Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize randevu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berkedoruk

Vize randevu

Mesaj gönderen berkedoruk » Sal Ağu 01, 2017 9:28 pm

Merhabalar ;

Idata dan randevuyu ancak 26 ağustos'a alabildim (Istanbul).
Bu arada benim kesin kabulüm var ve üniversite 1 ekimde başlıyor. Ayrıca derslere geç kalmak istemiyorum. Sizce yetişebilir miyim?
Bunun dışında randevuyu öne çekme şansım var mı?

cssy

Re: Vize randevu

Mesaj gönderen cssy » Sal Ağu 01, 2017 9:36 pm

vizenin 2-4 hafta arasında çıktığını varsayarsak bence yetişirsin ucu ucunada olsa

Bilu1

Re: Vize randevu

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ağu 22, 2017 12:25 am

Yani max 6 hafta deniyor ki senin 5 hafta süren olacak ama şey sıkıntı Tr deki konsolosluklar 31 Agustosdan 4 Eylül'e kadar kurban bayramı dolayısıyla tatildeler. Sen de tam tatile çıkmadan veriyorsun. Yani tatil süresinde pasaportun Tr'de kalırsa işlem yapılmaz o süre zarfında ama eğer Almanya'ya gönderilmiş olursa işlemlerin devam eder. Yani bi sıkıntı orda var bence. Onun dışında 5 hafta vize için gayet yeterli bir süre. Ama benim anlamadığım 2-4 hafta demiş cssy arkadaş. Bu kesin mi? Çünkü genelde 4-6 hafta deniyor. Ben de başvurumu yaptım ama vizenin çıkması için 3 hafta süre oldu gibi. Ve konsolosluktaki kadın bu kadar hızlı gelmez sen okulla yazış geçikebileceğini bildir demişti.