Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize gidisatini bir sekilde ogrenmek?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Tryst

Mesaj gönderen Tryst » Pzt Ara 15, 2008 12:14 pm

Arkadaslar bugun 20. gunumdeyim.Kasim 25 te basvurmustum.Simdi ben vizemin hangi asamada oldugunu nasil ogrenebilirim.Yabancilar subesine telefon falan acmak gibi birseyler okudum ama nedir ne drgildir bilmem.Varmidir boyle vizemin gidisatini ogrenebilecegim bir yol?

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Ara 15, 2008 12:15 pm

basvuru yaptiktan sonra internetten kontrol etmek icin numara vermediler mi ?

Kullanıcı avatarı
Tryst

Mesaj gönderen Tryst » Pzt Ara 15, 2008 3:59 pm

Hayir numara verdiler canim.Bende Izmirden basvurdum diger yerler nasiol islem uyguluyor bilmem ama bana izmirden internetten takip etmem icin bir numara verdiler.Verdiler vermesine ama bu numarayla sadece vize ciktimi cikmadimi onu ogrenebiliyorsunuz.Bense vizemin su anda hangi asamada oldugunu merak ediyorum.

Bu numara sistemi soyle.Sana numarayi veriyolar.Izmir konsoloslugunun sitesinde bir linkte vizesi olumlu sonuclanan numaralari yayinliyorlar.Yani vizenin hangi asamada oldugunu goremiyosun bu numarayla.Eger olumlu sonuclanirsa siteye senin numarani yaziyolar.Sende siteyi hergun kontrol ediyosun.Baktinki listede seninde numaran yazilmis anliyosunki vizen cikmis.

Benim sordugum vize hangi asamada.Mesela ben "Vizem su anda hangi asamada?"diye sorucam karsidanda "Evraklariniz su anda Berlin yabanci subesinde orada inceleniyor hede hodo" dicek iste "Oradan eger olumlu bir sonuc alinirsa Suraya gidicek buraya gidicek" falan fikan dicek.

Varmi boyle sorulabilecek bir yer?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Ara 15, 2008 4:30 pm

Benim bildigim oyle bir sey ogrenme gibi bir durumun yok. Yani vizem ne asamada vs. gibi seyler konusunda bilgilendirmiyorlar. Hatta telefonla ararsan falan azarliyorlar bildigim kadari ile :D.

Neyse 20 gun daha bir sey degil canim bekle biraz bende izmirden aldim bir ay da cikti ama cikti.. :) Uzulme cikar insallah sanada...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 15, 2008 4:44 pm

bekleyeceksin kardes :) sabir sadece ;)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fiore1212

Mesaj gönderen fiore1212 » Pzt Ara 15, 2008 5:34 pm

SLM ARKADASLAR YINE SIZDEN DEÐERLI FIKIRLERINIZI BEKLIYORUM.. BUGUN BENIM KUZENIM ESSENDEKI YABANCI DAIREYI TELEFONLA ARAMIS GOREVLI ADAM DEMISKI COK BASVURU VAR SIRASINI BEKLEMEK ZORUNDA KUZENIM BIRAZ SIKISTIRINCA ADAM DEMISKI INCELEYIP BU HAFTA ICINDE SONUCUNU SOYLEYECEM EGER BI EKSIKLIK YOKSA BELGELERINDE VIZEYI VERECEM DEMIS SIMDI TEK EKSIKLIÐIM KALACAK YER KONUSUYDU BUNUDA VIZE GORUSMEMDE BELIRTMISTIM GIDINCE TUTACAM DIYE ACABA BUNU SORUN YAPARLARMI VIZE VERMIYEBILIRLERMI? SAYGILAR

Kullanıcı avatarı
Tryst

Mesaj gönderen Tryst » Pzt Ara 15, 2008 10:05 pm

Yalniz bu arada bu konuya en azindan artik ebnim icin gerek kalmadi.Mutlu son.Vizem cikmis bikac gune Izmire gidip vizeyi alicam.:D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 16, 2008 12:43 am

