Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bugun konsolosluk beni aradi???

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

Bugun konsolosluk beni aradi???

Mesaj gönderen ozanakss » Cum Tem 28, 2017 1:38 pm

Merhaba arkadaslar ben gecenlerde dil okulu shengen vizesine basvurdum ve niyet mektubunda herseyi acikca belirttim almanca ogrenmek istedigimi ve almanyada okumak istedigimi bu yuzden dil okuluna gittigimi turkiyede okumayacagimi ve konsolosluk beni aradi liseyi bitirdin mi dedi evet dedim
Sorular sordu eylulde universite basliyor ve sen kasima kadar orda dil egitimi alacaksin nasil olacak dedi turkiyede univeristeye baslamayacakmisin dedi bende turkiyede okumayacagimi almanyada universiteye baslayacagimi soyledim bunlarin hepsini acikca belirttim niyet mektubunda dedim dosyaniz yanimda degil dedi sonra universite kabulun varmi diye sordu hayir dedim ben almanyada dil egitimi gorurken burdan herseyi halledecekler teyzem yurt disi egitim danismani dedim ben turkiyeye geri dondugumde universite icin tekrar vizeye basvuracam dedim zaten siz benden daha iyi bilirsiniz dedim konsolosluk en az A2 istiyor dedim neden turkiyede ogrenmedigimi sordu kucuk bir sehirde yasadigimi ve almanca kursu olmadigini soyledim puanimi sordu siralamami sordu 120 bin dedim dosyamda osym ciktisi var dedim bakabilirsiniz herseyi not aldi tesekkurler dedi biz sorumuz olursa size doneriz dedi kapatti

Bu ne demek sizce? Red mi alicam?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Bugun konsolosluk beni aradi???

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 28, 2017 5:49 pm

Bilemeyiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Yolcu97

Re: Bugun konsolosluk beni aradi???

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Tem 28, 2017 7:16 pm

Yazdiklarinda bakinca red almani gerektircek belki bi dilin 0 galiba o olabilir..Ama genel olarak birinin arayip bunlsri sormasindan sana red verilecek yada vize verilecek yargisini Physikerin dedigi gibi bilemeyiz☺