Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ön kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Zebercet

Ön kabul

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Tem 27, 2017 5:18 pm

Arkadaşlar bunu önceden sormuştum ve başka soranlar da olmuştu ancak cevabını hala alamadım.

Sormak istediğim temmuz ve ocak ayındaki başvuruların deadline'ları direkt olarak lisans öğrenime başlayacaklar için mi yoksa ön kabul için yapılan başvurular da bu tarihlere kadar yapılmalı,geç kalırsa kişi bir dahaki kabul dönemini mi beklemeli?LYS tercihleri daha yeni bitti ve yerleşmeler de 2 hafta sonra açıklansa iyimser düşünürsek,benim için temmuz dönemi çoktan geçti bile,ben bu açıklanan sonucumla yerleşme belgemle atıyorum ağustos ortası sonu gibi ön kabul için başvurabilir miyim alman üniversitelerine?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ön kabul

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 27, 2017 5:45 pm

Lisans bölümlerinde ön kabul icin halen bazi üniversitelere basvurular yapilabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maploping

Re: Ön kabul

Mesaj gönderen maploping » Prş Tem 27, 2017 9:17 pm

Ben de şartlı kabul için 15 Temmuz tarihini kaçırdım. Herzaman için şartlı kabul alabileceğimiz sadece Paderborn var. Paderborn dışında Georg-August-Universität Göttingen'in son başvuru tarihi 30 Ekim, Hochschule Furtwangen'in son başvuru tarihi 1 Kasım ve Universität Siegen'in son başvuru tarihi 15 Kasım. Peki bu üç üniversitenin başvuruları ne zaman başlıyor? Şu an için kabul alabileceğimiz Padeborn'dan başka hangileri var? Ne yapabiliriz bu durumda?