Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Belgeleriyle İlgili Birkaç Soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
metrika

Ulusal Vize Belgeleriyle İlgili Birkaç Soru

Mesaj gönderen metrika » Çrş Ağu 09, 2017 12:27 pm

Herkese merhaba,

Forumu birkaç aydır düzenli olarak takip ediyorum. Öncelikle bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Benim soruma gelecek olursak, önümüzdeki günlerde ulusal vize için konsoloslukta randevum var ve dolayısıyla şu sıralar belgelerimi hazırlıyorum.

1) Bulunduğum ildeki SGK öğrenci belgesine ihtiyaç olduğu için AT11 belgesini buradan alamadım dolayısıyla seyahat sağlık sigortası yaptırmak durumundayım. Bu sigortayı kaç gün yaptırmak gerekiyor? Daha önceki yazılarda 3 ay diyen de olmuş 3 hafta da, siz ne şekilde yaptınız?

2) Tam tekmik nüfus kayıt örneğinin Almanca çevirisine ihtiyaç duyuluyor mu?

3) Burada bizim veya ailemizin sahip olduğu malvarlığın tapusunu vs. göstermemiz gerekli mi?

Son sorum askerlikle ilgili olacak. Buradan cevap alamazsam yeni bir konu içinde soracağım şimdilik kirlilik olmasın diye yeni konu açmıyorum.

4) Ben geçtiğimiz Şubat ayında üniversiteden mezun oldum ve tescil işlemi yaptırmadım. Şu anda e-devlet üzerinden kontrol ettiğimde önümüzdeki Şubat ayındaki yoklamada çağırılacağım görünüyor. Sizce askerliğimi gitmeden tecil ettirmeli miyim yoksa gittiğimde konsolosluktan öğrenci dosyası açtırmam mı daha mantıklı?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

furkanarabul

Re: Ulusal Vize Belgeleriyle İlgili Birkaç Soru

Mesaj gönderen furkanarabul » Çrş Ağu 09, 2017 12:43 pm

1- 6 ay yaptırman daha sağlıklı olur.
2- Gerek yok
3-Garantör veya bloke varsa gerek yok
4-bilgim yok

metrika

Mesaj gönderen metrika » Çrş Ağu 09, 2017 11:42 pm

furkanarabul yazdı: Çrş Ağu 09, 2017 12:43 pm 1- 6 ay yaptırman daha sağlıklı olur.
2- Gerek yok
3-Garantör veya bloke varsa gerek yok
4-bilgim yok
Cevabın için teşekkür ederim furkanarabul. Daha önce 6 aylık sigortayla mı başvurdun sen?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ağu 10, 2017 12:05 am

1. bulunduğun ildeki sgk ile sürtüşmeni tavsiye ederim. Zira öğrenci belgeni alabilmek için okula kayıt olman lazım, okula kayıt olabilmek içinde sigortanın olması lazım. gidip orda sigorta yaptırırım ama sonra iptal ederim dersen, tercihin olur.

ayrıca, AT11 in belgesini alsan bile seyahat sağlık sigortanı yaptırman gerekiyor vize için.

2 ve 3te furkan'a katılıyorum

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 10, 2017 12:45 am

Denizz yazdı: Prş Ağu 10, 2017 12:05 am 1. bulunduğun ildeki sgk ile sürtüşmeni tavsiye ederim. Zira öğrenci belgeni alabilmek için okula kayıt olman lazım, okula kayıt olabilmek içinde sigortanın olması lazım. gidip orda sigorta yaptırırım ama sonra iptal ederim dersen, tercihin olur.

ayrıca, AT11 in belgesini alsan bile seyahat sağlık sigortanı yaptırman gerekiyor vize için.

2 ve 3te furkan'a katılıyorum
Deniz hocam AT11 varken seyahat sigortasi egitim baslama tarihinin daha oncesinde varma durumu icin mi gerekli ? Misal 1 ekim tarihinde at11 i baslayacak ogrenci eylul ayi icin seyahat sigortasi yaptirmak zorunda mi ya giderse diye ?

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Prş Ağu 10, 2017 12:43 pm

Atıyorum temmuzda vizeye başvurdun ağustosta geldi senin sigorta ekimde başlıyor, o yüzden konsolosluk geç verebilir vize tarihi. Bence 3 aylık yaptır görüşme tarihinden itibaren. Ak sigortada 71 liraydı.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Prş Ağu 10, 2017 1:36 pm

hunterqb yazdı: Prş Ağu 10, 2017 12:45 am Deniz hocam AT11 varken seyahat sigortasi egitim baslama tarihinin daha oncesinde varma durumu icin mi gerekli ? Misal 1 ekim tarihinde at11 i baslayacak ogrenci eylul ayi icin seyahat sigortasi yaptirmak zorunda mi ya giderse diye ?
aynen öyle sigortasızken giriş yapamazsın benim at11 ekimde başlıyodu ben o yüzden eylülü kapsayan seyahat sağlık yaptım

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 10, 2017 3:38 pm

İliginize teşekkür ederim arkadaşlar Eylül ayını kapsayan sigorta yaptırayım hemen.

