Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ardaberk

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen ardaberk » Pzt Ağu 09, 2021 9:38 pm

justwondering yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 9:18 pm siz fintiba value paketi alıp 10521 euro mu ödediniz? tahminimce aylık yatırılacak olan 861 eurodan kesilir ücret. tabi net bilgisi olan birileri yardımcı olursa çok daha iyi olur.
Ama bu 10.521 in içinde 100€ buffer denilen para ve 89€ açılış ücreti var. Yani aslında kalan para 861x12 zaten

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 11:22 pm

ardaberk yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 9:38 pm Ama bu 10.521 in içinde 100€ buffer denilen para ve 89€ açılış ücreti var. Yani aslında kalan para 861x12 zaten
Please note that both the monthly fees from DAK-Gesundheit insurance and MAWISTA Student (if applicable) are NOT deducted from the Blocked Account directly.
fintibanın sitesinde yazdığına göre bloke hesaptan direk sigorta ücreti düşmüyorlar almanyada açılan banka hesabından hallediliyormuş anladığım kadarıyla.

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Çrş Ağu 11, 2021 2:05 pm

Fintiba hesabıma bilgileri yükledim ancak dünden beri hesap 'wir prüfen Ihre Daten' durumunda. yani henüz onay gelmedi. Fotoğrafımda vs. bir sorun mu çıktı acaba diye düşünüyorum. böyle bir durum olursa düzeltmek için bir seçenek sunuyorlar mı ve ne kadar sürede halloluyor bilen var mıdır. çok kısıtlı zamanım olduğu için acaba expatriodan da bir hesap açsam mı diye düşünüyorum. hesap açıp para yüklememe durumunda bir yaptırımla karşılaşma gibi bir durum var mıdır?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 11, 2021 2:59 pm

justwondering yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 2:05 pm Fintiba hesabıma bilgileri yükledim ancak dünden beri hesap 'wir prüfen Ihre Daten' durumunda. yani henüz onay gelmedi. Fotoğrafımda vs. bir sorun mu çıktı acaba diye düşünüyorum. böyle bir durum olursa düzeltmek için bir seçenek sunuyorlar mı ve ne kadar sürede halloluyor bilen var mıdır. çok kısıtlı zamanım olduğu için acaba expatriodan da bir hesap açsam mı diye düşünüyorum. hesap açıp para yüklememe durumunda bir yaptırımla karşılaşma gibi bir durum var mıdır?
Bana da 2 günde yapıldı. Zaman problemse expatrio'dan açın.

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Çrş Ağu 11, 2021 4:54 pm

tunuzn yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 2:59 pm Bana da 2 günde yapıldı. Zaman problemse expatrio'dan açın.

teşekkür ederim yanıtınız için hesap onayım geldi. Para yatırma kısmını halletmek için uğraşıyorum şu anda. paramın 7/10 u euro hesabımdayken 3/10 u tl hesabımda bu durumda tl euro olarak transferwise yapmam mı daha avantajlıdır yoksa swift mi? ve kesilen ücretler alıcının kendi banka hesabından mı kesiliyor yoksa ana paradaki depozito miktarından mı? bu konuda aydınlatabilecek arkadaşlar varsaçokmutlu olacağım.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 11, 2021 5:03 pm

justwondering yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 4:54 pm teşekkür ederim yanıtınız için hesap onayım geldi. Para yatırma kısmını halletmek için uğraşıyorum şu anda. paramın 7/10 u euro hesabımdayken 3/10 u tl hesabımda bu durumda tl euro olarak transferwise yapmam mı daha avantajlıdır yoksa swift mi? ve kesilen ücretler alıcının kendi banka hesabından mı kesiliyor yoksa ana paradaki depozito miktarından mı? bu konuda aydınlatabilecek arkadaşlar varsaçokmutlu olacağım.
Swift yaparken iki tane ücret alınır. Birisi sizden, birisi de alıcıdan. Fintiba'nın buffer ücreti aldığını varsayarsak sadece sizin ödediğiniz seçenekte sıkıntı çıkmayacağını söyleyebilirim. Eğer hiç buffer ücretine yansımasın diyorsanız, bankalarla anlaşmalı Western Union kullanabilirsin veya alıcının da ücretini karşılamak istiyorum seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Swift ücreti küçük paralarda biraz fazla tutabilir. Transferwise kullanabilirsiniz ancak 40 euro'dan fazla da swift ücreti tutmaz bu ücrette.

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Çrş Ağu 11, 2021 5:14 pm

Yanıtınız için çok çok teşekkür ederim ancak bu işlerde pek bir bilgim olmadığı için bazı noktaları anlayamadım. Ben direk ücretin depozitodan kesilmesi taraftarıyım ancak gördüğüm kadarıyla bu durum pek mümkün değil. Son cümlenizde belirttiğiniz noktayı biraz açmanız mümkün müdür acaba?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 11, 2021 5:42 pm

