, ben de yaz dönemi için başvuru yapmak istiyorum zaten. Hedefim bu ayın sonuna kadar bir okulda olsa uni-assist ile başvurumu başlatmak, çünkü bildiğim kadarıyla uni assist değerlendirmesi baya zaman alıyor.
Forumda henüz yeniyim. Yorumlarınız, yardımlarınız ve sıcak kanlılığınız için ayrıca teşekkür ederim :)
Ve "ağustos ayı sonuna kadar" derken hangi dönem için söylediniz?
Teşekkürler.

John

Mesaj gönderen John » Cum Ağu 11, 2017 11:30 pm

Sen demişsin hedefim ağustos ayı sonuna kadar başvurularımı tamamlamak diye. Yoksa en geç aralığın 15'ine kadar müddetin var diye hatırlıyorum. Bazı okullar daha erken de bitirebiliyor başvuru sürecini, tek tek daad.de üzerin bakman lazım.

SAYGIN

Re: Almanyada Master

Mesaj gönderen SAYGIN » Pzr Ağu 13, 2017 4:27 pm

evet yaz dönemime başvuru yapmak istiyorum. Onun içinde en geç 15 kasım a kadar belgelerimin ünide olmasını istiyorum. bunun için 2 ay öncesinden belgelerimi uni assist e yollamam gerekiyor sanırım çünkü kendi sitelerinde 8 hafta önesinden yollamanızı tavsiye ederiz yazmışlar. onun için benim de amacım su an agustos ayı içinde belgelerimi uni assist e yollamak :) ondan agustos ayı içinde yazmıştım.