Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizedeki dil beklentisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Zebercet

Vizedeki dil beklentisi

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Tem 20, 2017 8:58 pm

Arkadaşlar şuan A2.1 kursunu bitiriyorum almanyada goethede,bitmesine 1 hafta kaldı,A2.2 yi bitirmeden A2 sınavına girmemizin saçma olduğunu söyledi öğretmenler(isterseniz kayıt yaptırın ama düşük ortalama alacağınız için bir anlamı olmayacak dediler)ve bende bunun üzerine A1 sınavına kayıt yaptırdım en azından bir belgem olsun diye öğrenci vizesi görüşmelerinde.Sizce A2 ye kayıt yaptırmamak bir hata mı? Ve A1 belgesi vizede herhangi bir anlam ifade ediyor mu? Olabilecek en düşük seviye olduğu için bilemedim ne miktarda faydası dokunur.

emrkrn123

Re: Vizedeki dil beklentisi

Mesaj gönderen emrkrn123 » Prş Tem 20, 2017 9:23 pm

Ben vize görüşmesine gitmeden önce almanyada dil kursumu ayarlamıştım Goethe A1 sertifikasıyla gittim vize görüşmesine bana vize verdiler.Ama sitede bir çok kişiden B1 sertifikası istenmiş sonuç olarak A1 belgesi bence elbette bir anlam ifade ediyor ama vize sonucunun ne olucağı hiç belli olmaz.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cum Tem 21, 2017 1:32 am

emrkrn123 yazdı: Prş Tem 20, 2017 9:23 pm Ben vize görüşmesine gitmeden önce almanyada dil kursumu ayarlamıştım Goethe A1 sertifikasıyla gittim vize görüşmesine bana vize verdiler.Ama sitede bir çok kişiden B1 sertifikası istenmiş sonuç olarak A1 belgesi bence elbette bir anlam ifade ediyor ama vize sonucunun ne olucağı hiç belli olmaz.
Ne zaman almıştınız vizeyi? Ben Mart 2017de başvurduğumda başka bir kurumdan aldığım A2 sertifikasını kabul etmediler ve en az A2- mümkünse B1 Goethe al yoksa red alırsın dediler. Sırf bu yüzden vizemi 3 ay erteledim ne yazık ki.

Zebercet, zaten Almanya'dasın bence A1 ile başvurabilirsin. Öncesinde zaten kursa gitmişsin diye red alacağını sanmıyorum. A2yi Türkiyede rahat alabilirsiniz ancak Almanya'da daha sıkı sınav o yüzden emin olamadım. A2.2de çok fazla gramer var. Üstüne üstlük kelimeler cabası. Birkaç örnek test çöz, yapabiliyorsan A2ye de gir derim.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Tem 22, 2017 1:33 am

nepharyl_ yazdı: Cum Tem 21, 2017 1:32 am Ne zaman almıştınız vizeyi? Ben Mart 2017de başvurduğumda başka bir kurumdan aldığım A2 sertifikasını kabul etmediler ve en az A2- mümkünse B1 Goethe al yoksa red alırsın dediler. Sırf bu yüzden vizemi 3 ay erteledim ne yazık ki.

Zebercet, zaten Almanya'dasın bence A1 ile başvurabilirsin. Öncesinde zaten kursa gitmişsin diye red alacağını sanmıyorum. A2yi Türkiyede rahat alabilirsiniz ancak Almanya'da daha sıkı sınav o yüzden emin olamadım. A2.2de çok fazla gramer var. Üstüne üstlük kelimeler cabası. Birkaç örnek test çöz, yapabiliyorsan A2ye de gir derim.
Vizem görüşmem bu sene mayıs ayındaydı.Yani tam olarak neye göre söylüolar anlamış değilim herkesete değişkenlik gösteriyo.