Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atakanata

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen atakanata » Cum Ara 01, 2017 6:56 pm

Video görüşmesi yapıyorsun. Birşey yüklemen gerekmiyor.

builder17

Mesaj gönderen builder17 » Cmt Ara 02, 2017 12:41 pm

atakanata yazdı: Cum Ara 01, 2017 6:56 pm Video görüşmesi yapıyorsun. Birşey yüklemen gerekmiyor.
Tesekkur ederim yardiminiz icin.

freud

Mesaj gönderen freud » Cmt Ara 02, 2017 9:51 pm

para transferi için hesap bilgileri geldi. Fakat oradaki bilgilerde soyisim alanında bir harf eksik. Benim soyadımda Ş harfi var. Para transferi ile ilgili gelen belgede ş harfinin olduğu yer boş. ilk kayıt olurken kişisel bilgilerin girildiği aşmada, soyismin pasaportta yazıldığı gibi olması isteniyor. Sormak istediğim para transferinde sorun yaşar mıyım?

lelo8753

Mesaj gönderen lelo8753 » Pzr Ara 03, 2017 8:40 pm

Arkadaşlar selam yardım ederseniz çok sevinirim.Konsolosluk benden bloke hesap açmamı istedi, ancak öğrenci olmadığım için İş bankası bloke hesap açmıyor.Çalışanım maaşım var ama maaşım yetmediği için vize için bloke hesap istendi..fintiba bank çalışan kişilere hesap açıyor mu yoksa sadece öğrencilere mi açıyor hesap? bilginiz var mı..

lelo8753

Mesaj gönderen lelo8753 » Pzr Ara 03, 2017 8:45 pm

fintiba bankın sayfasında (International students, Au-pairs, Language students, International apprentices, Job seekers ) bloke hesap açılır diyor, yalnız ben akademik personelim araştırma görevlisiyim, bu duurmda kendime uygun bir kategori bulamıyorum maalesef :( ne yapmalıyım sizcee..

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Pzt Ara 04, 2017 3:32 pm

freud yazdı: Cmt Ara 02, 2017 9:51 pm para transferi için hesap bilgileri geldi. Fakat oradaki bilgilerde soyisim alanında bir harf eksik. Benim soyadımda Ş harfi var. Para transferi ile ilgili gelen belgede ş harfinin olduğu yer boş. ilk kayıt olurken kişisel bilgilerin girildiği aşmada, soyismin pasaportta yazıldığı gibi olması isteniyor. Sormak istediğim para transferinde sorun yaşar mıyım?
Mail atıp durumu belirtirsen düzeltirler onu.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ara 04, 2017 4:05 pm

Hangi bankadan normal hesap açmak en mantıklısı sizce? Consorsbank Basic bana en iyi gibi geldi kullanan var mı? Fintiba'nın sitesinde yazana göre ücretsiz, kartta veriyorlar parayı çekmek için online banking mobil olarakta oluyor ve visa kart olan avrupadaki bütün atm lerden çekilebiliyor sanırsam vede süpermarketlerde geçiyor.

10 euro ücretten başlayan Sparkasse Basic'in ne artısı var anlayamadım mesela?

eozbay

Mesaj gönderen eozbay » Cmt Ara 09, 2017 9:25 pm

builder17 yazdı: Cum Ara 01, 2017 1:13 pm Bende sisteme bisey yuklemedim daha dogrusu sistem istemedi bu normal mi ? (Passport taramasi veya goto veya baska bisey istemediler.)
İlerleyen amanlarda istiyor. Pasaport bölümünde video görüşmesi yapıldığı için onaylandı diyor. Vize, Adres, Davet mektubu vs. istiyor.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Pzr Ara 10, 2017 3:21 am

zombiebat yazdı: Pzt Ara 04, 2017 4:05 pm Hangi bankadan normal hesap açmak en mantıklısı sizce? Consorsbank Basic bana en iyi gibi geldi kullanan var mı? Fintiba'nın sitesinde yazana göre ücretsiz, kartta veriyorlar parayı çekmek için online banking mobil olarakta oluyor ve visa kart olan avrupadaki bütün atm lerden çekilebiliyor sanırsam vede süpermarketlerde geçiyor.

