Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sonuçlar Açıklandı Şimdi Ne Yapmak Lazım ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Frank Martin

Sonuçlar Açıklandı Şimdi Ne Yapmak Lazım ?

Mesaj gönderen Frank Martin » Prş Tem 13, 2017 7:19 pm

Merhabalar, gerçekten bu konuda kafam felaket karışık durumda. Sonuçlar açıklandı ve nc puanım 3 geliyor. Felsefe okumak istiyorum Berlin'de. Bu sene direkt sıfırdan şartlı kabul veren üniversiteye başvurmayı düşünüyordum fakat sistem çok sıkışıyor. Mesela bizim yerleşme sonuçları ağustos'da açıklansa direkt başvurduk ve kabul aldık varsayalım, gittik vizeyede başvurduk bu vizenin gelme süreside değişiyormuş bazıları 2.5 ay geliyormuş bazılarına 1 ayda fakat biz ortalama olarak 2 ay diyelim. Vizenin gelmesi ekim oldu diyelim direkt kasımdada yolcu olsak bu sene içinde tesdaf sınavını verebilmek için gerekli vakit kalacak mıdır ? Yada ben şöyle düşünüyorum, burada bir yıl bir kursa giderim a2 belgemi alırım 2-3 ay sürer sanırım. Ardından önümüzde ki sene rahat rahat başvurrum diye düşünüyorum, birde a2 belgesi olduğu için şartlı kabul veren üniversitelerde artar. Siz ne önerirsiniz ?

İkinci sorumda bu berlindeki üniversitelerin felsefe alanında nc puanlarına ulaşamadım yada anlayamadım. Ortalama nc puanları nedir ? Dil kursundan sonra bir sınav vererek maksimum 1 puan ilerletebiliyormuşuz nc puanını sanırım, 2.3 nc puan yeterli olacak mıdır ? Mesela humboldt üniversitesinde.

Son olarak bu ösym kazandı belgesi yetiyor değil mi ? Yerleşme sonuçları açıklandıktan sonra illa üniversiteye gidip kayıt olmamıza gerek yok ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sonuçlar Açıklandı Şimdi Ne Yapmak Lazım ?

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 13, 2017 11:22 pm

Türkiye de vize alana kadar yogun bir sekilde almanca kursuna gidersen büyük avantaj olur ve seneye testdafi yetistirme sansin olur.

3 ortalamayi testas ile 2,3 e cekmen cok zor. Ceksen dahi HU Berlin icin yine yetmez, cünkü senede 90 ögrenci aliyorlarmis ve gecen yil 590 ögrenci basvuru yapmis, en düsük notla giren ögrencinin puani 1,8.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Frank Martin

Re: Sonuçlar Açıklandı Şimdi Ne Yapmak Lazım ?

Mesaj gönderen Frank Martin » Cum Tem 14, 2017 10:46 am

Physiker yazdı: Prş Tem 13, 2017 11:22 pm Türkiye de vize alana kadar yogun bir sekilde almanca kursuna gidersen büyük avantaj olur ve seneye testdafi yetistirme sansin olur.

3 ortalamayi testas ile 2,3 e cekmen cok zor. Ceksen dahi HU Berlin icin yine yetmez, cünkü senede 90 ögrenci aliyorlarmis ve gecen yil 590 ögrenci basvuru yapmis, en düsük notla giren ögrencinin puani 1,8.
Hadi ya... Hocam neden çok zor olsun ki maksimum 1 puan çekilebiliyordu değil mi ? Örnek sorulara baktımda gayet basit görünüyor. Pekii ya nc yükseltmek için ekstra yapabileceğimiz şey var mıdır ? Mesela berlin hür üniversitesi ne ile kapatmış ? Ve bu nc puanlarına nerden ulaşıyorsunuz ? ben bazı tablolara ulaşıyorum ama birden fazla nc var hangisi anlayamadım.