justwondering yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 5:14 pm Yanıtınız için çok çok teşekkür ederim ancak bu işlerde pek bir bilgim olmadığı için bazı noktaları anlayamadım. Ben direk ücretin depozitodan kesilmesi taraftarıyım ancak gördüğüm kadarıyla bu durum pek mümkün değil. Son cümlenizde belirttiğiniz noktayı biraz açmanız mümkün müdür acaba?
O zaman sadece gönderici swift ücretini ödeyin. Alıcının swift ücretini ödemeyin. Bu bir seçenektir. Bankanızı arayarak da bu bilgiyi edinebilirsiniz veya fiyat hakkında soru sorabilirsiniz. Yardımcı oluyorlar.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Prş Ağu 12, 2021 6:33 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cmt Tem 03, 2021 5:46 pm Fintibada dün hesap açtım istenilen bilgileri girdim pasaport fotosu ve pasaportla çektiğim selfie dahil. Şu an "Passport Upload" ve "Fintiba Selfie"(pasaportla çekinip yüklediğim selfie) bölümlerinde waiting for verification durumunda, ne zaman onaylanıp da parayı göndermem için hesap bilgilerini gönderir sizin tecrübeniz nasıldı? Giriş yaptığım ana sayfada Blocked Account ve Health Insurance kartlarının üstünde "Pending" yazıyor yani beklemede dediğim gibi.
Merhaba,
ben de hesabı bugün açtım pending olarak görünüyor ancak ne pasaport upload ne de fintiba selfie diye bir kısma rastlayamadım. Şuan beklemeli miyim yoksa eksik bir şey mi yaptım diye emin olamadım. Bir bilginiz var mı acaba?

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cum Ağu 13, 2021 1:35 pm

redwayyy yazdı: Pzt Eyl 14, 2020 7:37 pm Date of arrival'ı 1 Kasım seçerek üyeliğimi açtım. Tax identification number(TIN) istiyor ama orayı boş bıraktım. Onun dışında pasaport veya selfie yükleyebileceğim bir yer göremedim. "Blocked Account" kısmı pending görünüyor şuan. Current account kısmında da banka hesabımın olup olmadığını soruyor. Şuan mail mi beklemem gerekiyor çünkü hesap aktifleştirme dışında bir mail gelmedi. Bilenler yardım edebilirse çok sevinirim biraz stres yaptım sanırım :)

Merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum şuan. siz nasıl çözdünüz?

Hüseyincelik

Mesaj gönderen Hüseyincelik » Cum Ağu 13, 2021 3:40 pm

işiniz acilse diğer firmalardan açmayı deneyin hem daha ucuz

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 13, 2021 3:42 pm

Hande.B yazdı: Cum Ağu 13, 2021 1:35 pm Merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum şuan. siz nasıl çözdünüz?
Bekleyeceksin 2 gün.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 13, 2021 5:24 pm

tunuzn yazdı: Cum Ağu 13, 2021 3:42 pm Bekleyeceksin 2 gün.
Benimki iki iş gün içerisinde yapılmıştı.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cmt Ağu 14, 2021 1:51 am

redwayyy yazdı: Sal Eyl 15, 2020 5:04 pm Benimle aynı sorunu yaşayan olursa diye anlatıyorum. Tax kısmını doldurmadan pasaport onayı yapamıyorsunuz sanırım. Tax yok diye işaretlerseniz ondan sonraki stepte geliyor pasaport için fotoğraf yükleme kısmı, ben tax'ı boş bırakmıştım ama boş bırakınca olmuyormuş bilginize.
Burada söylemiştim eğer işinize yararsa haberiniz olsun.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cmt Ağu 14, 2021 3:07 pm

redwayyy yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 1:51 am Burada söylemiştim eğer işinize yararsa haberiniz olsun.
sonradan gördüm bu yanıtınızı dediğiniz gibiymiş, TIN tamamlayınca işlemleri devam ettirdiler, teşekkürler.

frem

Mesaj gönderen frem » Pzt Ağu 16, 2021 10:45 am

Merhaba, ben dün fintibadsn hesap açmaya çalıştım vergi numarasını yok yazdım ama aslında varmış ve bloke hesap açma sürecini iptal ettim açılmadan. Sizce nasıl düzeltebilriim? Kapatsam expatrio’dan hemen açabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Ağu 16, 2021 10:52 am

frem yazdı: Pzt Ağu 16, 2021 10:45 am Merhaba, ben dün fintibadsn hesap açmaya çalıştım vergi numarasını yok yazdım ama aslında varmış ve bloke hesap açma sürecini iptal ettim açılmadan. Sizce nasıl düzeltebilriim? Kapatsam expatrio’dan hemen açabilir miyim?
TIN türkiye'de olmaz ama.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Ağu 16, 2021 11:04 am

tunuzn yazdı: Pzt Ağu 16, 2021 10:52 am TIN türkiye'de olmaz ama.
TC işlemleri yaparken zaten giriliyor.

frem

Mesaj gönderen frem » Pzt Ağu 16, 2021 11:08 am

tunuzn yazdı: Pzt Ağu 16, 2021 11:04 am TC işlemleri yaparken zaten giriliyor.
çoğu kişi vergi kimlik no'sunu giriyormuş buna? yani yeniden aktive ettirsem sorun yok mu şimdi?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Ağu 16, 2021 11:29 am

frem yazdı: Pzt Ağu 16, 2021 11:08 am çoğu kişi vergi kimlik no'sunu giriyormuş buna? yani yeniden aktive ettirsem sorun yok mu şimdi?
Evet haklıymışsınız girilmesî lazım.