Orda yazanlar hikaye, bankaya gidince gerçek fiyatlar öğreniliyor. Sparkasse baya şubesi var. Ben onu tercih ettim. Daha doğrusu mecbur kaldım gibi bişey clausthal için.

lelo8753

Re: Fintiba ( Bloke Hesap ) çok acilllllll

Mesaj gönderen lelo8753 » Pzr Ara 17, 2017 10:22 pm

Arkadaşlar selam size birşey soracağım.Bugün video görüşmesi yaptım ancak pasaport geçerlilik tarihiyle alakalı sorun olduğunu söyledikleri için kabul etmediler.Tam anlayamadım sanırım, pasaportuum geçerliliği 1 yıl, ben almanyada 6 ay kalacağım bir sorun yok gözüküyor neden böyle bir durum oluştur bilen var mı??bu konuyla ilgili

lelo8753

Mesaj gönderen lelo8753 » Pzr Ara 17, 2017 10:24 pm

atakanata yazdı: Cum Ara 01, 2017 6:56 pm Video görüşmesi yapıyorsun. Birşey yüklemen gerekmiyor.
Arkadaşlar selam size birşey soracağım.Bugün video görüşmesi yaptım ancak pasaport geçerlilik tarihiyle alakalı sorun olduğunu söyledikleri için kabul etmediler.Tam anlayamadım sanırım, pasaportuum geçerliliği 1 yıl, ben almanyada 6 ay kalacağım bir sorun yok gözüküyor neden böyle bir durum oluştur bilen var mı??bu konuyla ilgili

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Çrş Ara 20, 2017 1:02 pm

12 aylik acmak sart denilmis arkadaslar burada ama benim kursum 5 aylik. 5 aylik acma imkani veren bir banka var mi? Ya da iade alan oldu mu 12 aylik yatirip?

freud

Mesaj gönderen freud » Çrş Ara 20, 2017 2:05 pm

Bordeaise yazdı: Çrş Ara 20, 2017 1:02 pm 12 aylik acmak sart denilmis arkadaslar burada ama benim kursum 5 aylik. 5 aylik acma imkani veren bir banka var mi? Ya da iade alan oldu mu 12 aylik yatirip?
bildiğim kadarıyla 12 ay olma zorunluluğu yok. ilk kayıt olurken kaç ay olacağını soruluyor. 5 ay olarak seçersen tutarı ona göre hesaplıyor.

freud

Mesaj gönderen freud » Çrş Ara 20, 2017 2:09 pm

Arkadaşlar ilk aşamalar tamamlandı. Vizeyi aldıktan sonra ekran görüntülerini yükledim. Şuan status "Waiting for identification in Germany" olarak görünüyor. Bu aşamada benim yapmam gereken bir şey var mı? Yoksa bu kontrolü onlar mı yapıp bilgi veriyor. Yada burada banka hesabı mı açmam gerekiyor.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Ara 21, 2017 3:12 am

zombiebat yazdı: Pzt Ara 04, 2017 4:05 pm Hangi bankadan normal hesap açmak en mantıklısı sizce? Consorsbank Basic bana en iyi gibi geldi kullanan var mı? Fintiba'nın sitesinde yazana göre ücretsiz, kartta veriyorlar parayı çekmek için online banking mobil olarakta oluyor ve visa kart olan avrupadaki bütün atm lerden çekilebiliyor sanırsam vede süpermarketlerde geçiyor.

Ben Hypovereinsbank'dan hesap açmıştım. 26 yasin altındakilere hesap işletim ücreti alınmıyor. Ücret alınmaması için öğrenci vs olma şartı yok ama ben yinede dil kursu kayit belgemi göstermiştim.