Ooo hadi hayirli olsun guzel haberler geliyor bu siteden yhaf..Herkese vize cikiyor :D
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Ara 16, 2008 12:45 am

aman allah nazardan saklasin
Deniz Abiye duyrulr sitenin sag usst kosesine bi nazar boncugu asalim ya

fiore1212

Mesaj gönderen fiore1212 » Sal Ara 16, 2008 9:06 pm

!!! arkadaslar yardim edin!!!SLM ARKADASLAR YINE SIZDEN DEÐERLI FIKIRLERINIZI BEKLIYORUM.. BUGUN BENIM KUZENIM ESSENDEKI YABANCI DAIREYI TELEFONLA ARAMIS GOREVLI ADAM DEMISKI COK BASVURU VAR SIRASINI BEKLEMEK ZORUNDA KUZENIM BIRAZ SIKISTIRINCA ADAM DEMISKI INCELEYIP BU HAFTA ICINDE SONUCUNU SOYLEYECEM EGER BI EKSIKLIK YOKSA BELGELERINDE VIZEYI VERECEM DEMIS SIMDI TEK EKSIKLIÐIM KALACAK YER KONUSUYDU BUNUDA VIZE GORUSMEMDE BELIRTMISTIM GIDINCE TUTACAM DIYE ACABA BUNU SORUN YAPARLARMI VIZE VERMIYEBILIRLERMI? SAYGILAR

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Ara 17, 2008 7:34 pm

merhabaaa... .ben birkac gun arkadasimda kalip ev tutacam demistim bir sorun cikarmadilar.gerci arayip bir hafta sonra arkadasimin adresini istediler ama sen zaten gider gitmez ev tutacam demissin. sanmam sorun ciksin hadi kolay gelsinnn

fiore1212

Mesaj gönderen fiore1212 » Prş Ara 18, 2008 9:13 pm

cok tesekur kitty insallah sorun cikmaz vizemde.. bide arkadaslar bugun kuzenim aramis essen yabanci dairesini ona vize ile ilgili karari verdiklerini soylemisler ve ankaraya bildirdiklerini soylemisler malesef kuzenimin butun israrlarina ragmen vizenin olumlu yada olumsuz oldugu hakkinda bilgi vermemisler.simdi aklima takilan bisey var acaba bunlar mail yada faks yoluylami ankaraya bildiriyorlar yoksa posta yoluylami yani cok beklermiyim vizenin sonucunu yardimlarini ve degerli goruslerinizi bekliyorum saygilar

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cum Ara 19, 2008 8:03 pm

cok beklemezsin arkadasim ben cuma sordutturmustum daha islemleri suruyor denildi pazartesi pasaportumu verdiler kargoya..mail yada faks yoluyla bilgilendiriyorlar bende sormustum.kal saglicakla

fiore1212

Mesaj gönderen fiore1212 » Pzr Ara 21, 2008 2:09 am

cok sagol kitty cevapladigin icin ya valla cok heyecan sardi beni insallah vizeyi alirimda bu kadar zahmetime deger

fiore1212

Mesaj gönderen fiore1212 » Pzt Ara 22, 2008 4:54 pm

ARKADASLAR YA YINE BI SORUM OLACAK SIZE PERSEMBEDEN BERI ANKARA BELGELERIMI BANA YOLLAMAMIS MALESEF ANKARA KONSOLOSLUÐUNUN TELEFON NUMARASINI BILEN VARMI YA ARTIK ACIP BUNLARA KUFUR EDECEM VALLA

fiore1212

Mesaj gönderen fiore1212 » Sal Ara 23, 2008 12:15 am

ARKADASLAR YA YINE BI SORUM OLACAK SIZE PERSEMBEDEN BERI ANKARA BELGELERIMI BANA YOLLAMAMIS MALESEF ANKARA KONSOLOSLUÐUNUN TELEFON NUMARASINI BILEN VARMI YA ARTIK ACIP BUNLARA KUFUR EDECEM VALLA

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Sal Ara 23, 2008 7:13 pm

bu konuda yardimci olamiycam cunku ben ist aldim:( arkadaslar bisiy sorucam size benim bir arkadasim var yilbsindan sonra vizeye basvurucak bu askerligi tecil ettirme meselesi 1 sene oluyor dimi? peki almanyaya geldiginde burdan uzattirabiliyormu tekrar ....simdiden tesekkurler;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 23, 2008 7:54 pm

asker tecil ettirme icin once burda uni ye baslamasi lazim.. sonra konsoloslukta egitim ateseliginde bir ogrenci dosyasi actiracak. daha sonra her semester basi , okuldan ogrenci belgesi alip egitim ateseligine yollayacak ve 6 ay sureyle askerlik tecili yapilacak..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

DolnaBaNJica

Mesaj gönderen DolnaBaNJica » Çrş Ara 24, 2008 2:01 pm

VE 104gun sonunda ALLaha sukurler Olsun VIzem GEldi :D coktandir siteye giremiyordum :D allah herkeze nasip etsin insallah:D tabiki benden daha kIsa surede :D

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Ara 24, 2008 3:20 pm

104 gun mu uffff bu ne ya aboooo 3 aydan fazla eder ya :o