Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bir yıl daha Türkiye'de kalmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
John Steinbeck

Bir yıl daha Türkiye'de kalmak

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Ağu 05, 2017 10:16 am

Merhaba arkadaşlar, ben bu sene liseden mezun oldum ve bazı sorularim var. :roll: Şimdi benim hiç Almanca bilgim yok, bu bir senelik boşlukta güzel bir kurstan dil eğitimi almayı düşünüyorum. 3 aylık kursta a2 seviyesine gelebilmek istiyorum, bu kadar sure yeterli olacak mıdır ? A2 seviyesi için? Hemde sıfır almanca ile gitmek istemememin sebebi günlükleri okuyunca artık son zamanlarda 0 almanca ile vizenin zor alındığı sonucunu cikarmam.

Seneye başvuru tarihleri bitmeden rahat rahat universitelere basvurmak istiyorum, buda baska bir nedeni.

Sanırım eskiden turkiyedeki bir sirkette garantör olabiliyordu, bu durum devam ediyor mu ? Babamın çalıştığı sirket bana garantör olabilir mi ?

Birde ben sosyal medya kullanmayi sevmem. Sanirim almanlarda da sosyal medya kullanım oranı dusuk. Peki en dusuk sosyal medya kullanim oranina sahip sehir neresidir ? Bir bilginiz varmi ? Leipzip ve Berlin de durumlar nasıldır?

Sorularimi cevaplarsaniz ve stratejim hakkinda eksik biraeyler varsa belirtirseniz cok sevinirim, iyi günler.

John

Re: Bir yıl daha Türkiye'de kalmak

Mesaj gönderen John » Cmt Ağu 05, 2017 4:32 pm

John Steinbeck foruma hoşgeldin. Garantörün Almanya'dan olması gerekiyor. Türkiye'den garantör ayarlayıp da gidilebilir diye konsolosluğun sitesinde yazıyor ancak %99 gibi yüksek bir oranla bu arkadaşların vizesi red ediliyor. Arada %1'lik kesimden biri olabilir misin onu bilemeyiz. 1 sene madem Türkiye'de kalacaksan Almanca seviyeni B1 yapmaya çalış, bu sayede vizeden kabul alma oranın ciddi oranda artar.

Yeni nesilde sosyal medya meselesini soran çok arkadaş var niyeyse. Ben kendi çevremden yanıtlayayım. Sosyal medya kullanımı gayet yüksektir Almanya'da. Bu durum senin beklentini karşılamayabilir. Arada bazı anarşist, siyasi gruplara üye Alman gençler sosyal medya için "veri topluyor, özel hayatı bitiriyor" diye isyan ederler ve kullanmazlar. Onun dışında genel olarak gençler arasında fotoğraf paylaşım platformları popülerdir.

Almanca seviyeni B1 yaparsan güzel bir yoldasın, şu 1 yılı boş geçirme. Başarı ve muvaffakiyet seninle olsun. Allah yolunu açık etsin.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Ağu 05, 2017 5:33 pm

John yazdı: Cmt Ağu 05, 2017 4:32 pm John Steinbeck foruma hoşgeldin. Garantörün Almanya'dan olması gerekiyor. Türkiye'den garantör ayarlayıp da gidilebilir diye konsolosluğun sitesinde yazıyor ancak %99 gibi yüksek bir oranla bu arkadaşların vizesi red ediliyor. Arada %1'lik kesimden biri olabilir misin onu bilemeyiz. 1 sene madem Türkiye'de kalacaksan Almanca seviyeni B1 yapmaya çalış, bu sayede vizeden kabul alma oranın ciddi oranda artar.

Yeni nesilde sosyal medya meselesini soran çok arkadaş var niyeyse. Ben kendi çevremden yanıtlayayım. Sosyal medya kullanımı gayet yüksektir Almanya'da. Bu durum senin beklentini karşılamayabilir. Arada bazı anarşist, siyasi gruplara üye Alman gençler sosyal medya için "veri topluyor, özel hayatı bitiriyor" diye isyan ederler ve kullanmazlar. Onun dışında genel olarak gençler arasında fotoğraf paylaşım platformları popülerdir.

Almanca seviyeni B1 yaparsan güzel bir yoldasın, şu 1 yılı boş geçirme. Başarı ve muvaffakiyet seninle olsun. Allah yolunu açık etsin.

Yazınız icin tesekkur ederim. Bu bir yilda ingilizcemi c2 seviyesine cekmeyi dusunuyordum o yüzden 3 ay demisim peki 4 ay ayirsam b1 e gelir mi sizce ? Yani bunlarin ortalama suresi nedir bir kurun ? İnternette rastliyorum diyorki 20 gunde a1 belgesi garanti. Ben boyle calismak istemiyorum sahsen, hani b1 olayim ama gercek b1 olayim. Karsimda bir alman varken en azindan cunle kurabileyim. Yani sinav icin degilde hayat icin.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cmt Ağu 05, 2017 6:57 pm

Dün bir kursla konuştum her kur 2.5 ay sürüyor dedi ve tanindik bir kurs hocalar alman bende senin gibi seneye bıraktım

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Ağu 07, 2017 2:22 pm

John yazdı: Cmt Ağu 05, 2017 4:32 pm John Steinbeck foruma hoşgeldin. Garantörün Almanya'dan olması gerekiyor. Türkiye'den garantör ayarlayıp da gidilebilir diye konsolosluğun sitesinde yazıyor ancak %99 gibi yüksek bir oranla bu arkadaşların vizesi red ediliyor. Arada %1'lik kesimden biri olabilir misin onu bilemeyiz. 1 sene madem Türkiye'de kalacaksan Almanca seviyeni B1 yapmaya çalış, bu sayede vizeden kabul alma oranın ciddi oranda artar.

Hocam birde ben nc puanlarina toptan bakabilecegim bir site var mi ? Bolum adibi yaziyorum, universite adini yaziyorum bazilarinda cikmiyor hic, bazilarinda ise cikiyor ama cok karisik.

John

Mesaj gönderen John » Pzt Ağu 07, 2017 2:55 pm

Tam olarak ne soruduğunu anlamadım. NC puanı isteyen ya da istemeyen üniversiteleri arıyorsan, daad.de üzerinden tek tek okulların sitesine girip bakman ya da buradan üniversite yazılarını inceleyerek bilgi sahibi olman mümkün:
https://www.deutschstudent.com/universiteler/

Bu çok uzun iş daha kolayı var mı diyorsan yok. NC nasıl hesaplanır, bunu merak ediyorsan da:
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16

Kolay gelsin.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Ağu 07, 2017 3:24 pm

John yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 2:55 pm Tam olarak ne soruduğunu anlamadım. NC puanı isteyen ya da istemeyen üniversiteleri arıyorsan, daad.de üzerinden tek tek okulların sitesine girip bakman ya da buradan üniversite yazılarını inceleyerek bilgi sahibi olman mümkün:
https://www.deutschstudent.com/universiteler/

Bu çok uzun iş daha kolayı var mı diyorsan yok. NC nasıl hesaplanır, bunu merak ediyorsan da:
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16

Kolay gelsin.

Yok o puanlari ve uniceraiteleri okudum. Hangisinin isteyip istemedigini degil kac ile aldigini sormustum. Mesela bazi universiteleri googlea yazinca bolum ncsi cikiyor ama anlayamiyorum, bazilarida hic cikmiyor. Boyle onumuze nc puanlarini hali gibi seren site varmi siye sormustum.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Prş Ağu 10, 2017 3:55 pm

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 11, 2017 10:13 am

Bölüm nc lerine direk üniversitelerin kendi sayfalarindan bakabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com