Olumlu yönleri : hesap işletim ücreti olmaması, almanya ve avrupa birliği sınırları içine yapacagin bütün para transferleri (Havale, eft, swift) tamamen ücretsiz olması, Almanya'da cash group üyesi (Hypovereinsbank, Commerzbank, Deutschebank ve Postbank) olan banklarının otomatlarından tamamen ücretsiz para çekme imkani, avrupa sinirlari icinde yine UniCredit (wikipediden araştırmıştım çok fazla üyesi bulunan bir topluluk değil ama yinede bir tatilde vs iş görebilir) uyesi olan banklarinin otomatlarindan ucretsiz para cekimi ve buna tam emin değilim denemedim ama yanlış hatırlamıyorsam avrupa birliği içinde bütün ulkelerde alışveriş sırasında post cihazı ile ödeme yaptığınızda yine ekstra kesinti olmuyordu galiba ama bunu tekrar bi araştırabilirsiniz.

Olumsuz yönleri: Şuana kadar çok sık olmasa da internet bankacılığı kullanmam gerekti ve arada internet bankacılığı bakım nedeniyle veya başka bir sebepten ötürü kullanım dışı olduğunu gördüm. Turkiyede kullandığım bankaların hiç birinde böyle bir sorunla bu kadar sık karşılaşmamıştım hatta turkiyede internet bankaciligini daha *** kullanmama ragmen neredeyse hiç sorun yaşatmamışlardı bu yüzden bu bana garip geldi. Onun dışında 1 kere banka kartım nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü (sistematik bir arızaymış, kullanıcı hatası vs değil) bozulmuştu (ya da tam olarak ne oldu bilmiyorum ama otomatlar bana para vermiyordu ve pos cihazı ile ödeme yapamiyordum) ve ben bankaya müracaat ettiğimde sorunun çözülmesi ertesi günü bulmuştu ve bu süre zarfinda banka bana pasaportumla dahi subelerinden herhangi bir para çekimi yapamayacağımı söylemişti.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Ara 21, 2017 3:21 am

freud yazdı: Çrş Ara 20, 2017 2:09 pm Arkadaşlar ilk aşamalar tamamlandı. Vizeyi aldıktan sonra ekran görüntülerini yükledim. Şuan status "Waiting for identification in Germany" olarak görünüyor. Bu aşamada benim yapmam gereken bir şey var mı? Yoksa bu kontrolü onlar mı yapıp bilgi veriyor. Yada burada banka hesabı mı açmam gerekiyor.
Sana bir belge vermeleri lazım bu begenin tam adını hatırlamıyorum ama almanyaya gittiğinde bu belgeyi pasaportunla birlikte posta ofisine götürüyorsun. Orda görevli gerekli işlemleri yapıyor zaten senin açıklama yapmana bile gerek olmayabilir ondan sonra ondan sonra biraz beklemen lazim (bende bu yaklaşık 10 günü bulmustu) daha sonra sana bütün kimlik doğrulama işlemlerinin tamamlandığına dair mesaj atıyorlar. Sonra senden telefon numaranı vermeni istiyorlar ve ona sms atılıyor falan ordan gelen numarayı fintibaya giriyorsun vs ondan sonra da banka bilgilerini verince sana paranı yollamaya başlıyorlar.

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Cmt Ara 30, 2017 7:19 pm

Arkadaslar fintibadaki hesaba parayi aktardiktan vize gorusmesi icin aldigimiz kagitta Paranin gonderildigi hesap gozukuyor mu?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ara 31, 2017 2:35 am

Bordeaise yazdı: Cmt Ara 30, 2017 7:19 pm Arkadaslar fintibadaki hesaba parayi aktardiktan vize gorusmesi icin aldigimiz kagitta Paranin gonderildigi hesap gozukuyor mu?
Hayir gozukmuyor.

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Pzr Ara 31, 2017 3:44 pm

hunterqb yazdı: Pzr Ara 31, 2017 2:35 am Hayir gozukmuyor.
Tesekkur ederim.

Mücahitekn21

Mesaj gönderen Mücahitekn21 » Sal Oca 09, 2018 7:33 pm

Arkadaslar meraba video gorusmesinden sonra bana onay maili geldi ..Direk bana gonderilen hesap numarasina 89 euro yu yatirip hesabim acildiktan sonrami 8829 euroyu yatiriyoruz yardimci olursaniz sevi irim.