Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizenin 1 gunde reddedilmesi !

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Britwashere

Vizenin 1 gunde reddedilmesi !

Mesaj gönderen Britwashere » Sal Tem 18, 2017 11:47 pm

Yuksek lisans icin vize basvurusu yaptim ve 1 gun gecmeden vizem reddedildi. Hatta daha kendi sehrime donmeden neredeyse benden once pasaportu yollayacaklardi. Boyle bir sacmalik olabilir mi ? Vize reddinde benden b1 sertifikasi istiyorlar. Tum belgelerimin eksiksiz olmasina ragmen. Dil kursunun ucreti de odenmis durumda. Nasil bir durum izlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim

Britwashere

Re: Vizenin 1 gunde reddedilmesi !

Mesaj gönderen Britwashere » Sal Tem 18, 2017 11:56 pm

Detaylari yazacak olursam.

Sperrkonto acilmis durumda ve doviz hesabimda bolca miktarda doviz var. universiteden alinmis kabul belgesi var sartli degil. Dil kursunun ucreti odenmis olup kaydi yapilmis. Motivasyon yazisinda yogunlastirilmis olarak dil kursunu orda almak istedigimi belirtmisim. Konsolosluktaki gorusmede biraz absurd olsa da olumlu gectigini dusunuyorum. (Kadin diger kadinlarla bildigin ben karsida otururken 10 15 dk sohbet etti kahvesini icip mikrofonu kapatarak.)

Ekstra olarak ayni sartlarda 1.5 yil once basvuru yapan abime boyle bir sorun cikarmadilar tum her sey ayniydi. Su an orda gayet basarili ayrica.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Tem 19, 2017 1:20 am

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. A2-B1 sertifikası olmadan genelde reddediliyor vize. Vize anı defterine bakmanızı ve okumanızı öneririm. Şahsen ben başvurduğumda 16. bölümdeki HER başvuruyu okumuştum.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Tem 19, 2017 3:28 am

Geçmiş olsun. üniversiteden kabul belgesi var ama şartlı değil yazmışsınız bu nasıl oluyor ? Bir de hiç almanca sertifikanız yok muydu? Üniversiteyi kaç yıl önce bitirdiniz yaşınız kaç bunlar vizeyi etkileyen önemli faktörler maalesef o yüzden soruyorum.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 10:04 am

Yasim 24. Ocakta mezun oldum. Hic sertifika almadim universiteye basladigimda 3 ay kursa gitmistim ama yarim kalmisti sifir almancam var anlayacaginiz.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 10:08 am

nepharyl_ yazdı: Çrş Tem 19, 2017 1:20 am Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. A2-B1 sertifikası olmadan genelde reddediliyor vize. Vize anı defterine bakmanızı ve okumanızı öneririm. Şahsen ben başvurduğumda 16. bölümdeki HER başvuruyu okumuştum.
Basvurum reddediltikten sonra okumaya basladim ama zaten okusam da bir sey degismezdi. Konsoloslugun dil egitimini burda al demesi kadar sacma bir sey olamaz. Ben sana ogrenmek istedigimi belirtmisim her seyi ayarlamisim sen burda ogren diyorsun. Bir dili en iyi sekilde orda ogrenmek varken burayi zorlamalari ne bileyim resmen iki yuzluluk.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 19, 2017 10:25 am