Suluboya

Mesaj gönderen Suluboya » Cum Ağu 11, 2017 11:01 am

Merhabalar,

Son 3 ayda çalışmış olmam sebebiyle ekim sonuna kadar AT/11 alamıyorum. Bu durumda vize başvurusunda sunmak üzere önümüzdeki 3-4 ay için seyahat sağlık sigortası yaptırmam yeterli mi ? Yoksa doğrudan Alman bir şirketten özel sağlık sigortası mı yaptırmam gerekiyor ?

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Cum Ağu 11, 2017 1:43 pm

Suluboya yazdı: Cum Ağu 11, 2017 11:01 am Merhabalar,

Son 3 ayda çalışmış olmam sebebiyle ekim sonuna kadar AT/11 alamıyorum. Bu durumda vize başvurusunda sunmak üzere önümüzdeki 3-4 ay için seyahat sağlık sigortası yaptırmam yeterli mi ? Yoksa doğrudan Alman bir şirketten özel sağlık sigortası mı yaptırmam gerekiyor ?
Ben bir yıllık vize başvurusu için bir yıl süreli seyahat sigortası yaptım, kabul edildi. Almanya da yaparsınız özel sigortayı, gerçi şimdiden yaparsanız da kabul olur belki bilemedim. Ama seyahat sigortası yeterli olacaktır.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 11, 2017 4:05 pm

arkadaşlar aksigorta dan 3 aylık 60 küsüre yaptırabiliyorsunuz. Ama 1 yıllıkda 119 TL idi. Bence hiç kasmayın sigortalarınızı 1 yıllık yaptırın. zaten bir sürü masraf yapılıyor +60 TL çok birşey değil.

@suluboya, direk seyahat sigortası yaptır zaten oraya vereceğin aylık ücretle burada yıllık yaptırmış oluyorsun. dediğim gibi, seyahat sigortanızı uzun yaptırın kafanız rahat bir şekilde gidin görüşmeye.

Not: Akbank da aksigorta yaptırmak için hesabı/kredi kartı olan biri lazım. Eğer müşterisi değilseniz yapmıyorlar. Müşteri olan kişi sizi sigortalıyor yani.

Suluboya

Mesaj gönderen Suluboya » Pzt Ağu 28, 2017 10:32 pm

Denizz yazdı: Cum Ağu 11, 2017 4:05 pm arkadaşlar aksigorta dan 3 aylık 60 küsüre yaptırabiliyorsunuz. Ama 1 yıllıkda 119 TL idi. Bence hiç kasmayın sigortalarınızı 1 yıllık yaptırın. zaten bir sürü masraf yapılıyor +60 TL çok birşey değil.

@suluboya, direk seyahat sigortası yaptır zaten oraya vereceğin aylık ücretle burada yıllık yaptırmış oluyorsun. dediğim gibi, seyahat sigortanızı uzun yaptırın kafanız rahat bir şekilde gidin görüşmeye.

Not: Akbank da aksigorta yaptırmak için hesabı/kredi kartı olan biri lazım. Eğer müşterisi değilseniz yapmıyorlar. Müşteri olan kişi sizi sigortalıyor yani.
Ben burada yıllık yaptırdım vize başvurum için. Cevabından anladığım kadarıyla bu sigortayı yaptırdığım için orada tekrar sağlık sigortası yaptırmam gerekmeyecek, doğru mu ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 29, 2017 12:03 am

seyahat saglik sigortasi ile almanyada istenen sigortalar farkli. üniversiteye kayit sirasinda kabul edilmez.

Mehmet6392

Mesaj gönderen Mehmet6392 » Sal Ağu 29, 2017 12:10 am

Askerliğini uzat derim burada sonra başın agrimasin diye...

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Ağu 29, 2017 1:47 am

Suluboya yazdı: Pzt Ağu 28, 2017 10:32 pm Ben burada yıllık yaptırdım vize başvurum için. Cevabından anladığım kadarıyla bu sigortayı yaptırdığım için orada tekrar sağlık sigortası yaptırmam gerekmeyecek, doğru mu ?
Welly nin bahsettiği gibi ikisi tamamen farklı. Söylemek istediğim, arada çok fazla bir fiyat farkı olmadığıydı.