Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi Yök?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MoYk_

AT-11 Belgesi Yök?

Mesaj gönderen MoYk_ » Prş Ağu 03, 2017 9:18 pm

Forumda arattım ama bulamadım AT-11i almak için yök tanıma belgesini vermemize gerek var mı? Yök liste yayınlamış vs bişeyler okudum ama sgkya gitmediğim için tam cevap bulamadım.

http://yok.gov.tr/web/guest/anasayfa/-/ ... _count%3D1

Burada liste yayınlandı vs deniliyor fakat 2016 mesajlarında yök belgesi de gerekiyor yazanlar var. Yakın zamanlarda bu belgeyi alan varsa yardımcı olabilir mi

hunterqb

Re: AT-11 Belgesi Yök?

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 03, 2017 10:18 pm

Eskiden denklik ile ilgili web uzerinden bilgi alinabiliyordu ama artik mevcut degil bende sgk ya gittim bu durum ile ilgili gecmisten Almanyaya giden ogrencilerin getirdikleri tanima belgelerini fotokopilerini klasor yapip baska ogrenciler yararlansin diye oradan buldum isim halloldu.Sgk'da o sekilde klasor varsa gidin bakin en yakin subeye,eger yoksa YÖKe dilekce yazip Ankaraya gondermeniz gerekecek malesef ve Yök denklik birimine telefon ile ugrasmak gercekten cok zor.Eger tanima belgesi orada mevcut degilse siz benim isimi halledin at11i verin ben yökten belgeyi aldiktan sonra size getireyim isim hizlansin diyin kibar bir dille kabul edeceklerdir.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Prş Ağu 03, 2017 11:14 pm

Yarın gidip sorayım sgkya yoksa çok sıkıntı, artık 50 tl alıyolarmış onu geçtim tanıma belgesini elden mi yoksa adresime gönderiyolar mı onu da çözemedim.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Prş Ağu 03, 2017 11:45 pm

Ne 50 tl , ne denklik istediler ben direk gidip 10 dkda aldım kimliğim ve kabul mektubumla birde kimden faydalanıyosan sgk onun kimliği lazım

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Prş Ağu 03, 2017 11:52 pm

furkanarabul yazdı: Prş Ağu 03, 2017 11:45 pm Ne 50 tl , ne denklik istediler ben direk gidip 10 dkda aldım kimliğim ve kabul mektubumla birde kimden faydalanıyosan sgk onun kimliği lazım
Ne zaman aldın acaba bi de hangi il :shock: Yarın gideceğim umarım bu kadar hızlı alabilirim, teşekkürler.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Prş Ağu 03, 2017 11:54 pm

MoYk_ yazdı: Prş Ağu 03, 2017 11:52 pm Ne zaman aldın acaba bi de hangi il :shock: Yarın gideceğim umarım bu kadar hızlı alabilirim, teşekkürler.
2 hafta önce İstanbul'dan

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 04, 2017 2:20 am

:x
MoYk_ yazdı: Prş Ağu 03, 2017 11:52 pm Ne zaman aldın acaba bi de hangi il :shock: Yarın gideceğim umarım bu kadar hızlı alabilirim, teşekkürler.
Ilginctir bende sadece kendi kimligim talep edildi bu arada kabulun Turkce cevirisi ve semester baslangic ve bitisini istiyorlar sigorra tarihleri girmek icin onuda cikti alin.

caliko

Mesaj gönderen caliko » Cmt Ağu 05, 2017 12:10 am

Ben Almanya'da yüksek lisans için kullanacağım AT11 belgesini geçtiğimiz mayıs ayında aldım. Sadece kabul belgesinin Almanca ve İngilizceleri ile birlikte kimliğimin fotokopisini çektiler. Oradaki memur AT11 belgemi Ağustos'tan Kasım'a kadar 3 aylık olarak düzenleyebileceğini bu 3 ay içinde okuldan alacağım öğrenci belgesinin bir çıktısını anne, baba veya 18 yaşından büyük kardeş aracılığıyla SGK'ya ilettiğim takdirde dönem sonuna kadar sigortanın uzatılacağını belirtti. Ondan sonraki dönemler için de yine öğrenci belgesinin SGK'ya teslim edilmesi halinde dönemlik olarak sigortanın uzatılacağını söyledi.
Ben bu işlemi Unkapanı'nda bulunan Beşiktaş SGK'da yaptırdım. Bir arkadaşım Eskişehir'deki SGK'da aynı işlemi yapmaya çalışırken çeşitli sorunlarla karşılaştı. Yani sanırım SGK şubesine göre memurların yardımcı olma isteği değişiyor.

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Prş Kas 16, 2017 2:28 pm

arkadaşlar vize başvurusu için konuşuyorum, 3 aylık AT-11 almanız yeterli, bunun için de yök denklik belgesi,kabul mektubu vs. gerekmiyor. vizeye başvuracağım 3 aylık belge gerekiyor diye belirtip kolayca alabilirsiniz. bazı mesajlarda halen geçiyor sadece ssk mı diye, hayır, ssk, emekli sandığı, bağkur farketmiyor zaten hepsi sgk oldu bunların.