Öncelikle gecmis olsun. Red cevabindan dolayi sinirli olman normal ama red cevabi da su sartlarda normal aslinda. Dedigin sey cok mantikli, Türkiye de dil ögrenmek yerine Almanya da daha iyi ögrenirim diyorsun ama buna neden olan son 5-6 yilda Almanya ya gelen "ögrenci görünümlü isci ve ithal damat göcü" oldu. Son 6-7 yilda Almanya ya egitim icin gelenlerin nerdeyse yarisi ya burda evlendi ya da isci vizesine gecip sirtini devlete dayamaya kalkti. O yüzden artik konsolosluk basvuru yapanlarin gercekten egitimle ilgilenip ilgilenmedigini kontrol ediyor. Almanya dan bir üniversiteden master kabulü varmiydi yokmuydu onu tam anlayamadik yorumlarindan. Fakat senin durumunda üniversiten ocak ayinda bitmis, vizeye temmuzda basvuru yapmisin. Yani arada 6 aylik bir bosluk var. Konsoloslugun mantigina göre, gercekten Almanya da egitimle ilgilenen birisi bu 6 ayi en iyi sekilde degerlendirip Almanya daki egitime hazirlik icin Türkiye de de almanca kursuna baslamasi gerekiyor seklinde. Aslinda yanlis bir mantik da degil. O yüzden artik hic almanca bilmeden yapilan basvurulari yukarda anlattigim arkadaslarin sayesinde artik kabul etmiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 10:39 am

Physiker yazdı: Çrş Tem 19, 2017 10:25 am Öncelikle gecmis olsun. Red cevabindan dolayi sinirli olman normal ama red cevabi da su sartlarda normal aslinda. Dedigin sey cok mantikli, Türkiye de dil ögrenmek yerine Almanya da daha iyi ögrenirim diyorsun ama buna neden olan son 5-6 yilda Almanya ya gelen "ögrenci görünümlü isci ve ithal damat göcü" oldu. Son 6-7 yilda Almanya ya egitim icin gelenlerin nerdeyse yarisi ya burda evlendi ya da isci vizesine gecip sirtini devlete dayamaya kalkti. O yüzden artik konsolosluk basvuru yapanlarin gercekten egitimle ilgilenip ilgilenmedigini kontrol ediyor. Almanya dan bir üniversiteden master kabulü varmiydi yokmuydu onu tam anlayamadik yorumlarindan. Fakat senin durumunda üniversiten ocak ayinda bitmis, vizeye temmuzda basvuru yapmisin. Yani arada 6 aylik bir bosluk var. Konsoloslugun mantigina göre, gercekten Almanya da egitimle ilgilenen birisi bu 6 ayi en iyi sekilde degerlendirip Almanya daki egitime hazirlik icin Türkiye de de almanca kursuna baslamasi gerekiyor seklinde. Aslinda yanlis bir mantik da degil. O yüzden artik hic almanca bilmeden yapilan basvurulari yukarda anlattigim arkadaslarin sayesinde artik kabul etmiyorlar.
6 aylik surec aslinda benlik bir durum degil. Ocak 2017 de mezun oldum ve diplomayi almam rektor degismesinden dolayi nisani bulmustu. Almanya dan gelecek kagitlarda da biraz sikinti olunca surec bu kadar uzadi.

Master kabul belgesi de var. Canimi sikan durum
Benim bu kadar ugrastigim seye 1 gun icinde pat diye reddilmesi kagitlarin adam akilli incelendiginden bile supheliyim. Eger senin dedigin gibi getcekten egitimi alip almak istemedigine bakmak istiyorlarsa bu kadar kisa sure icerisinde red etmezlerdi.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 10:43 am

Bugun itiraz dilekceksi yazip fakslamayi dusunuyorum. Daha once yazip gonderen varsa bilgi verirse sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 19, 2017 10:44 am

Iste kisisel birseyler olabilir, kimse bilemez senlik durummu degilmi diye. Genel olarak ama o 6ayda en azindan A1 bitirebilirdi. Konsoloslugun mantigi bu sekilde istiyor. Kabulü hangi üniversiteden almistin bu arada?
www.deutschstudent.com

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 10:48 am

Physiker yazdı: Çrş Tem 19, 2017 10:44 am Iste kisisel birseyler olabilir, kimse bilemez senlik durummu degilmi diye. Genel olarak ama o 6ayda en azindan A1 bitirebilirdi. Konsoloslugun mantigi bu sekilde istiyor. Kabulü hangi üniversiteden almistin bu arada?
Hannover leibniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 19, 2017 10:53 am

Hannover Üniversitesi ön kabul icin en azindan B1 almanca sertifikasi istiyorlar. Hic almanca bilmeden zaten basvuru olmuyor. Herhangi bir danismanlikla vs mi aldin kabulü? Kabul ne zaman geldi? Hannover de kabuller agustos ayinda gelir bir de.

