Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üni-Assiste veya Üniversitelere Gönderilen YGS Puanı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
EKYlmaz

Üni-Assiste veya Üniversitelere Gönderilen YGS Puanı

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzt Tem 24, 2017 11:14 pm

Merhaba Arkadaşlar. Kuzenim Boğaz İçi Üniversitesinde Kimya bölümünde okuyor. Liseyi İstanbul Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde okudu. Fakat bölümünden memnun değil. O nedenle Almanya’da Makine Mühendisliği okumaya karar verdi ve YGS’ye tekrardan girdi. Girdiği ilk sene sınavdan 356 puan aldı buda Alman not sistemine göre 2,6 puan ediyor. O sene Kimya bölümüne girdi. Bu sene ise 345(2,7) puan aldı ve her hangi bir üniversitede Makine Mühendisliği seçecek. Soruma gelecek olursak, Almanya’da bir üniversiteye Makine Mühendisliği bölümü için başvururken o bölümü kazandığı YGS notu mu önemlidir yoksa ilk seneki notunu kullanabilir mi?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Yolcu97

Re: Üni-Assiste veya Üniversitelere Gönderilen YGS Puanı

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Tem 25, 2017 12:21 am

Makine mühendisliginin ygs puani ile aldigini ilk defa duydum..Belki yanlislik yaptiniz.....Makine muhendisliginde turkiyede yerlesebilmek icin Mf 4 puan turunde uniye yerlesmeniz lazim..Almanyadada ayni sekilde sizin lysde mf4 alaninda almis aldiginiz puana bakiliyor(makine muh icin)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 25, 2017 10:11 am

LYS yerlestirme puani önemli. 365 puanla kimya mühendisligi kazandigi belgeyle makina mühendisligine basvuru yapabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Tem 25, 2017 2:01 pm

Yolcu97 yazdı: Sal Tem 25, 2017 12:21 am Makine mühendisliginin ygs puani ile aldigini ilk defa duydum..Belki yanlislik yaptiniz.....Makine muhendisliginde turkiyede yerlesebilmek icin Mf 4 puan turunde uniye yerlesmeniz lazim..Almanyadada ayni sekilde sizin lysde mf4 alaninda almis aldiginiz puana bakiliyor(makine muh icin)
Valla ben 2008 yılında girdim benim zamanımda ÖSS idi sınavın adı sonradan baya bir değiştiği için sistem adını yanlış yazmış olabilirim :D . Dediğin gibi MF4 tür.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Tem 25, 2017 2:12 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 25, 2017 10:11 am LYS yerlestirme puani önemli. 365 puanla kimya mühendisligi kazandigi belgeyle makina mühendisligine basvuru yapabilir.
Malesef bölümü Temel Bilim Kimya olarak geçiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 25, 2017 3:34 pm

Onla yine makina mühendisligi icin basvuru yapabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Tem 25, 2017 8:10 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 25, 2017 3:34 pm Onla yine makina mühendisligi icin basvuru yapabilir.
Teşekkürler.