Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Tercihi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
overlord35

Üniversite Tercihi

Mesaj gönderen overlord35 » Çrş Ağu 09, 2017 3:29 pm

Bildiğiniz gibi baden württemberg eyaletinde yabancı öğrencilere gelen harç ücretinden sonra nrw eyaletine de büyük olasılıkla bu harç gelicek.Bu 2 eyalettede gerçekten kaliteli eğitim veren iyi üniversiteler var fakat harç ücretleri bu üniversiteleri seçmeyi zorlaştırıyor.Benim soruma gelicek olursak ben makine mühendisliği okumayı düşünüyorum ve dolasıyıla tu9 üniversitelerini inceledim bu 2 eyalette olan üniversiteleri elediğim zaman bir kaç üniversite kalıyor.Ben ileride bmw ,mercedes,opel,ford gibi otomotiv firmalarında çalışmak istiyorum.Araştırmalarımda böyle firmalar genellikke fabriklarının bulunduğu çevrelerden öğrencileri işe aldığını duydum bu doğrumudur ?
Elemeler sonucunda kalan tu9 üniversitelerinin bulunduğu şehirlerde ne yazıkkı bu fabrikalar yok.
Sizce benim bu durumda tu9 universitelerine mi yönelmem daha mantıklı olur yoksa fabrikalara yakın yerdeki üniversitelere mi ?
Biraz uzun oldu kusura bakmayın :D şimdiden teşekkürler.

Bilker

Re: Üniversite Tercihi

Mesaj gönderen Bilker » Çrş Ağu 09, 2017 10:59 pm

Diger üniversitelerde de okuyup yine bahsettigin firmalarda is basvurulari yapabilirsin.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Prş Ağu 10, 2017 1:43 am

Bilker yazdı: Çrş Ağu 09, 2017 10:59 pm Diger üniversitelerde de okuyup yine bahsettigin firmalarda is basvurulari yapabilirsin.
Hocam başvuru yapabilirimde benim sormak istediğim hangi türdeki üniversite de şansım daha fazla olur?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 10, 2017 2:46 pm

overlord35 yazdı: Prş Ağu 10, 2017 1:43 am Hocam başvuru yapabilirimde benim sormak istediğim hangi türdeki üniversite de şansım daha fazla olur?
Asagidaki linki okursan cok iyi olur.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Prş Ağu 10, 2017 9:12 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 10, 2017 2:46 pm Asagidaki linki okursan cok iyi olur.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Link için çok teşekkür ederim aklımdaki bir çok soru işaretini giderdi.Aklıma bir şey takıldı sadece bu jobmesse denilen organizasyon da firmalar okulamı geliyor yoksa tüm almanya genelinde olan bir organizasyon düzenlenip her eyaletten ögrenciler mi katılım gösteriyor ?

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt Ağu 14, 2017 8:52 am

Her ikisi de var.

Xneex

Mesaj gönderen Xneex » Pzt Ağu 14, 2017 10:31 am

Merhaba arkadaşlar. Bn de almanya da okumak istiyorum. Bunun hakkında bir kaç bilgi almak istiyorum sizden. Bn malzeme bilimi okuyorum mf4 almanya da bilgisayar muh. Olur mu. Bir de almanya da okuyan varsa dersleri nasıl işliyorlar? Temelden mi başlıyorlar? Devam zorunluluğu nasıl. 3 yılık üniversiteyi 4 yılda bitirsem sıkıntı olur mu ? Hani böyle bir hakkım var mı? Bn direk orda bölüme direk baslayacağım kaç ayda öğrenci için iş bulabilirim dsh 2 belgesi aldım garantör de buldum. Ama çalışmakta istiyorum orda ne kadar bir zamanda iş bulabilirim maas vs. Hangi unileri önerirsiniz orta seviye unileden. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden tşk ediyorum