Cünkü son dönemde piyasada sahte kabul belgesi satan sahtekarlar türedi. Istersen adini-soyadini kapatip kabul belgeni burda paylas kontrol edelim kabulün sahte olup olmadigi. Sirf bu sebepten de red yemis olabilirsin.
www.deutschstudent.com

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 11:01 am

Physiker yazdı: Çrş Tem 19, 2017 10:53 am Hannover Üniversitesi ön kabul icin en azindan B1 almanca sertifikasi istiyorlar. Hic almanca bilmeden zaten basvuru olmuyor. Herhangi bir danismanlikla vs mi aldin kabulü? Kabul ne zaman geldi? Hannover de kabuller agustos ayinda gelir bir de.

Cünkü son dönemde piyasada sahte kabul belgesi satan sahtekarlar türedi. Istersen adini-soyadini kapatip kabul belgeni burda paylas kontrol edelim kabulün sahte olup olmadigi. Sirf bu sebepten de red yemis olabilirsin.
Sahte olmasi mumkun degil. Bizzat amcam ilgilendi universiteden yakin arkadasiyla. Belgenin resmini koyuyorum birazdan.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 11:07 am

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 19, 2017 11:15 am

Sahte degil ama ekteki belge kabul de degil. Sadece basvuru yapildigina ve cevabin temmuz ayindan sonra verilecegine ve basvurunun nasil yapilacagina dair bilgilendirme yapilan ve yine herkesin üniversitenin sayfasindan indirebilecegi bir bigli kagidi.
www.deutschstudent.com

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 11:19 am

Physiker yazdı: Çrş Tem 19, 2017 11:15 am Sahte degil ama ekteki belge kabul de degil. Sadece basvuru yapildigina ve cevabin temmuz ayindan sonra verilecegine ve basvurunun nasil yapilacagina dair bilgilendirme yapilan ve yine herkesin üniversitenin sayfasindan indirebilecegi bir bigli kagidi.
Anladim. Tesekkurler ilgin icin su an nasil
Bir yol izlemeli miyim ? Itiraz dilekcesinden bir sonuc cikar mi ? Olumsuz cikarsa b1 seviyesine ortalama ne kadarlik surede cikabilirim bilgi verirsen sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 19, 2017 1:07 pm

B1 seviyesine gelmen 6 ayi bulur. B1 e baslayip gelecek sene tekrar üniversite basvurulari yapip, gercek bir kabul alip o sekilde basvuru yapabilirsin.
www.deutschstudent.com

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 3:51 pm

Physiker yazdı: Çrş Tem 19, 2017 1:07 pm B1 seviyesine gelmen 6 ayi bulur. B1 e baslayip gelecek sene tekrar üniversite basvurulari yapip, gercek bir kabul alip o sekilde basvuru yapabilirsin.
A1 sertifikasi alip tekrar basvursam tekrar reddederler mi ? B1 olmasi zorunlu mu ? Konsolosluga gorusmeye girdigim ilk anda kadinin belgelere bakip 'keske bir A1 sertifikan olsaydi' demesi geldi aklima. Vize reddinin aciklamasi burda https://hizliresim.com/kWMvgy bir incelersen sevinirim.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Tem 19, 2017 9:23 pm

A2 ya da B1 diyorlar. A2 ile başvuran arkadaşıma B1 alıp gel demişlerdi.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Çrş Tem 19, 2017 9:27 pm

nepharyl_ yazdı: Çrş Tem 19, 2017 9:23 pm A2 ya da B1 diyorlar. A2 ile başvuran arkadaşıma B1 alıp gel demişlerdi.
A2 yi ortalama ne kadar sürede öğrenebilirim eğitimi ne kadar sürüyor bilgin var mı ?